Tynk na elewację - rodzaje, charakterystyka tynków elewacyjnych

Tynk na elewacjęElewacja potrafi zmienić nasz dom nie do poznania. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ona i dach stanowią funkcję reprezentacyjną. Najczęściej nasz wybór pada na tynk. Niekiedy decydujemy się na dodatki w postaci cegły klinkierowej lub drewna, które ostatnimi czasy jest niezwykle popularne. Dodatki te są niezwykle gustowne. Niestety wiąże się to z większymi kosztami. Dlatego też najczęściej pozostajemy przy tańszym rozwiązaniu jakim jest tynk. Na rynku znajdziemy jednak różne rodzaje tego materiału. Który jest godny naszej uwagi?

Więcej…

 

Nowoczesne elewacje - materiały, kolorystyka

Nowoczesna elewacja domuRodzaj i kolor elewacji jest wizytówką każdego domu, to również jeden z tych elementów, dzięki którym domy stawiane na podstawie gotowych projektów mogą się wyróżniać na tle innych podobnych. W ciągu kilku ostatnich lat rynek materiałów elewacyjnych zupełnie się zmienił. Materiały do zdobienia elewacji typu tynki fakturowane, cegła klinkierowa i płytki elewacyjne wyszły z mody.

Więcej…

   

Dom murowany czy prefabrykowany z czego opłaca się stawiać zewnętrzne ściany budynku - która technologia będzie warta zainteresowania?

Murowany domW Polsce budowa prefabrykowanych domów jest jeszcze w przysłowiowych powijakach. Ludzie nie wiedzą, jak taka inwestycja wygląda i czego spodziewać się po zakończeniu realizacji. Tymczasem na rynek wchodzą kolejne firmy, które budują takie domy, a czas wykonania jest niezwykle krótki.

Więcej…

 

Bloczki silikatowe - dlaczego warto budować silikatami?

Bloczki silikatoweZanim budowa domu rozpocznie się na dobre każdy inwestor musi podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest materiał, z którego powstaną ściany. Bloczki silikatowe to rozwiązanie zgodne z naturą i zdrowe dla mieszkańców. Jednocześnie silikaty posiadają szereg właściwości izolacyjnych i odkażających oraz cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością. Dlaczego warto rozważyć je podczas budowy domu?

Więcej…

   

Czym bloczki wapienno-piaskowe różnią się od betonu komórkowego?

Beton komórkowyWśród nowoczesnych materiałów do murowania ścian warto wyróżnić beton komórkowy (gazobeton) oraz cegły silikatowe (wapienno-piaskowe). Porównujemy ich właściwości i zalecane zastosowanie.

Więcej…

 

Elewacje drewniane - co warto o nich wiedzieć?

Elewacja z drewnaElewacje drewniane zachwycają swym wyglądem, są dostępne w dość przystępnych cenach, a szerokie możliwości ich zastosowania sprawiają, że cieszą się wielkim powodzeniem. Drewno ma się doskonale, a ściany zewnętrzne ozdobione tym materiałem mogą się prezentować wybornie. O czym jednak powinni pamiętać ci, którzy stawiają na elewacje z drewna? Jak postępować, by takie ściany mogły swym wyglądem i funkcjonalnością zachwycać przez wiele lat?

Więcej…