Drabiny teleskopowe a drabiny składane - którą opcję wybrać?

Drabina teleskopowaSzeroki asortyment drabin dostępny w branżowych sklepach pozwala na uwolnienie ich potencjału poprzez precyzyjne dopasowanie modelu do specyfiki wykonywanych prac. Spośród wielu rodzajów drabin, na szczególną uwagę zasługują drabiny teleskopowe oraz drabiny składane. Która opcja okaże się dla nas najlepsza? Sprawdzamy.Najważniejsze informacje o drabinach teleskopowych

Zacznijmy od omówienia istotnej grupy produktowej, jaką są drabiny teleskopowe. Czym charakteryzują się te typy drabin? To przede wszystkim rozwiązanie idealne do trudnych warunków, które wymagają dodatkowego podwyższenia, zapewniającego dostęp do najodleglejszych obszarów budowy. Przy tym wszystkim drabiny teleskopowe są bardzo mobilne i łatwe w przechowywaniu czy transporcie. Dlaczego?

Ich sekret tkwi w dedykowanym systemie teleskopowym, który nie tylko zapewnia możliwość regulacji wysokości drabiny, ale także ustawienie każdej nogi drabiny? Korzyść jest oczywista - od teraz nasi pracownicy będą mogli z łatwością używać drabin nawet na bardzo nierównym terenie lub w wąskich przejściach, w których przeszkodą może okazać się krawężnik. Drabiny teleskopowe o nieco bardziej zaawansowanej konstrukcji umożliwiają regulowanie wysokości platformy roboczej, co zwiększa uniwersalność konstrukcji i ułatwia wykorzystanie jej w praktycznie każdym scenariuszu projektu budowlanego.

Drabiny składane - kiedy będą najlepszym rozwiązaniem?

Jak wygląda praca z drabinami składanymi? To rozwiązanie, które równie chętnie co przez przedsiębiorców, jest wybierane także przez osoby prywatne, które w swoich warsztatach lub garażach liczą się z każdym centymetrem powierzchni. Wygodne drabiny składane to rozwiązanie niezwykle kompaktowe, które z łatwością może być przechowywane na niewielkiej powierzchni lub nawet wożone ze sobą na bieżąco samochodem.

Ta niezwykła mobilność drabiny składanej łączy się przy okazji z kolejnym istotnym parametrem - możliwością rozłożenia jej do naprawdę imponujących rozmiarów. Zarówno modele jedno jak i dwustronne mogą zostać rozłożone do wysokości nawet czterech metrów, a zastosowane w produkcji aluminium pozytywnie oddziałuje na wytrzymałość i przede wszystkim wagę całego urządzenia.

Co wybrać - drabiny teleskopowe czy składane?

Zarówno drabiny teleskopowe, jak i drabiny składane oferowane na stronie https://www.drabiny-krause.dmn.pl/ są produktami relatywnie podobnymi do siebie, które po prawdzie różnią się pewnymi niuansami. Drabiny składane - popularniejszy wariant z pewnością należy zaliczyć do rozwiązań tańszych, a przez to częściej wybieranych również przez osoby prywatne, które na swoje przydomowe potrzeby nie potrzebują zasięgu wyższego, niż wspomniane 4 metry. To także rozwiązanie wygodne pod kątem przechowywania i transportowania.

Drabiny teleskopowe, które w równym stopniu mogą zostać złożone, a później rozłożone dysponują dodatkowymi funkcjami, takimi jak możliwość regulowania powierzchnią roboczą i wysokością nóg. Przez to produkt ten jest droższy, ale doskonale sprawdza się w przypadku zastosowań komercyjnych, w których firmy budowlane, remontowe czy instalacyjne muszą borykać się z różnymi wyzwaniami. Jeśli szukamy prostej i małej drabiny, model składany będzie idealny. Jeśli jednak interesuje nas nieco szersze zastosowanie i posiadamy odpowiedni budżet, zakup drabiny teleskopowej może okazać się najlepszą inwestycją.

Komentarze