Czym charakteryzują się mocne palety drewniane?

Drewniane paletyPalety drewniane to produkt, który doskonale zna każda firma logistyczna. Coraz częściej wykorzystywane są nie tylko do transportu towarów, ale także do przechowywania rzeczy. Warto więc wiedzieć, niezależnie od wykorzystania palet, na co zwrócić uwagę, aby wybrać solidne i mocne palety drewniane.

Rodzaje palet drewnianych

Na rynku dostępne są nie tylko palety drewniane, ale także te wykonane z innych tworzyw, takich jak metal czy plastik. Mimo tak dużego wyboru, to właśnie drewniane cieszą się największą popularnością. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na ciężar przewożonego towaru, a jednocześnie są lżejsze niż np. palety metalowe. Najpopularniejsze są europalety, które posiadają standardowy wymiar, stąd wykorzystywane są najczęściej do załadunku i rozładunku oraz transportu wózkiem widłowym. To, co odróżnia je od innych palet to oznakowanie symbolem EUR - mówiącym o tym, że spełniają europejskie wymogi transportu, a producent posiada certyfikaty i licencje na ich wytworzenie. Kolejne są palety przemysłowe oznaczone symbolem ISO. Na ich korzyść wpływa różnorodność co do wymiarów oraz niska cena. Warto jednak pamiętać, że przy niższej kwocie, jakość palet może być gorsza. Dla Klientów, którzy poszukują palet o niestandardowym wymiarze, polecamy skorzystać z produkcji palet drewnianych na wymiar. Ich sposób wykonania, wymiar oraz kształt, w pełni zależy od indywidualnych potrzeb. Wytwarzane są z dbałością o komfort użytkowania oraz przy pomocy nowoczesnych technologii.

Czym wyróżnia się dobra i mocna paleta drewniana?

Przy wyborze dobrej palety, warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale także na jej przeznaczenie - pozwoli dobrać idealny dla nas produkt. Przede wszystkim, dobre palety to te, które mają proporcjonalne wymiary do przewożonego czy przechowywanego towaru. Odpowiednio dobrane palety ułatwiają sprawny przewóz materiałów. W trakcie kupna palet, warto wybierać te z najwyższej jakości drewna. Jest to istotne, ponieważ podstawa i deski muszą być wystarczająco mocne, aby nie pęknąć pod naciskiem ciężaru. Warto zwrócić też uwagę na gatunek drzewa, z jakiego palety wykonano oraz w jaki sposób zostały obrobione. Jest to kluczowe, ponieważ w czasie transportu palety są narażone na niesprzyjające czynniki atmosferyczne oraz kontakt z różnymi urządzeniami, co wpływa na ich zużycie. Te standardowe powinny pasować do wszystkich podnośników i linii produkcyjnych, aby swobodnie można było korzystać z nich w trakcie transportu. Przed zakupem sprawdź producenta, tak abyś miał pewność, że wybierane palety starczą Ci co najmniej na kilka transportów. Zwróć uwagę czy posiadają licencję na produkcję np. Europalet, czy drzewo wykorzystywane do produkcji jest odpowiednio obrobione i wyważone.

Palety drewniane to świetne narzędzie ułatwiające pracę podczas transportu. Te wykonane z drewna są wyjątkowo wytrzymałe oraz na tyle mocne, aby udźwignąć wiele produktów naraz. Warto przy zakupie wybierać producentów, którzy wykorzystują nowoczesne technologie przy produkcji palet drewnianych. Sprawdź ofertę palet drewnianych na http://narmal.pl/uslugi/produkcja-palet.

Komentarze