Jak uporządkować działkę?

Porządki na działceLato w pełni. Ale to wcale nie oznacza, że na działce nie ma nic do zrobienia. Owszem, miło jest leżeć i odpoczywać, ale prawda jest taka, że jeśli chcemy cieszyć się nie tylko relaksem, ale i piękną przestrzenią, trzeba zakasać rękawy i oporządzić teren. Robiąc to systematycznie, pracy będzie mniej, a relaksu więcej.

Czas zabrać się do pracy

Najtrudniej jest zacząć. To stara prawda i dotyczy każdej dziedziny życia. Na działce jest o tyle trudniej, że pogoda często zachęca bardziej do leżakowania niż pracowania. Warto jednak poświęcić chwilę każdego dnia, a będziemy się cieszyć pięknym terenem przez całe lato.

Dobrze jest regularnie oczyszczać teren z zalegających liści czy gałęzi. Można to zrobić grabiami lub specjalnym odkurzaczem. Nie można też zapominać o koszeniu trawy - warto jednak pamiętać, aby ostrze kosiarki ustawić na najwyższy poziom cięcia. To sprawi, że trawnik nie będzie wysychał, tylko pięknie się zagęszczał. Od czasu do czasu w "łysiejące" miejsca można dosiać nową trawę.

Nie da się ukryć, że to, co spędza sen z powiek większości działkowiczów, to chwasty. Niestety, nie ma na nie rady, będą pojawiać się zawsze. Dlatego trzeba je regularnie usuwać. W ten sposób się nie rozrosną. Zwłaszcza pomiędzy płytami chodnikowymi - jak tylko się jakiś pojawi, dobrze jest go wyrwać. A skoro już o chodniku mowa, to raz na jakiś czas dobrze jest umyć go myjką ciśnieniową - dzięki temu pozostanie czysty i mniej podatny na uszkodzenia spowodowane działaniem sił natury.

Nie można również zapomnieć o dbaniu o domek letniskowy. Zwłaszcza jeśli wokół niego jest dużo wysokich drzew. Warto przy okazji porządkowania zajrzeć chociażby do rynien i usunąć z nich zalegające liście czy igły. W ten sposób rury nie będą się zapychać i pozostaną w dobrej kondycji. Raz do roku dobrze jest też przeprowadzić inspekcję dachu i sprawdzić, czy nie pojawia się na nim mech.

Uporządkuj działkowe sprzęty

Regularne porządki sprawią, że pracy będzie mniej, będzie ona efektywniejsza i przebiegnie szybciej oraz sprawniej. Jeśli jednak nawet mimo wysiłków widzimy, że na naszym terenie wciąż panuje rozgardiasz, warto sięgnąć po rozwiązanie, które temu zaradzi. Domki ogrodowe - drewniane lub metalowe - dzięki którym schowamy wszystko, czego na co dzień nie potrzebujemy. Pełna oferta dostępna jest na stronie https://www.domki-sodas.pl/15-domki-ogrodowe.

Co istotne, można je znaleźć w wielu odsłonach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do przestrzeni oraz stylu pozostałych nieruchomości na działce. Mają od 6 do 20 metrów kwadratowych, dzięki czemu mogą służyć za niewielki składzik albo naprawdę pojemny schowek. Zmieszczą się w nich rowery, grill czy kosiarka. A do tego wszystko inne, co chcemy ukryć. Należy jednak pamiętać o właściwej aranżacji wnętrza. W ten sposób nie zrobi się graciarnia, tylko uzyskamy wszechstronną i wygodną przestrzeń.

Domki ogrodowe są niezwykle trwałe - wykonane na bazie solidnej konstrukcji, wzmocnione w newralgicznych punktach, będą służyć długie lata. Pamiętajmy jednak, aby postawić je na właściwym podłożu - musi być ono równe. Warto do tego wykorzystać bloczki lub zrobić specjalną wylewkę.

Komentarze