Ocena techniczna - co to takiego?

Ocena technicznaWarto wiedzieć, na podstawie czego wydaje się ocenę techniczną, by nie mieć żadnych wątpliwości. Inaczej jest w przypadku krajowej oceny technicznej, a inaczej jeśli chodzi o europejską ocenę techniczną. Od czego zależą, i jak wyglądają, różnice?

Więcej…

 

Elewacje domów - drewniane, z kamienia, płyty i tynki elewacyjne

Elewacja domuElewacja ma olbrzymie znaczenie dla wyglądu i jakości domu. Z jednej strony nadaje budynkowi szczególny wyraz, dzięki odpowiednio dopasowanej kolorystyce, z drugiej właściwie dobrana zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, mróz, wiatr, śnieg.

Więcej…

   

Zbrojenie oraz betonowanie fundamentów

Zbrojenie oraz betonowanie fundamentówZbrojenie oraz betonowanie fundamentów. Należy wiedzieć, że zadaniem kierownika budowy jest przypilnowanie poprawnego ułożenia prętów, natomiast inwestor także może regularnie sprawdzać, czy wykonawcy są precyzyjni. Układ zbrojenia zdecydowanie powinien być rozrysowany w projekcie i nie należy go zmieniać. Przed zabetonowaniem zbrojenie koniecznie musi odebrać kierownik budowy oraz odnotować to w dzienniku.

Więcej…

 

Kruszywa budowlane

Kruszywa budowlaneJako kruszywa budowlane najczęściej używane są kruszywa charakteryzujące się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Bez względu na pochodzenie skalne wszystkie kruszywa używane w budownictwie muszą spełniać szereg kryteriów i wymogów prawnych zapewniających bezpieczeństwo dla użytkowników zbudowanych obiektów.

Więcej…

   

Ocieplanie budynków - metody tradycyjne i nowoczesne

Zalety nowoczesnej pianki poliuretanowejKażdy budynek, nim zostanie oddany do użytku, musi przejść przez proces odpowiedniego wykończenia. Składa się na to przede wszystkim jego izolowanie, czyli zabezpieczenie przed niekorzystnymi, zewnętrznymi warunkami. Zabezpieczyć dom można pod wieloma względami, by uzyskać pełną kontrolę nad tym, jakie warunki panują w jego wnętrzu.

Więcej…

 

Elewacje drewniane - co warto o nich wiedzieć?

Elewacja z drewnaElewacje drewniane zachwycają swym wyglądem, są dostępne w dość przystępnych cenach, a szerokie możliwości ich zastosowania sprawiają, że cieszą się wielkim powodzeniem. Drewno ma się doskonale, a ściany zewnętrzne ozdobione tym materiałem mogą się prezentować wybornie. O czym jednak powinni pamiętać ci, którzy stawiają na elewacje z drewna? Jak postępować, by takie ściany mogły swym wyglądem i funkcjonalnością zachwycać przez wiele lat?

Więcej…