Taras z kostki brukowej

Taras z kostki brukowejOdpowiednio zaaranżowany taras pozwoli na wygodny odpoczynek i spędzanie czasu w gronie najbliższych, ale też będzie się zjawiskowo prezentował. Jeśli stoisz przed dylematem: "taras z kostki czy z płyty tarasowej" albo zastanawiasz się, jak dopasować styl tarasu do elewacji i ogrodu - świetnie trafiłeś! We współpracy z ekspertami firmy Semmelrock przygotowaliśmy praktyczny poradnik, w którym podpowiadamy, jak stworzyć funkcjonalny i estetyczny taras z kostki brukowej.

Więcej…

 

Dom w stanie surowym otwartym, zamkniętym. Stan zerowy budynku

Stan surowyStan surowy otwarty to wzniesiony i niewykończony budynek bez żadnych instalacji i bez okien. Natomiast stan surowy zamknięty to budynek wzniesiony niewykończony, ale z zamkniętymi otworami, czyli wstawionymi drzwiami wejściowymi i oknami. Stan surowy otwarty i zamknięty to pojęcia zwyczajowe i nieuregulowane prawnie, dlatego różne firmy budowlane w różny sposób interpretują te pojęcia. Sprawdź, co dokładnie oznacza stan surowy otwarty i zamknięty oraz jak jednoznacznie uregulować zakres prac zaliczanych do stanu surowego w obu przypadkach.

Więcej…

   

Styrobeton - czym jest? Jakie ma zastosowanie? Jak zrobić styrobeton?

StyrobetonStyrobeton to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego betonu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem w budownictwie. Sprawdź, dlaczego mieszanka styropianu, wody i betonu jest tak popularna oraz jakie ma właściwości i zastosowanie.

Więcej…

 

Beton - klasy, rodzaje i właściwości

Klasy betonuBeton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we współczesnym budownictwie. Na jego rodzaj i jakość wpływają składniki wykorzystane do przygotowania mieszanki, a także ich wzajemne proporcje. Jakie właściwości posiada beton? Czym charakteryzują się poszczególne klasy i rodzaje betonu?

Więcej…

   

Z jakiego materiału wykonać zadaszenie tarasu?

Zadaszony tarasMarzeniem wielu właścicieli nieruchomości jest posiadanie pięknego tarasu. Miejsce to służy nade wszystko do wypoczynku, ale i spożywania posiłków czy spędzania czasu w gronie najbliższych. Można więc śmiało stwierdzić, że odpowiednio zaaranżowany taras staje się dodatkowym pomieszczeniem w naszym domu.

Więcej…

 

Cegła ceramiczna, pustak ceramiczny - rodzaje, wymiary, cena, zalety i wady

Pustak ceramicznyCegła czy pustak ceramiczny, czym różnią się te dwa materiały budowlane. Jaką cegłę wybrać? Pełną, kratówkę czy dziurawkę? Sprawdź, jakie właściwości ma cegła oraz który rodzaj cegły najlepiej sprawdza się do budowy ścian nośnych, a jaki wybrać do ścian działowych. Podpowiadamy, jakie właściwości ma pustak ceramiczny, kiedy warto zamienić cegły na pustaki ceramiczne oraz jakiego materiału najszybciej zbudujesz dom.

Więcej…