Balustrady wewnętrzne a zewnętrzne - jakie rozwiązania rekomendujemy?

Balustrady szklaneDziś trudno sobie wyobrazić taras znajdujący się na piętrze bez niezbędnego elementu wykończeniowego jakim jest balustrada. Budując bądź remontując dom przychodzi moment, w którym musimy zdecydować się na odpowiednią z nich. Współczesny rynek oferuje wiele ciekawych produktów, które w pełni zaspokajają nasze potrzeby i pozwalają dokonać optymalnego wyboru pasującego do każdej elewacji. Spełnienie kryteriów odpowiadających naszemu gustowi to nie jedyne wytyczne.

Więcej…

 

Budowa domu - na co zwrócić uwagę wybierając materiały budowlane?

Budowa domuBudowa domu to nie lada wyzwanie. Wybór projektu to jednak nie wszystko, ogromne znaczenie mają bowiem materiały, jakie postanowimy wykorzystać. To one będą wpływały bowiem nie tylko na jakość budynku, ale także komfort późniejszego użytkowania.

Więcej…

   

Pokrycie dachu z dachówki esówki - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pokrycie dachu z dachówki esówkiPokrycie dachu powinno być dobrane odpowiednio do jego konstrukcji, warunków najczęściej panujących w danym regionie, a także do ogólnej estetyki posesji. Jedną z ciekawszych opcji jest postawienie na dachówkę esówkę. Jest ona chętnie wybierana do domów o klasycznej bryle, jednak również nowoczesne budynki mogą mieć takie pokrycie dachu.

Więcej…

 

Beton - klasy, rodzaje i właściwości

Klasy betonuBeton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we współczesnym budownictwie. Na jego rodzaj i jakość wpływają składniki wykorzystane do przygotowania mieszanki, a także ich wzajemne proporcje. Jakie właściwości posiada beton? Czym charakteryzują się poszczególne klasy i rodzaje betonu?

Więcej…

   

Miniżuraw - czy lepiej go wynająć, czy kupić?

MiniżurawMiniżuraw, nazywany także minidźwigiem, to maszyna budowlana, która przydaje się przede wszystkim w wąskich oraz trudno dostępnych miejscach. W wielu firmach budowlanych miniżurawie spełniają ważną funkcję, dlatego dobrze zastanowić się nad tym, czy lepiej wynająć, czy też kupić taką maszynę.

Więcej…

 

Gazobeton - czym jest beton komórkowy? Właściwości, zastosowanie, cena

Bloczki z gazobetonuGazobeton nazywany jest również betonem komórkowym. Dysponuje właściwościami, które wyróżniają go na tle innych materiałów budowlanych - m.in. doskonałą izolacyjnością termiczną, prostotą obróbki czy wytrzymałością. Jakie jeszcze parametry i walory użytkowe posiada beton komórkowy?

Więcej…