Ekologiczne biuro - jak je stworzyć?

Ekologiczne biuroEkologia jest trendem, który nie przemija. W niektórych branżach warto położyć na niego nacisk przy urządzaniu biura, gdyż może zaowocować większym uznaniem ze strony klientów.

Jak jednak sprawić, by biuro działało w przyjazny dla środowiska sposób?

Dbanie o naszą planetę jest świadomym wyborem i sposobem na kreowanie marki. Warto wpleść go w całą strategię promocji firmy i konsekwentnie używać, także przy wyborze stylu mebli biurowych. Pamiętajmy, że konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, a coraz więcej osób właśnie przez pryzmat ekologii dokonuje wyborów zakupowych. Jeśli więc działamy w branży, gdzie wizerunek przedsiębiorstwa przyjaznemu środowisku jest ważny - wykorzystajmy to.

Praktyki przyjazne środowisku

Przede wszystkim - warto zacząć od rzeczy małych… Segregacja śmieci, niemarnowanie papieru, oszczędzanie prądu i nie zostawianie urządzeń w trybie stan by - to tylko początek. Choć to drobiazgi, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazać je światu np. na firmowym Instagramie lub Facebooku. Do tego możemy dołożyć zakup energii elektrycznej z certyfikatem 100% pochodzenia ze źródeł odnawialnych - takie oferty ma część sprzedawców.

Meble z odpowiednim certyfikatem

Kupując meble biurowe, warto wybrać te, które spełniają odpowiednie normy. Jedną z nich jest pochodzenie drewna ze zrównoważonych upraw leśnych, w Polsce takie zaświadczenie ma część producentów. Wybierając meble do firmy, warto kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale także trwałością i jakością wykonania, by dane meble służyły nam jak najdłużej. Dzięki temu, wymieniając je rzadziej, także przyczynimy się do ochrony środowiska.

Warto również zwrócić uwagę na praktyki producenta - lepiej kupować meble, wyprodukowane w Polsce albo krajach europejskich. Daje to pewność, że nie tylko drewno pochodzi z legalnych źródeł, ale także przy wykańczaniu mebli nie użyto toksycznych farb, klejów i innych substancji. Nie mamy natomiast żadnej gwarancji, że nie ma ich w tanich meblach z Chin.

Detale czynią klimat

Chcąc stworzyć wnętrze, które nie tylko będzie ekologiczne, ale będzie się także kojarzyło z ochroną środowiska należy sięgnąć po odpowiednie elementy wystroju wnętrz. Jeśli chcemy, by nasza firma prezentowała się, jako przyjazna naturze, warto zastosować materiały naturalne. Dekoracje z bawełny, lnu, naturalnego drewna, wikliny, ceramiki itp. Nie musi ich być wiele - jednak konsekwentny dobór materiałów najlepiej wywoła odpowiedni klimat. Warto także zwrócić uwagę na kolory ścian - warto postawić np. na mieszankę bieli z barwami ziemi. Same brązy mogą nadmiernie przytłoczyć, wprowadzenie bieli do wnętrza natomiast je ożywi.

Autor: www.wuteh.com.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze