Dom w stanie surowym otwartym, zamkniętym. Stan zerowy budynku

Stan surowyStan surowy otwarty to wzniesiony i niewykończony budynek bez żadnych instalacji i bez okien. Natomiast stan surowy zamknięty to budynek wzniesiony niewykończony, ale z zamkniętymi otworami, czyli wstawionymi drzwiami wejściowymi i oknami. Stan surowy otwarty i zamknięty to pojęcia zwyczajowe i nieuregulowane prawnie, dlatego różne firmy budowlane w różny sposób interpretują te pojęcia. Sprawdź, co dokładnie oznacza stan surowy otwarty i zamknięty oraz jak jednoznacznie uregulować zakres prac zaliczanych do stanu surowego w obu przypadkach.

Więcej…

 

Beton - klasy, rodzaje i właściwości

Klasy betonuBeton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we współczesnym budownictwie. Na jego rodzaj i jakość wpływają składniki wykorzystane do przygotowania mieszanki, a także ich wzajemne proporcje. Jakie właściwości posiada beton? Czym charakteryzują się poszczególne klasy i rodzaje betonu?

Więcej…

   

Gazobeton - czym jest beton komórkowy? Właściwości, zastosowanie, cena

Bloczki z gazobetonuGazobeton nazywany jest również betonem komórkowym. Dysponuje właściwościami, które wyróżniają go na tle innych materiałów budowlanych - m.in. doskonałą izolacyjnością termiczną, prostotą obróbki czy wytrzymałością. Jakie jeszcze parametry i walory użytkowe posiada beton komórkowy?

Więcej…

 

Czy rusztowanie aluminiowe sprawdza się u profesjonalistów?

Rusztowanie aluminioweRusztowanie aluminiowe to konstrukcja, która powstała jako odpowiedź na potrzeby osób wykonujących prace w domu, czy też w halach produkcyjnych i na magazynach. Charakteryzują się tym, że są bardziej rozbudowane niż zwykłe drabiny, często mają większe dopuszczalne obciążenie i możliwość przesuwania. Dlaczego ten sprzęt jest tak pomocny podczas wykonywania profesjonalnych prac? Dowiesz się z naszego artykułu.

Więcej…

   

Taras z kostki brukowej

Taras z kostki brukowejOdpowiednio zaaranżowany taras pozwoli na wygodny odpoczynek i spędzanie czasu w gronie najbliższych, ale też będzie się zjawiskowo prezentował. Jeśli stoisz przed dylematem: "taras z kostki czy z płyty tarasowej" albo zastanawiasz się, jak dopasować styl tarasu do elewacji i ogrodu - świetnie trafiłeś! We współpracy z ekspertami firmy Semmelrock przygotowaliśmy praktyczny poradnik, w którym podpowiadamy, jak stworzyć funkcjonalny i estetyczny taras z kostki brukowej.

Więcej…

 

Styrobeton - czym jest? Jakie ma zastosowanie? Jak zrobić styrobeton?

StyrobetonStyrobeton to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego betonu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem w budownictwie. Sprawdź, dlaczego mieszanka styropianu, wody i betonu jest tak popularna oraz jakie ma właściwości i zastosowanie.

Więcej…