Jak wybrać odpowiednią baterię prysznicową?

Bateria prysznicowaPodczas remontu stoimy przed wyborem wielu produktów, które są niezbędne, aby móc komfortowo korzystać z nowej łazienki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kabinę natryskową to bardzo ważny jest odpowiedni dobór baterii prysznicowej. Przede wszystkim należy zdecydować jakie rozwiązanie techniczne możemy zastosować. Armatura prysznicowa może być natynkowa lub podtynkowa.

Pierwsze rozwiązanie jest to standardowa opcja, na którą możemy sobie bez problemu pozwolić zarówno w nowym jak i starym budownictwie. W przypadku montażu podtynkowego, trzeba wziąć pod uwagę, że konieczne będzie zainstalowanie w ścianie elementu bazowego, który musimy wkuć na głębokość ok. 10cm. Czasami zdarza się, że ściana w której chcielibyśmy poprowadzić instalację hydrauliczną jest bardzo cienka. W takim przypadku pozostaje dobudowanie ściany, co umożliwi nam w kolejnym kroku podłączenie wymarzonego natrysku.

Dopasuj armaturę prysznicową do pozostałego wyposażenia

Decydując się na armaturę prysznicową, warto postawić na kolekcję spójną z pozostałymi bateriami w łazience. Zachowanie jednej stylistyki będzie się prezentować elegancko i harmonijnie. Musimy pamiętać o tym, że wyposażenie łazienki i wszystkie uzupełniające detale są bardzo ważne i nadają odpowiedni charakter wnętrzu. W ofercie producentów armatura prysznicowa jest jednym z głównych elementów kolekcji i zazwyczaj w każdej stylistyce można znaleźć różne rozwiązania, tak by każdy użytkownik mógł dopasować baterie najlepiej spełniające jego potrzeby. Jeżeli zdecydujemy się na daną serię, warto zakupić również z tej samej gamy baterię do umywalki, czy bidetu. Zachowanie wzornictwa nada efekt przemyślanego i kompletnego wnętrza.

Bateria prysznicowa to element wyposażenia z którym będziemy mieć styczność każdego dnia, dlatego też istotne jest by wybrać renomowaną markę, by produkt posłużył nam wiele lat. Producenci prześcigają się w oferowaniu produktów dopasowanych do aktualnych potrzeb klientów, dlatego też na rynku możemy znaleźć różne rozwiązania stylistyczne. Bardzo dużą popularnością cieszą się cały czas elementy o prostych, kanciastych kształtach jak również te o obłych konturach, które posiadają delikatniejszą formę. Tego typu baterie prysznicowe kupisz online tu.

Bateria prysznicowa

Jaką funkcję spełnia bateria z termostatem?

Bateria prysznicowa z termostatem to bardzo częsty wybór w przypadku zakupu armatury natryskowej. Co nam daje funkcja termostatu? Termostat pozwala na utrzymanie stałej, ustawionej temperatury wody. Podczas kąpieli, gdy powstanie spadek ciśnienia wody nie odczujemy tego, termostat zadba o podtrzymanie tej samej temperatury. Funkcja ta, to również oszczędność wody. Nie tracimy czasu na odpowiednie ustawienie temperatury, dzięki temu zużycie wody jest zdecydowanie niższe niż w przypadku armatury prysznicowej nie posiadającej termostatu. Jeżeli kąpieli zażywają dzieci to termostat odgrywa bardzo istotną rolę. Zapewnia bezpieczeństwo chroniąc przed poparzeniem gorącą wodą.

Kolorowa armatura prysznicowa - czy to dobry wybór?

Producenci armatury prysznicowej oferują coraz to nowe opcje kolorystyczne swoich produktów, tak by zaspokoić potrzebę aktualnych trendów. Bardzo na czasie jest wyposażenie z kolorze czarnym matowym, grafitowym jak również złotym. Kolorowa armatura dodaje szyku i na pewno zwróci uwagę wszystkich użytkowników. Na pewno jest to rozwiązanie dla bardziej odważnych użytkowników, którzy szukają nietuzinkowych rozwiązań do swoich wnętrz. Jeżeli zdecydujemy się na armaturę w kolorze musimy też zadbać o to, by pozostałe akcesoria nawiązywały stylistycznie i kolorystycznie. Dzięki temu całość będzie prezentować się nowocześnie i stylowo.

O czym warto pamiętać kupując armaturę?

Z uwagi na różne rozwiązania techniczne warto skonsultować zakup z profesjonalnym doradcą w salonie łazienek bądź sklepie internetowym oferującym armaturę prysznicową. Bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na wszelkie kwestie instalacyjno-montażowe gdyż na samym początku remontu pracę podejmuje hydraulik, który musi odpowiednio przygotować podłączenia.

Komentarze