Jak działają żarówki zmieniające kolor?

Żarówka zmieniająca kolorW zależności od tego, na jaki model zdecydujemy się przy zakupie żarówek zmieniających kolor, ich działanie może być zgoła inne. Tańsze produkty będą świeciły słabiej oraz nie będą miały możliwości sterowania nimi przez aplikacje, a jedynie za pomocą pilota dołączonego w zestawie. Droższe warianty umożliwią nam połączenie oświetlenia z WiFi lub kontrolowania jej poprzez bluetooth z pozycji smartfona. Natomiast najdroższe pozwolą nam na zarządzanie szeregiem świateł rozłożonym w całym domu lub gabinecie. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim celu chcemy zainstalować w swoim pomieszczeniu żarówki zmieniające kolor.

Czy droższe żarówki zmieniające kolor są lepsze?

Niezależnie od tego, w jakim celu chcemy wykorzystywać awangardowe barwy oświetlenia, jakość jest mocno uzależniona od ceny. Im wyższa kwota wydana na żarówki zmieniające kolor https://spectrumsmart.pl/produkty, tym większe możliwości personalizacji oświetlenia i kontroli nad jego działaniem.

Żarówka zmieniająca kolor

Istnieją żarówki zmieniające kolor, za które zapłacimy niewiele, ale nadadzą się one co najwyżej do sporadycznego oświetlenia imprezy. Wynika to ze sposobu kontrolowania zmian kolorów i aktywności. W przeciwieństwie do droższych modeli tymi najtańszymi zarządza się za pomocą pilota. Jest to problematyczne, ponieważ w trakcie zabawy dany pilot może się zgubić lub przestać działać, a wtedy pozostaniemy do końca wieczoru z jedną barwą.

Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w przypadku droższych modeli, które pozwalają na kontrolowanie światła za pomocą aplikacji. Wtedy niezależnie od sytuacji zawsze mamy pełną kontrolę nad barwą i działaniem naszej żarówki zmieniającej kolor. Dodatkowym atutem tych produktów jest możliwość zsynchronizowania żarówki z muzyką, dzięki czemu nasz salon w mgnieniu oka z miejsca relaksu i odpoczynku może przeobrazić się w klub z prawdziwego zdarzenia.

Czy opłaca się kupować żarówki zmieniające kolor?

O ile tańsze modele nadają się głównie do spotkań towarzyskich i sporadycznego użytkowania, o tyle droższe żarówki zmieniające kolor mogą okazać się świetną alternatywą do oświetlania domu na co dzień.

Wynika to z tego, że są one wyposażone w technologię LED, która może nam służyć nawet 10 lat! Dzięki temu nasza jednorazowa inwestycja w żarówkę zaoszczędzi nam kosztów związanych z jej wymianą na bardzo długi czas. Ponadto dzięki kontroli poprzez aplikację, możemy w pełni kontrolować jej zużycie – jeszcze bardziej zwiększając jej wydajność.

Komentarze