Jesteś na etapie projektowania mieszkania? A może czeka Cię generalny remont? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca - ten tekst jest dla Ciebie. Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń, to serce domu. Niestety urządzenie tego wnętrza nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na wygodnej i praktycznej kuchni. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się meble modułowe, które są świetną alternatywą dla mebli na wymiar. W czym tkwi ich fenomen?
Czym charakteryzują się kuchnie modułowe?
Jedną z największych zalet kuchennych mebli modułowych jest ogromne zróżnicowanie dostępnych elementów. Dzięki temu urządzając mieszkanie mamy nieograniczone możliwości zastosowania poszczególnych części zabudowy. To wszystko sprawia, że meble z jednej kolekcji można łączyć z innymi kolekcjami. Wiele osób porównuje zabudowę modułową do klocków, z których w prosty i łatwy sposób można stworzyć różne konfiguracje. Dzięki temu jesteśmy w stanie urządzić kuchnię w taki sposób, aby spełniła wszystkie nasze potrzeby. Z uwagi na nieograniczone możliwości łączenia modułów można stworzyć oryginalne i niepowtarzalne wnętrze.
Czy meble modułowe to rozwiązanie stosowane wyłącznie do nowoczesnych wnętrz? Nie, choć wiele osób nadal tak myśli. Wbrew pozorom ten rodzaj zabudowy sprawdzi się także w pomieszczeniach w stylu angielskim, loftowym czy nawet skandynawskim.
Szafki stojące - jaka wysokość będzie odpowiednia?
Szafki stojące powinny mieć odpowiednią wysokość, przede wszystkim z uwagi na blat roboczy, który jest niezbędny do gotowania. Nie da się ukryć, że jego wymiary w znacznym stopniu ułatwiają lub utrudniają przyrządzanie potraw. Niestety zbyt nisko zamontowany blat sprawia, że osoba, która gotuje zaczyna się garbić, a ta pozycja ma ogromny wpływ na kręgosłup. Standardowa wysokość szafek stojących wynosi 85 centymetrów - mierzona od podłogi do krawędzi blatu roboczego.
Zabudowa górna, czyli jak mogą wyglądać szafki wiszące
Wiszące szafki modułowe wręcz zachęcają do porzucenia stereotypowych rozwiązań. Chodzi tu szczególnie o rozmieszczenie górnej zabudowy. Wiele rodzin decyduje się w tej sytuacji na kilka szafek wiszących lub po prostu na otwarte półki. Warto dodać, że mniejsza ilość mebli sprawia, że kuchnia wydaje się “lżejsza”.
Szafki wiszące - wymiary
Jak już wcześniej wspomniano, ogromną zaletą mebli modułowych jest ich różnorodność. W związku z tym, szafki wiszące dostępne w sklepach meblowych są bardzo zróżnicowane pod kątem szerokości oraz wysokości. Warto również zauważyć, że niektóre firmy oferują także witryny, które można postawić na blacie. Wyłącznie od naszych osobistych preferencji zależy, jakie szafki wiszące pojawią się w kuchni.
Wysokie szafki stojące - czy sprawdzą się w każdej kuchni?
Spośród szafek modułowych pod zabudowę można zdecydować się także na wysokie szafki stojące. Te modele świetnie sprawdzają się jako domowe spiżarnie czy miejsce przeznaczone do zabudowy lodówki, zmywarki czy mikrofalówki. Co więcej, wysokie szafki stojące sprawdzą się również w niewielkich kuchniach. W tych wnętrzach często wykorzystuje się zabudowę pod sufit, aby nie ograniczać przestrzeni użytkowej. Mnogość dostępnych wymiarów oraz wielkości sprawia, że każdy nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.
Jakie fronty kuchenne do szafek modułowych?
Fronty kuchenne to elementy, które w ogromnym stopniu decydują o stylu kuchni. Nie da się jednak ukryć, że od co najmniej kilku sezonów do kuchni powraca...kolor! Do najpopularniejszych frontów kuchennych zaliczamy te w odcieniu - ciemnej zieleni, błękitu i rubinu. Często wybierane są także pastelowe odcienie różu i koralowa czerwień.
Idealnie dopasowany projekt kuchni modułowej to gwarancja wygody podczas gotowania. Szukasz funkcjonalnych rozwiązań? Skorzystaj z oferty sprawdzonych producentów z branży meblarskiej, a na pewno będziesz zadowolony!
Źródło: www.mebletkaniny.pl.
Komentarze