Beton - klasy, rodzaje i właściwości

Klasy betonuBeton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we współczesnym budownictwie. Na jego rodzaj i jakość wpływają składniki wykorzystane do przygotowania mieszanki, a także ich wzajemne proporcje. Jakie właściwości posiada beton? Czym charakteryzują się poszczególne klasy i rodzaje betonu?

Więcej…

 

Gazobeton - czym jest beton komórkowy? Właściwości, zastosowanie, cena

Bloczki z gazobetonuGazobeton nazywany jest również betonem komórkowym. Dysponuje właściwościami, które wyróżniają go na tle innych materiałów budowlanych - m.in. doskonałą izolacyjnością termiczną, prostotą obróbki czy wytrzymałością. Jakie jeszcze parametry i walory użytkowe posiada beton komórkowy?

Więcej…

   

Tynk na elewację - rodzaje, charakterystyka tynków elewacyjnych

Tynk na elewacjęElewacja potrafi zmienić nasz dom nie do poznania. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ona i dach stanowią funkcję reprezentacyjną. Najczęściej nasz wybór pada na tynk. Niekiedy decydujemy się na dodatki w postaci cegły klinkierowej lub drewna, które ostatnimi czasy jest niezwykle popularne. Dodatki te są niezwykle gustowne. Niestety wiąże się to z większymi kosztami. Dlatego też najczęściej pozostajemy przy tańszym rozwiązaniu jakim jest tynk. Na rynku znajdziemy jednak różne rodzaje tego materiału. Który jest godny naszej uwagi?

Więcej…

 

Nowoczesne elewacje - materiały, kolorystyka

Nowoczesna elewacja domuRodzaj i kolor elewacji jest wizytówką każdego domu, to również jeden z tych elementów, dzięki którym domy stawiane na podstawie gotowych projektów mogą się wyróżniać na tle innych podobnych. W ciągu kilku ostatnich lat rynek materiałów elewacyjnych zupełnie się zmienił. Materiały do zdobienia elewacji typu tynki fakturowane, cegła klinkierowa i płytki elewacyjne wyszły z mody.

Więcej…

   

Dom murowany czy prefabrykowany z czego opłaca się stawiać zewnętrzne ściany budynku - która technologia będzie warta zainteresowania?

Murowany domW Polsce budowa prefabrykowanych domów jest jeszcze w przysłowiowych powijakach. Ludzie nie wiedzą, jak taka inwestycja wygląda i czego spodziewać się po zakończeniu realizacji. Tymczasem na rynek wchodzą kolejne firmy, które budują takie domy, a czas wykonania jest niezwykle krótki.

Więcej…

 

Bloczki silikatowe - dlaczego warto budować silikatami?

Bloczki silikatoweZanim budowa domu rozpocznie się na dobre każdy inwestor musi podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest materiał, z którego powstaną ściany. Bloczki silikatowe to rozwiązanie zgodne z naturą i zdrowe dla mieszkańców. Jednocześnie silikaty posiadają szereg właściwości izolacyjnych i odkażających oraz cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością. Dlaczego warto rozważyć je podczas budowy domu?

Więcej…