Elewacje drewniane - co warto o nich wiedzieć?

Elewacja z drewnaElewacje drewniane zachwycają swym wyglądem, są dostępne w dość przystępnych cenach, a szerokie możliwości ich zastosowania sprawiają, że cieszą się wielkim powodzeniem. Drewno ma się doskonale, a ściany zewnętrzne ozdobione tym materiałem mogą się prezentować wybornie. O czym jednak powinni pamiętać ci, którzy stawiają na elewacje z drewna? Jak postępować, by takie ściany mogły swym wyglądem i funkcjonalnością zachwycać przez wiele lat?

Więcej…

 

Gazobeton - czym jest beton komórkowy? Właściwości, zastosowanie, cena

Bloczki z gazobetonuGazobeton nazywany jest również betonem komórkowym. Dysponuje właściwościami, które wyróżniają go na tle innych materiałów budowlanych - m.in. doskonałą izolacyjnością termiczną, prostotą obróbki czy wytrzymałością. Jakie jeszcze parametry i walory użytkowe posiada beton komórkowy?

Więcej…

   

Beton - klasy, rodzaje i właściwości

Klasy betonuBeton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we współczesnym budownictwie. Na jego rodzaj i jakość wpływają składniki wykorzystane do przygotowania mieszanki, a także ich wzajemne proporcje. Jakie właściwości posiada beton? Czym charakteryzują się poszczególne klasy i rodzaje betonu?

Więcej…

 

Kruszywa budowlane

Kruszywa budowlaneJako kruszywa budowlane najczęściej używane są kruszywa charakteryzujące się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Bez względu na pochodzenie skalne wszystkie kruszywa używane w budownictwie muszą spełniać szereg kryteriów i wymogów prawnych zapewniających bezpieczeństwo dla użytkowników zbudowanych obiektów.

Więcej…

   

Ocena techniczna - co to takiego?

Ocena technicznaWarto wiedzieć, na podstawie czego wydaje się ocenę techniczną, by nie mieć żadnych wątpliwości. Inaczej jest w przypadku krajowej oceny technicznej, a inaczej jeśli chodzi o europejską ocenę techniczną. Od czego zależą, i jak wyglądają, różnice?

Więcej…

 

Ocieplanie budynków - metody tradycyjne i nowoczesne

Zalety nowoczesnej pianki poliuretanowejKażdy budynek, nim zostanie oddany do użytku, musi przejść przez proces odpowiedniego wykończenia. Składa się na to przede wszystkim jego izolowanie, czyli zabezpieczenie przed niekorzystnymi, zewnętrznymi warunkami. Zabezpieczyć dom można pod wieloma względami, by uzyskać pełną kontrolę nad tym, jakie warunki panują w jego wnętrzu.

Więcej…