Całoroczne domy z bali - prywatny kawałek raju

Dom z baliŻyjemy coraz szybciej i intensywniej. Rytm codziennym dniom wyznaczają przede wszystkim praca i obowiązki. Żyjemy zamknięci w betonowych, rozgrzanych miastach, codziennie mijając obojętnie tłumy zabieganych, wiecznie spieszących się osób.

W natłoku codziennych zobowiązań nie mamy czasu na to, co powinno być najważniejsze - odpoczynek w gronie najbliższych i kontakt z naturą. Aby znaleźć równowagę, coraz większa rzesza świadomych osób wyjeżdża poza terytoria metropolii i inwestuje w domy drewniane z bali. Czym charakteryzuje się tego typu budownictwo? Czy warto ulokować swoje oszczędności właśnie w drewnianym domu? Sprawdź!

Jak powstają drewniane domy z bali?

Domy drewniane z bali są połączeniem tradycyjnego, znanego od wieków budownictwa z nowymi trendami wyznaczającymi kierunek rozwoju architektury. Na polskim rynku z powodzeniem działają firmy wyspecjalizowane w projektowaniu i wznoszeniu tego typu budynków. Filarem konstrukcji domów z bali jest specjalnie przygotowane, twarde drewno. Naturalny surowiec nie uwalnia żadnych szkodliwych związków, dlatego jest ceniony przez osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie. Drewniana konstrukcja uzupełniana jest o specjalne systemy dociepleniowe, pokrycia dachowe, podbitki, stolarkę okienną i tym podobne.

Jak wyglądają całoroczne domy z bali? Katalog dostępnych projektów jest bardzo szeroki. Wśród dostępnych opcji znajdziemy zarówno parterowe, niewielkie domy, które harmonijnie wpasują się w wąską działkę o małej powierzchni, jak i duże, piętrowe budynki spełniające oczekiwania wielopokoleniowej rodziny. Dzięki misternym dekorom w postaci ozdobnych balustrad albo filarów całoroczne domy z bali doskonale sprawdzają się na wiejskich, górskich terenach. Zwolennicy bardziej klasycznego budownictwa mogą wybrać bardziej minimalistyczną, pozbawioną ornamentyki bryłę. Inwestycja może być oddana inwestorowi w stanie zamkniętym surowym albo tak zwanym "pod klucz". W przeciwieństwie do wznoszenia budynków tradycyjną metodą, domy z bali pod klucz niemal rosną w oczach. Prace budowlane postępują bardzo szybko, co znacząco skraca czas oczekiwania na dom. Powiększenie się rodziny albo chęć zmiany układu pomieszczeń nie stanowi problemu - konstrukcja drewnianych domów z bali umożliwia ich prostą rozbudowę i modernizację.

Całoroczne domy z bali - mieszkaj wygodnie i oszczędnie

Znaczna rzesza osób obawia się, że dom wykonany z drewna nie przetrwa próby czasu. Aby budynek nienagannie się prezentował i spełniał swoje zadanie przez długie lata, warto starannie wybrać firmę specjalizującą się w realizacji projektów drewnianych domów. Dzięki przemyślanym projektom, wykorzystywaniu wysokiej jakości surowca i materiałów dociepleniowych oraz starannemu zaimpregnowaniu wszystkich naturalnych elementów, drewniane domy z bali nie niszczeją pod wpływem kontaktu ze zmiennymi czynnikami pogodowymi.

Co więcej, decyzja o realizacji marzenia o swojej własnej, ustronnej oazie za miastem nie musi oznaczać konieczności związania się z bankiem kredytem opiewającym na astronomiczną sumę. Kupno domu z bali pod klucz może okazać się kilkukrotnie niższym wydatkiem, niż budowa tradycyjnego domu murowanego. Korzystna dla portfela okazuje się nie tylko realizacja projektu, ale również codzienne eksploatowanie budynku. Wewnątrz drewnianych domów z bali panują optymalne warunki niezależnie od aury za oknem. Połączenie drewna o specyficznych właściwościach z nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi gwarantuje mieszkańcom komfort cieplny oraz odpowiednią wilgotność powietrza. Korzystne parametry pozytywnie wpływają nie tylko na samopoczucie domowników i gości przebywających w drewnianym domu, ale również na wysokość comiesięcznych rachunków za energię. Ekologiczne, całoroczne domy z bali są przyjazne zarówno mieszkańcom, jak i planecie.

Domy z bali pod klucz - bez stresu, podwykonawców, przesuniętych terminów

Decydując się na budowę domu z bali, warto skorzystać z usług jednej firmy, która kompleksowo zajmie się realizacją zlecenia, począwszy od dostarczenia projektu, na wykończeniu gotowego budynku kończąc. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas i pieniądze (koszt wynajęcia jednego wykonawcy jak np. Chata Staropolska jest znacznie niższy, niż podpisywanie umów z kilkoma firmami z branży budowlanej). Ewentualne niedociągnięcia czy wady budynku możemy w razie potrzeby zgłosić konkretnemu wykonawcy, który ponosi odpowiedzialność za cały projekt. Domy z bali pod klucz są gotowe do zamieszkania bezpośrednio po zakończeniu budowy.

Ocena: 5.0

Komentarze