Czy sofa jest dobra do wszystkiego? Poznaj nasze inspiracje

Sofa w mieszkaniuSofa dobra do wszystkiego - czy taka w ogóle istnieje? Sprawdź nasz przewodnik po inspiracjach i dowiedz się, które wzory sprawdzą się w większości mieszkań.

Sofa na ogół jest największym meblem w salonie. Nic więc dziwnego, że to właśnie jej styl najczęściej dyktuje styl całego pomieszczenia. Dodatkowo - jeśli masz w mieszkaniu otwarte przestrzenie - nawet całego wnętrza. Przy tym to właśnie za sofę przychodzi nam na ogół zapłacić najwięcej. W efekcie jej wybór wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego poniżej opiszemy, na co zwrócić uwagę chcąc znaleźć model idealny do naszego wnętrza.

Sofa dobra do wszystkiego - w jakim kolorze?

Popularna kolorystyka mebli wypoczynkowych to granat, szarość, beż czy brąz. Z wymienionych to z pewnością szarość jest najbardziej uniwersalną barwą, która nie przytłacza, a jednocześnie pasuje do dodatków w innych kolorach. Nowa sofa do salonu w kolorze szarym doskonale wpasuje się we wnętrza urządzone w stylu współczesnym, skandynawskim, a także loftowym. Łatwo dobrać do niej meble rtv oraz tekstylia. Jeśli szukasz czegoś bezpiecznego, a jednocześnie uniwersalnego - szara sofa będzie dobrym wyborem.

Z kolei sofa do salonu w mocnym kolorze powinna zadowolić osoby chcące dodać salonowi mocnego akcentu. Przy reszcie mebli i tekstyliów w neutralnych barwach, niebieska, zielona czy  żółta sofa doda smaczku naszemu salonowi. Nie należy bać się kolorów, jednak pamiętajmy o zasadzie: kolorowa sofa - neutralne tekstylia.

Sofa do salonu. W jakim stylu?

Jeśli interesują Cię propozycje budżetowe, to zwróć uwagę na sofy klasyczne i nowoczesne. Odradzamy modele zbyt futurystyczne, z podświetleniami, które szybko wychodzą z mody. Klasyczna sofa z dużymi poduchami jest nie tylko ponadczasowa, ale także wygodna. Pamiętajmy, że jest to mebel, na którym będziemy siedzieć, leżeć i po prostu odpoczywać. Wygoda jest więc priorytetem nie mniejszym niż wygląd.

Modne są też zestawy wypoczynkowe na drewnianych nóżkach. Takie modele nie przytłaczają optycznie wnętrza, łatwo też się je przesuwa, a odkurzaczem bez problemu usuniemy bród spod kanapy. Sofa na nóżkach pasuje do salonu w stylu skandynawskim, modernistycznym i loftowym.

Sofa w mieszkaniu

Kanapa w salonie. 2- czy 3-osobowa?

Wielkość sofy, która sprawdzi się we wnętrzu, dyktowana jest oczywiście jego rozmiarem. W małym salonach powinniśmy pomyśleć o sofie dwuosobowej i dokupić do niej np. niewielki fotel czy pufę, które łatwo przestawimy w inne miejsce. Takie zestawy oferuje producent mebli Bonni. Małe wnętrza wymagają też funkcjonalności, więc warto wybrać sofę z funkcją spania.

Narożnik i sofa trzyosobowa sprawdzą się w dużych salonach. Uczulamy jednak, by nie zastawiać salonu niepotrzebną ilością mebli wypoczynkowych. Jeśli chcesz mieć narożnik, to zrezygnuj z fotela. Przestrzeń jest tym, co decyduje o wygodzie wnętrza i przy czym nasze oczy i mózg odpoczywają.

Komentarze