Gdzie wynająć szalunki fundamentowe?

Szalunki fundamentoweKażda osoba, która jest właśnie w trakcie budowy swojego własnego domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne są poprawnie wykonane fundamenty. To między innymi od nich zależy, jak dany budynek będzie pracował w przyszłości, a także czy spełni nasze oczekiwania. Wszelkiego rodzaju błędy, które nieraz mają miejsce już na początkowym etapie, bardzo negatywnie oddziałują zarówno na sam proces budowy, jak i późniejszą jakość życia domowników. Czym tak naprawdę są szalunki fundamentowe? Jakie rodzaje wyróżniamy? Gdzie warto je wynająć? Przekonajmy się!

Czym są szalunki fundamentowe?

Szalunki fundamentowe to na pierwszy rzut oka dość groźny termin, za którym jednak nie kryje się nic strasznego. Jest to element, bez którego nie obejdą się żadne prace fundamentowe. W konstrukcji, która nazywana jest szalunkiem, najczęściej znajduje się mieszanka betonowa oraz zbrojenie. To właśnie za sprawą tych rozwiązań, podstawa naszego domu będzie mogła spokojnie się opierać. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że sposób, w jaki zostanie posadowiony dany budynek, a także to, na jakie fundamenty postawimy, to decyzje, które powinien podejmować specjalista. Każdy profesjonalny projektant bierze pod uwagę określone wyliczenia, takie jak rodzaj gruntu, jego wilgotność, czy też rodzaj, jakich wcześniej dokonali konstruktorzy. W przypadku, gdy zamierzamy wybudować dom na trudnej powierzchni, a przy tym chcemy postawić na klasyczny system ław fundamentowych, szalowanie fundamentów okaże się po prostu niezbędne. Prawda jest jednak taka, że możliwe jest uniknięcie tego procesu. Część osób stawia na tak zwane płyty fundamentowe, które zapewniają nam wytrzymałość oraz stabilność na trudnych obszarach.

Szalunki fundamentowe - jakie rodzaje wyróżniamy?

Jeśli stawiamy na tradycyjne ławy fundamentowe, konieczne jest zapoznanie się z typem szalunków, który powinien zostać zastosowany. Dzięki takiej wiedzy będziemy w stanie znacznie usprawnić proces samej budowy. Na tym jednak nie koniec, możliwe będzie również wstępne oszacowanie kosztów budowy. Jakie metody szalowanie wyróżniamy?

  • Szalunki przestawne. Są to szalunki, które wymagają od nas demontażu, celem ich późniejszego wykorzystania. Kiedy tego dokonamy, będziemy w stanie zamontować je w dowolnym, innym miejscu;
  • Szalunki przesuwne. To niezwykle proste rozwiązanie, w przypadku którego możliwe jest ponowne wykorzystanie w czasie fundamentowania bez demontażu. Jedyne co musimy zrobić, to przesunąć szalunki w inne miejscu;
  • Szalunki ślizgowe. Ten typ szalunku także pozwala nam na ponowne wykorzystanie bez uciążliwego demontażu. W tym wypadku jednak konieczne jest jego przesunięcie w płaszczyźnie.

Szalowanie fundamentów - na co tak naprawdę wpływa?

W przypadku, gdy stawiamy na szalowanie fundamentów, znacząco zwiększamy pewność stawianego budynku co do jego wytrzymałości. Działanie to podnosi trwałość fundamentu, a także bardzo pozytywnie oddziałuje na jego porowatość. Efektem tego jest zwiększenie odporności na wszelkiego rodzaju działanie czynników zewnętrznych oraz atmosferycznych. W związku z tym fundament w przyszłości bez większego problemu poradzi sobie na przykład z mrozem. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że poprawne wykonanie szalunków wpływa na późniejsze prace budowlane. W związku z tym niezwykle ważne jest to, aby proces ten został przeprowadzony cierpliwie oraz rzetelnie.

Gdzie wynająć szalunki fundamentowe?

Na rynku możemy spotkać się z setkami firm, które oferują swoim klientom wynajem szalunków fundamentowych. Prawda jest jednak taka, że spora część z nich zapewnia konsumentom niesprawdzone rozwiązanie, które rzadko kiedy spełniają określone przez nich oczekiwania. Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzoną firmę FW System. Przedsiębiorstwo to już od dłuższego czasu zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i wynajmem jakościowych szalunków budowlanych. Specjaliści zatrudniani przez tę firmę chętnie pomagają klientom w przypadku, gdy ci nie wiedzą, na jaką ilość szalunków postawić, czy też nie mają pojęcia, na jakie akcesoria będą potrzebne do montażu systemu szalunkowego. Na tym jednak nie koniec, FW System prowadzi usługi serwisowe, w ramach których czyści oraz naprawia konkretne elementy systemu szalunkowego. Firma ma oddziały w Pomykowie, Łodzi, Olsztynie, Bydgoszczy i Katowicach skąd dostarcza szalunki w każde miejsce w Polsce.

Komentarze