Czarno-biała łazienka - projekty łazienek

Czarno-biała łazienkaCzarno biała łazienka. Dwukolorowa łazienka jest jedną z najczęściej spotykanych aranżacji, do perfekcji opanowaliśmy łączenie wszystkich odcieni brązu z beżem, kremowego z bielą i czerni z mocnymi barwami. Jednak ostatnimi czasy bardzo modne jest połączenie dwóch neutralnych kolorów, czyli czerni z bielą, tym razem w kombinacji odwrotnej do tej znanej wszystkim z ubiegłego stulecia.

We współczesnych łazienkach podstawową barwą jest głęboka czerń, zaś kolorem uzupełniającym biel. Nie należy się obawiać takiego połączenia, gdyż oba te kolory doskonale się uzupełniają.

Kolor czarny i biały

Czarny kolor sprawia, że pomieszczenie staje się eleganckie i luksusowe, zaś biel uzupełnia aranżację rozjaśniając ją i pięknie kontrastując. Obecnie najmodniejszymi czarnymi płytkami do łazienki są te wersji matowej, mogą być wzbogacone drobnym, nieśmiało mieniącym się pyłkiem, a do tego półmatowe białe kafelki, lub meble łazienkowe z białego lakieru kontrastujące nie tyko kolorem, ale też fakturą, gdyż w tym wypadku polecamy lakier na wysoki połysk. Jako, że wszystkie urządzenia sanitarne są również w kolorze białym łazienka nie powinna być ciemna i ponura.

Czarno-biała szachownica

Inną propozycją jest stara dobra czarno - biała szachownica, ta jednak będzie dobrze się prezentowała w jasnej oprawie, a więc w pomieszczeniu, w którym głównym kolorem jest biel, a czerń wprowadzamy za pomocą blatu pod umywalkę i mozaiki. Wzór ten najlepiej jest wykorzystać jedynie jako drobny akcent ożywiający białe ściany i podłogę, w przeciwnym razie wprowadzimy do aranżacji zbędny chaos. Miejscem, w którym doskonale będzie się prezentować czarno - biała mozaika jest ściana ponad blatem i wokół lustra, jeśli wszystkie meble łazienkowe będą miały czarny kolor zostanie uzyskany naprawdę ciekawy efekt.

Oświetlenie w czarno - białej łazience

Oświetlenie w takiej aranżacji jest bardzo ważne w wersji z przewagą bieli wystarczy jedno główne światło i dodatkowe nad lustrem, w łazience z przewagą czerni każda strefa powinna być dodatkowo doświetlona, tak by główne światło stanowiło jedynie bazę dla pozostałych.

Komentarze