Elektrownia słoneczna dla Twojego domu - dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Elektrownia słonecznaEnergia elektryczna to jedno z podstawowych mediów używanych w każdym gospodarstwie domowym. Aktualnie zdecydowana większość urządzeń użytku domowego zasilana jest właśnie prądem. Cały osprzęt RTV i AGD, a do tego oczywiście oświetlenie domu, zasilanie do bram wjazdowych, garażowych, pompy do wody, narzędzia warsztatowe to tylko niektóre ze sprzętów, które wymagają energii elektrycznej. Prąd jest więc potrzebny każdemu z nas do codziennego funkcjonowania. Niestety ceny jego dystrybucji stale rosną.

Pojawiają się nowe opłaty, mocowe, przesyłowe, stałe, które sprawiają, że nasze miesięczne rachunki są coraz wyższe. Na szczęście pojawiają się alternatywne rozwiązania, coraz bardziej dostępne i coraz korzystniejsze dla każdego z nas. Odnawialne źródła energii, bo o nich mowa, są taką właśnie alternatywą, dzięki której możemy zaoszczędzić, a równocześnie stać się bardziej eko.

Elektrownia słoneczna dla domu - od czego zacząć?

Fotowoltaika to jedno z dostępnych odnawialnych źródeł energii. Panele fotowoltaiczne zasilane są energią słoneczną i zamieniają ją na energię elektryczną. Będąc więc właścicielem instalacji fotowoltaicznej, stajemy się równocześnie producentem prądu. Co więc trzeba zrobić, żeby stworzyć taką małą elektrownię słoneczną dla domu? Pierwszym krokiem do instalacji paneli fotowoltaicznych dla domu powinien być tak zwany audyt fotowoltaiczny. Wykonuje go firma, zajmująca się projektowaniem oraz montażem paneli. Wśród bogatej oferty firm oferującym instalacje fotowoltaiczne, musimy więc znaleźć taką, która cieszy się renomą i najlepiej, aby miała potwierdzone doświadczenie w branży. Specjaliści z wybranej firmy wykonają wspominany audyt fotowoltaiczny. Polega on na wykonaniu pomiarów, wizji lokalnej, a także przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z właścicielem nieruchomości na temat codziennego zapotrzebowania na energię elektryczną. Na tej podstawie wykonywany jest projekt instalacji, który zawiera odpowiednią ilość paneli o określonej mocy, które mają zagwarantować produkcję wystarczającej ilości prądu.

Elektrownia słoneczna

Panele fotowoltaiczne dla gospodarstwa domowego - od projektu do montażu

Panele fotowoltaiczne dla domu muszą być przede wszystkim odpowiednio rozmieszczone. Montaż paneli może być na dachu budynku, budynku gospodarczego lub na powierzchni ogrodu. Ważne, aby został zachowany odpowiedni kąt nachylenia, aby w pobliżu nie było wysokich drzew, budynków czy słupów, które mogłyby zasłaniać panele w ciągu dnia. Po zamontowaniu gotowej instalacji fotowoltaicznej i podłączeniu jej do zasilania w domu pozostaje podłączenie jej do sieci energetycznej. W zdecydowanej większości przypadków właściciele fotowoltaiki decydują się na podłączenie do sieci. Daje to zabezpieczenie w razie nadprodukcji prądu i niewykorzystania go, a także w razie niedostatecznej produkcji prądu do zapotrzebowania gospodarstwa. Będąc prosumentem energii elektrycznej, wyprodukowany nadmiar przesyłany jest do ogólnej sieci energetycznej, możemy go wykorzystać dla własnych potrzeb wtedy, kiedy nasza instalacja nie produkuje prądu - na przykład w nocy, czy też w zimie.

Więcej informacji o panelach fotowoltaicznych dla domu https://pvge.pl/dla-domu/.

Dlaczego warto zainwestować w elektrownię słoneczną dla domu?

Elektrownia słoneczna dla domu to spora inwestycja, jednak dzięki korzystnym nisko oprocentowanym kredytom lub dofinansowaniom możliwe jest znaczne obniżenie tych kosztów, lub rozbicie ich na dłuższy okres. Decydując się na panele fotowoltaiczne dla domu, znacznie obniżamy miesięcznie koszty utrzymania, co więcej uniezależniamy się do stałych podwyżek cen energii elektrycznej, a do tego wspieramy klimat. Panele fotowoltaiczne nie produkują bowiem gazów cieplarnianych, tak jak jest to w przypadku tradycyjnych elektrowni, dzięki czemu zmniejszamy szkodliwy wpływ działalności człowieka na środowisko.

Komentarze