Gniazdka i kontakty. Jak wybrać dobry osprzęt elektryczny?

GniazdkoGniazdka i kontakty oraz inne elementy osprzętu elektrycznego to wyposażenie, z którego korzysta się codziennie. Niektóre są eksploatowane wyjątkowo intensywnie. Dlatego wybór nowego osprzętu elektrycznego to jedno z ważniejszych zadań z punktu widzenia bezpieczeństwa i doświadczeń osób korzystających z oświetlenia i zasilania.

Dobry osprzęt elektryczny to gwarancja bezpieczeństwa użytkowników i ich urządzeń. Zazwyczaj nikt nie zastanawia się nad bezpieczeństwem, włączając po raz kolejny światło czy podpinając ładowarkę smartfona. Bezpieczne gniazdko i kontakt wydają się wręcz czymś oczywistym. Właśnie taki efekt osiąga się, wybierając osprzęt, który oferuje sklep www.elektrycznie.pl. Firma oferuje produkty, które polecają elektrycy, projektanci sieci elektrycznych oraz architekci wnętrz i użytkownicy, którzy korzystają już z tego wyposażenia. Osprzęt marki Legrand to spójny system opracowany z myślą o bezkompromisowym bezpieczeństwie, trwałości, komforcie, funkcjonalności i estetyce. To technologia i design, która ewoluuje wraz ze zmianą trendów, a jednocześnie łączy klasykę i nowoczesność.

Na co zwrócić uwagę wybierając osprzęt elektryczny?

Wybierając osprzęt elektroinstalacyjny, warto postawić na jakość i przemyślane rozwiązania, które będą funkcjonalne nie tylko dziś, ale też za jakiś czas. Jak się okazuje, dobry osprzęt elektryczny może przetrwać kilka mniejszych remontów, polegających na odświeżeniu czy całkowitej zmianie aranżacji wnętrza. Wybór solidnej marki ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Jak wynika z doświadczeń użytkowników, osprzęt Legrand bez żadnych problemów może funkcjonować przez dziesięciolecia.

Popularne serie osprzętu, które są dostępne na rynku od lat i nadal cieszą się zainteresowaniem właścicieli domów i mieszkań oraz inwestorów, ewoluują wraz z rozwojem techniki i zmianami w sposobie korzystania z oświetlenia, urządzeń domowych i zasilania. Wybór kontaktów i gniazdek Legrand z serii Valena Allure, Celine, Niloe czy Sistena Life to gwarancja, że w razie modyfikacji lub rozbudowy sieci elektrycznej będzie można skorzystać z nowoczesnych rozwiązań o takiej samej stylistyce, kolorystyce i równie dobrej jakości. Co więcej, każda z tych linii produktowych oferuje wyjątkowy elegancki design, który podkreśla charakter wnętrz.

Design i estetyka osprzętu Legrand

Design i estetyka osprzętu elektrycznego zazwyczaj podkreśla ogólny styl budynku i poszczególnych pomieszczeń. Coraz częściej w domach, mieszkaniach i lokalach komercyjnych o wydzielonych strefach, które różnią się projektem wykończenia, stosuje się kilka różnych wariantów stylistycznych osprzętu. Co ważne, w przypadku wyposażenia Legrand każdy z wariantów może bez problemu współpracować z centralnym systemem zarządzania typu Smart Home.

