Dlaczego warto kupić gotowy dom bez działki?

Gotowy dom bez działkiZaczynasz myśleć o własnej działce, a potem budowie domu, ale nie masz pewności, czy to rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne? Zastanów się, czy lepszym wariantem nie byłoby zakupienie gotowego domu bez działki.

Czy wiesz, ile średnio trwa budowa domu i ile pieniędzy pochłania taka inwestycja? Oczywiście nie da się ująć jednych i drugich parametrów w sztywną ramę, ale z reguły uważa się, że budowę jesteśmy w stanie ukończyć w przeciągu 24 miesięcy (biorąc pod uwagę czas poświęcony na formalności i budowę jako taką), a średni koszt budowy 100 metrowego domu wyniesie nas około 450 tys złotych.

Trudno nie zgodzić się zatem z faktem, że budowa pochłania nie tylko sporo naszego czasu, ale przede wszystkim również oszczędności. Rozpoczęcie budowy to tylko namiastka ze wszystkich formalności oraz prac, które będzie trzeba wykonać w przyszłości. Alternatywą dla tego uciążliwego przedsięwzięcia może być zakup gotowego domu drewnianego. Kto powinien pomyśleć o tej opcji i kiedy się ona opłaca?

Gotowe domu drewniane, jako alternatywa dla klasycznej budowy!

Każdy, kto podjął się budowy wie, jak trudno doprowadzić taką inwestycję do końca. Po drodze wszystkich uciążliwych formalności czekają nas wizyty w starostwach, u kolejnych grup wykonawczych, a także w punktach przyłączy mediów. Droga do posiadania własnego, w pełni wykończonego domu będzie długa.

To dlatego wielu inwestorów rozgląda się za nieco innowacyjnym pomysłem, jakim jest zakup gotowego domu drewnianego. Domy gotowe uznawane są za nieco tańsze, ale przede wszystkim dużo łatwiejsze w budowie, całością formalności zajmuje się wyspecjalizowana w tym kierunku firma.

Budowa domu gotowego rozpoczyna się od konsultacji z architektem, opisem potrzeb i możliwości finansowych inwestorów, później przechodzi się do właściwego etapu projektowania. Zobacz przykłady domów gotowych: https://allegro.pl/kategoria/gotowe-domy-bez-dzialki-111695.

Budowa gotowego domu, jak przebiega?

Uważa się, że gotowy dom drewniany, jesteśmy w stanie postawić nawet w przeciągu kilku miesięcy. Najdłuższy może się okazać etap akceptacji projektu, wszystko bowiem zależy od tego, ile poprawek będzie w niego wnosił inwestor. Jeśli szybko zaakceptuje koncepcję specjalisty, to budowa może się rozpocząć niemalże po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

Ekipa zajmująca się budową gotowych domów realizuje wszystkie najważniejsze etapy budowy, w tym:

  • wylewka fundamentów,
  • stawianie ścian zewnętrznych i wewnętrznych,
  • pokrycie oraz wykonanie dachu,
  • wstawienie okien, drzwi zewnętrznych, bramy garażowej,
  • wykonanie instalacji sanitarnych, wodociągowych, elektrycznych i grzewczych (najczęściej jest to ogrzewanie podłogowe),
  • wylewki podłogowe,
  • elewacja zewnętrzna budynku.

Nam, jako inwestorom pozostaje do wykonania cały etap wykończenia domu, czyli wykończenie ścian: szpachlowanie, gipsowanie, malowanie, instalacja co, wykonanie łazienek, kuchni, schodów.

Można stwierdzić, że przy takim założeniu projektowym i wdrożeniowym budowy domu, spokojnie zamkniemy się z finalnym zamieszkaniem nawet w pół roku.

Koszt budowy domów gotowych określa się, jako mniejszy niż przy standardowej budowie domów murowanych. Oczywiście trzeba tu wziąć pod uwagę wielkość projektu takiego domu,a także wymagania indywidualne inwestorów. Niekiedy etap wykończenia może pochłonąć naprawdę sporo kosztów, jeśli będziemy chcieli otrzymać wyjątkowo luksusowe wnętrza!

Komentarze