Dom murowany czy prefabrykowany z czego opłaca się stawiać zewnętrzne ściany budynku - która technologia będzie warta zainteresowania?

Murowany domW Polsce budowa prefabrykowanych domów jest jeszcze w przysłowiowych powijakach. Ludzie nie wiedzą, jak taka inwestycja wygląda i czego spodziewać się po zakończeniu realizacji. Tymczasem na rynek wchodzą kolejne firmy, które budują takie domy, a czas wykonania jest niezwykle krótki.

Więcej…

 

Czy da się pomalować styropian budowlany i jak to zrobić?

Styropian budowlanyNajlepszą farbą do stosowania na styropianie jest farba akrylowa, która dobrze do niego przylega, a ponieważ styropian budowlany jest tak porowaty, prawdopodobnie będzie trzeba użyć kilku warstw farby, aby go dokładnie pokryć. Za pomocą pędzla piankowego należy nanieś farbę i poczekać, aż warstwa wyschnie, a następnie dodać kolejne.

Więcej…

   

Poliwęglan vs włókno szklane - co lepsze i dlaczego?

Poliwęglan a włókno szklaneNa temat tego co jest lepsze - poliwęglan czy włókno szklane - można długo dyskutować. Jednak bez względu na długość debat większość argumentów wyraźnie dowodzi, że to produkty poliwęglanowe są zwycięzcą. Chociaż laik może nie zauważyć od razu różnicy między tymi dwoma materiałami, prawda jest taka, iż w istocie istnieje wiele różnic, o których nawet jako laik musisz wiedzieć, abyś mógł dokonać mądrego wyboru. Poniżej wymieniono powody, dla których poliwęglanowe produkty, na przykładzie dachów z robelit.pl, są lepsze niż włókna szklane - pod każdym względem!

Więcej…

 

Bloczki silikatowe - dlaczego warto budować silikatami?

Bloczki silikatoweZanim budowa domu rozpocznie się na dobre każdy inwestor musi podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest materiał, z którego powstaną ściany. Bloczki silikatowe to rozwiązanie zgodne z naturą i zdrowe dla mieszkańców. Jednocześnie silikaty posiadają szereg właściwości izolacyjnych i odkażających oraz cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością. Dlaczego warto rozważyć je podczas budowy domu?

Więcej…

   

Czym bloczki wapienno-piaskowe różnią się od betonu komórkowego?

Beton komórkowyWśród nowoczesnych materiałów do murowania ścian warto wyróżnić beton komórkowy (gazobeton) oraz cegły silikatowe (wapienno-piaskowe). Porównujemy ich właściwości i zalecane zastosowanie.

Więcej…

 

Nowoczesne elewacje - materiały, kolorystyka

Nowoczesna elewacja domuRodzaj i kolor elewacji jest wizytówką każdego domu, to również jeden z tych elementów, dzięki którym domy stawiane na podstawie gotowych projektów mogą się wyróżniać na tle innych podobnych. W ciągu kilku ostatnich lat rynek materiałów elewacyjnych zupełnie się zmienił. Materiały do zdobienia elewacji typu tynki fakturowane, cegła klinkierowa i płytki elewacyjne wyszły z mody.

Więcej…