Jaki podnośnik wynająć podczas prac budowlanych?

Wypożyczalnia maszyn budowlanychPodnośniki powszechnie wykorzystuje się podczas realizacji projektów budowlanych. Maszyny te są na placach budowy po prostu niezbędne. Jednak o jakim konkretnie sprzęcie mowa? Jakie podnośniki warto wynajmować do prac budowlanych? Odpowiadamy!

Do czego potrzebny Ci podnośnik?

Należy zacząć od tego, że każdy projekt budowlany jest nieco inny. Dlatego też nie sposób wskazać jednego konkretnego modelu podnośnika, który sprawdzi się na budowie. Wybór należy uzależnić od tego, do czego sprzęt ma być tam wykorzystywany.

Decydując się na wynajem podnośników, może Ci zależeć na dostarczeniu materiałów na określoną wysokość. Musisz się wtedy zastanowić, jakiego rodzaju są to materiały oraz czy podczas transportu musi pilnować ich człowiek. Na tej podstawie zdecydujesz, czy wybrać podnośnik koszowy, czy może ładowarkę teleskopową. Jeśli podnośnik ma posłużyć do transportu pracowników, sprawa jest prosta - wybierz model koszowy.

Projekt budowlany może zakładać postawienie obiektu kilkumetrowego lub konstrukcji nawet kilka razy wyższej. Również tę kwestię musisz wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni podnośnik. Kolejną sprawą jest dostępność miejsc, do których ma docierać urządzenie. Ważne jest zatem, aby wybrać maszynę nie tylko o odpowiednio długim wysięgniku, ale też o właściwej konstrukcji.

Wynajem wysięgników i pomoc doradców

Jeśli masz wątpliwości, czy zdecydować się na wynajem podnośników nożycowych, czy może jakichś innych, możesz skorzystać z pomocy fachowców. Dobra wypożyczalnia podnośników zawsze będzie w stanie Ci doradzić - warto o tym pamiętać! W taki sposób działa między innymi jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce firm oferujących wynajem podnośników - Drial.

Pracujący tam fachowcy wspierają klientów, aby Ci podejmowali zawsze optymalne decyzje. W ciągu wielu lat działalności przedsiębiorstwo wypracowało też sobie ogromną renomę. To kolejny czynnik, który należy docenić.

Wymiary maszyny

Wydawać by się mogło, że plac budowy to miejsce, gdzie zmieści się praktycznie każda maszyna. Choć czasami jest to prawda, często sytuacja okazuje się zupełnie inna. Bywa tam wręcz ciasno, co skutkuje tym, że wprowadzenie każdego kolejnego sprzętu okazuje się sporym wyzwaniem logistycznym. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na wynajem podnośników mniejszych wymiarów od Drial.

Mechanizm jezdny

Określany też osią jezdną, mechanizm jezdny odpowiedzialny jest za poruszanie się sprzętu. Choć to rzadkość, niektóre podnośniki są wyposażone w gąsienice. Inne posiadają koła, które jednak mogą mieć różne rozmiary, podobnie zresztą jak opony. Od tych i kilku innych parametrów zależy zdolność maszyn do poruszania się po trudnym terenie. Na placu budowy może to być bardzo ważna cecha.

Cena wynajmu podnośnika teleskopowego i innych urządzeń

Jeśli decydujesz się na wynajem podnośników, zapewne chciałbyś wiedzieć, czy usługa ta będzie stanowiła duży wydatek. Nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na to pytanie. Jest to uzależnione od wielu czynników. Cena wynajmu podnośnika teleskopowego to wypadkowa między innymi:

  • podtypu sprzętu,
  • marka producenta,
  • wiek maszyny,
  • okres najmu,
  • polityka cenowa wypożyczalni.

Każdy z wymienionych powyżej czynników może mieć znaczenie dla kosztów wynajmu podnośników. Zawsze natomiast warto pamiętać o tym, że najważniejsza powinna być jakość sprzętu. To ona decyduje bowiem nie tylko o efektywności i komforcie, ale też bezpieczeństwie pracy. Mowa w końcu o ciężkim sprzęcie, cechującym się sporymi gabarytami.

Komentarze