Jak urządzić łazienkę w stylu rustykalnym?

Jak urządzić łazienkę w stylu rustykalnym?Współczesną łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Często jedynie wyobraźnia czy zasobność portfela są jedynymi ograniczeniami. Łazienki często urządzane są w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, jednak coraz większą popularnością cieszy się stylistyka rustykalna. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, w jaki sposób urządzić łazienkę w stylu rustykalnym, co jest niezbędne w takich wnętrzach - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Czym charakteryzuje się styl rustykalny?

Styl rustykalny charakteryzuje się przede wszystkim prostym, naturalnym i ciepłym wystrojem. W tym stylu zazwyczaj dominują ciepłe, naturalne barwy, takie jak brązy, beże i zielenie, a także kolory ziemi, takie jak ochra lub szarość. W środku znajdują się meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień lub glina. W łazienkach w stylu rustykalnym często stosuje się kinkiety lub świeczniki, aby dodać nieco przytulności. Charakterystyczne dla tego stylu są też dekoracyjne elementy, takie jak skrzynie, drewniane kołyski lub płaskorzeźby, które nadają wnętrzu ciepły, przytulny charakter.

Trzeba przyznać, że jeśli w danym domu jest łazienka w stylu rustykalnym, to zazwyczaj i całość wnętrza jest utrzymana w podobnej stylistyce. Związane jest to z tym, że styl rustykalny jest dość określony. Niespójnie wyglądałby nowoczesny salon, w którym króluje minimalizm w zetknięciu właśnie z łazienką w stylu wiejskim, jak potocznie jest nazywany styl rustykalny. Byłoby to zetknięcie ciepłego wnętrza, z surowym i zimnym.

Dlaczego warto zdecydować się na urządzenie łazienki w stylu rustykalnym?

Na co dzień jesteśmy atakowanie ogromną ilością bodźców, żyjemy coraz szybciej i w coraz to większym stresie. Z tego względu warto jest urządzić mieszkanie w taki sposób, by było miejscem, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się. Z pewnością styl rustykalny https://www.lazienkiabc.pl/, który nawiązuje do barw natury oraz naturalnych materiałów będzie temu sprzyjał. Szczególnie ważną rolę odgrywa obecnie łazienka. Jest to miejsce, które bez względu na rozmiar, możemy zamienić na prywatną strefę SPA.

Rustykalna łazienka

Pomimo tego, że dużą popularnością cieszą się teraz kabiny prysznicowe, to jednak w łazience w stylu rustykalnym lepszą opcja będzie wanna. Coraz większa liczba producentów z branży łazienkowej wprowadza na rynek modele kompaktowe. Z tego względu nawet do mniejszej łazienki, można dobrać idealną wannę i to nie tylko przyścienną, ale także i wolnostojącą.

Łazienka w stylu rustykalnym - czym kierować się podczas aranżacji?

Jeśli chcesz urządzić łazienkę w stylu rustykalnym, możemy zaproponować ci kilka sprawdzonych rozwiązań:

  1. Przede wszystkim trzeba postawić na optymalną i odpowiednią dla stylu kolorystykę. Aby osiągnąć rustykalny charakter, możesz skorzystać z naturalnych, ciepłych barw, takich jak: brąz, beż, czerwień lub zieleń. Możesz też użyć kolorów ziemi, takich jak ochra lub szarość, aby uzyskać bardziej stonowany efekt.
  2. Użyj naturalnych materiałów. W łazience w stylu rustykalnym warto użyć naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień lub glina. Możesz użyć drewnianych mebli, kamiennej umywalki lub glinianych doniczek na rośliny. Obecnie wybór takich produktów jest ogromny! Warto jest przed ich zakupem zapoznać się z opiniami użytkowników, a także i parametrami technicznymi danego modelu.
  3. Zainstaluj kinkiety! Kinkiety to doskonały sposób na dostarczenie dodatkowego światła w łazience w stylu rustykalnym. Możesz wybrać modele wykonane z kutego żelaza lub drewna, które nadadzą wnętrzu nieco rustykalnego charakteru.
  4. Zastosuj dekoracyjne elementy. Do dekoracji łazienki w stylu rustykalnym możesz użyć elementów takich jak skrzynie, drewniane kołyski lub płaskorzeźby, które nadadzą wnętrzu ciepłego, przytulnego charakteru. Wiele zależy oczywiście od wielkości łazienki. Jeśli możemy sobie tylko na to pozwolić - warto jest postawić na dodatkowe elementy wystroju, które z pewnością wpłyną na jego wyjątkowy charakter.

Komentarze