Dwuścienny komin izolowany - idealny do kominka i kotła z otwartą komorą spalania

Dwuścienny komin izolowanyPrzewody kominowe powinny mieć odpowiedni przekrój i wysokość. Parametry te dobiera się do rodzaju urządzenia grzewczego. W przypadku kominków i kotłów z otwartą komorą spalania temperatura spalin może osiągać blisko 600oC. Przewód kominowy musi być szczelny i zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa, niezależnie od konstrukcji budynku. Wszystkie te wymagania można spełnić, montując lekki dwuścienny komin izolowany.

Samonośna konstrukcja do montażu wewnątrz lub na zewnątrz

Lekkie dwuścienne izolowane kominy oferowane przez producenta systemów kominowych, to jedno z lepszych rozwiązań do budowy kompletnych kominów spalinowych w nowych i istniejących budynkach. System pozwala na montaż komina zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Komin jest zbudowany z modułów. Każdy moduł to dwuścienny przewód wykonany z rur stalowych. Przestrzeń pomiędzy rurami jest wypełniona warstwą izolacji z wełny mineralnej. Warstwa izolacji to 30 mm wełny. Dzięki osłonie z rur stalowych izolacja komina dwuściennego jest doskonale zabezpieczona przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Komin do pieców na olej i gaz

System kominów dwuściennych MKD jest produkowany z rur o grubości ścianki 0,5 do 1 mm. Przewody spalinowe w systemie MKD są dostępne w kilku wariantach różniących się powierzchnią przekroju, tak aby można było dobrać odpowiedni komin do mocy urządzenia grzewczego. W przypadku, gdy realizacja projektu, wymaga zastosowania komina o większym przekroju, istnieje możliwość zamówienia dopasowanego komina dwuściennego. To dobre rozwiązanie do instalacji przemysłowych, w których wykorzystywane są mocne urządzenia grzewcze z otwartą komorą spalania.

System kominowy do kotłów na paliwa stałe

Dwuścienny komin MKD sprawdza się świetnie z kominkiem i typowymi piecami z otwartą komorą spalania. Dzięki lekkiej samonośnej konstrukcji dwuścienny komin MKD można montować praktycznie w dowolnym miejscu na zewnątrz budynku, co daje wiele swobody w kwestii wyboru miejsca, w którym we wnętrzu zostanie ustawiony kominek lub urządzenie grzewcze. To doskonałe rozwiązanie na szybkie dostosowanie lokalu czy budynku do montażu kominka lub dodatkowych urządzeń grzewczych. Dwuścienne kominy MKD są oferowane w dwóch wariantach - premium i standard. Komin MKD jest przeznaczony do urządzeń opalanych drewnem, pelletem, gazem bądź olejem. Do pali stałopalnych (węgiel i ekogroszek) jest dedykowany model 30MKDZ

Lekki bezpieczny komin do spalin o temperaturze do 600oC

Kominy standard to wyposażenie dedykowane do odprowadzania spalin z kominków opalanych drewnem, pelletem oraz z pieców atmosferycznych na olej i gaz. Wariant premium umożliwia zastosowanie dwuściennego komina MKD w zestawieniu z kotłami z otwartą komorą spalania, które są przystosowane do opalania paliwem stałym,również takim jak węgiel. Dużą zaletą kominów MKD jest warstwa izolacji. Sztywność konstrukcji nadają solidne ściany z rur stalowych. Wariant standard różni się od wariantu premium materiałem oraz grubością stali na rdzeniu.

komin dwuścienny można montować praktycznie w dowolnym miejscu. Dostępne akcesoria umożliwiają bezpieczne przeprowadzenie przewodu spalinowego. Komin dwuścienny można posadowić na systemowym wsporniku, który przytwierdza się do zewnętrznej ściany budynku lub na wylewce betonowej. Dzięki takiej konstrukcji budowa komina trwa naprawdę krótko, co umożliwia szybkie uruchomienie dodatkowego urządzenia grzewczego.

Kompletny komin do drewnianych domów letniskowych i altan

Stalowy izolowany dwuścienny system kominowy MKD marki MK Żary to rozwiązanie, które można zastosować w budynkach wzniesionych w dowolnej technologii. Dwuścienne kominy MKD sprawdzą się zarówno w obiektach budowanych w technologii tradycyjnej, w domach drewnianych i szkieletowych, jak i w lekkich drewnianych domkach letniskowych i altanach. Montaż komina dwuściennego w obiekcie wzniesionym z materiałów palnych wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów i zachowania bezpiecznej odległości, pomiędzy krawędzią komina i przegrody lub elementu konstrukcyjnego wykonanego z drewna, lub innego materiału o podobnych właściwościach w zakresie odporności ogniowej. Odległości te są podane przez producenta w deklaracji właściwości użytkowych.

Komentarze