 • Stylistyka Legrand z serii Valena Allure - design Valena Allure to powiew świeżości, elegancji i nienarzucającej się oryginalności podkreślonej awangardowym stylem, który sprawdzi się w każdej przestrzeni. Kontakty i gniazdka z serii Valena Allure wyróżniają się dwuelementową ramką, wyjątkowo wyprofilowanymi zaokrągleniami oraz delikatnym, a przez to przyjemnym w dotyku wykończeniem wszystkich krawędzi. W tej serii Legrand imponuje jakością tworzywa, zestawieniem komfortowych dla oka eleganckich wariantów kolorystycznych, dostępnością subtelnych grafik oraz wykończeń z materiałów szlachetnych, w tym drewna, skóry, włókien węglowych, chromowanego metalu i szkła. Kontakty z tej serii działają perfekcyjnie, chce się je oglądać a korzystanie z nich to prawdziwa przyjemność.
 • Design i estetyka serii Legrand Celiane - to elegancki nowoczesny pełen energii design, który wyróżnia się minimalistycznym designem ramki i wyjątkową ekspozycją charakterystycznej okrągłej plakietki gniazd wtykowych i łączników. Centralnie osadzone dyskretne wpisane w plakietkę funkcjonalne łączniki wyróżniają się ciekawym kształtem. Są przyjemne w dotyku i wyjątkowo precyzyjne. Serial Legrand Celine oferuje 44 wzory ramek wykończeniowych, które można łączyć z trzema uniwersalnymi wersjami klawiszy i plakietek w kolorze białym, grafitowym i tytanowym.
 • Klasyczna dyskretna i elegancka seria Legrand Niloe - większości użytkowników i architektów tak właśnie kojarzy się domowe gniazdko i kontakt. Ta prosta subtelna stylistyka sprawdzi się dosłownie wszędzie. Legrand Niloe to powszechnie akceptowany design i wszystkie nowoczesne rozwiązania, które stają się niezbędne w naszych domach i biurach. Seria oferuje 6 najczęściej wybieranych wersji kolorystycznych w ogóle i dwa neutralne kolory przełączników, w tym klasyczna biel i delikatny krem.
 • Funkcjonalny i precyzyjny osprzęt z serii Legrand Sistena Life - klasyczny osprzęt elektryczny, który sprawdzi się w pomieszczeniach mieszkalnych, w lokalach biurowych, komercyjnych, hotelach i wszędzie tam, gdzie może być potrzebny. Dyskretne solidne ramki eksponują duże kwadratowe łączniki i plakietki mechanizmów gniazd wtykowych oraz paneli do sterowania natężeniem oświetlenia i lokalową automatyką. Legrand Sistena Life to pięć uniwersalnych wersji kolorystycznych i precyzja, która sprosta najbardziej intensywnym warunkom eksploatacji.

Zalety wyboru osprzętu elektrycznego marki Legrand

Współczesny osprzęt elektryczny to zaawansowany system do montażu punktów dostępu do zasilania i sterowania oświetleniem oraz urządzeniami domowymi. Rośnie liczba instalacji, w których osprzęt jest częściowo lub całkowicie zintegrowany z inteligentnym systemem zarządzania typu Smart Home. W związku z tym konieczne jest zachowanie standardowych funkcjonalności i umożliwienie integrowania ich z nowymi. Warto wspomnieć też o jakości realizacji prac montażowych, przez co rozumie się swobodę w kształtowaniu punktów dostępu i przemyślane rozwiązania, które upraszczają montaż na każdym etapie.

Jako ważniejsze zalety osprzętu marki Legrand z popularnych serii Sistena Life, Niloe, Celiane i Valena Allure, które przemawiają za wyborem jednej z tych linii stylistycznych, wymienia się:

 • dostępność ramek antybakteryjnych,
 • możliwość składania zestawów wielokrotnych - do 5 mechanizmów w ramce,
 • jakościowe i efektowne ramki dekoracyjne i akcesoria montażowe,
 • ergonomiczne rozwiązania w zakresie sterowania oświetleniem,
 • dedykowane rozwiązania do sterowania urządzeniami domowymi, w tym klimatyzacją, wentylacją, urządzeniami grzewczymi czy roletami,
 • system sterowania bezprzewodowego,
 • gniazda wtykowe do zasilania różnego rodzaju urządzeń, w tym np. gniazda sieciowe różnego rodzaju i popularne gniazda do ładowania urządzeń mobilnych USB-A,
 • dostępność wszystkich typów gniazd telefonicznych, multimedialnych i telewizyjnych,
 • rozwiązania opracowane pod kątem dystrybucji dźwięku i domowych interkomów.

Warto dodać, że Legrand oferuje osprzęt z serii Niloe, Celiane, Valena Allure i Sistena Life w wersji o podwyższonym stopniu ochrony przed wnikaniem ciał stałych i cieczy. Osprzęt można zamawiać w wersji o klasie ochrony w stopniu IP44, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z sieci elektrycznej.

Komentarze