Kamień elewacyjny - ponadczasowość i elegancja

Kamień elewacyjnyWygląd zewnętrzny domu jest być może jego najważniejszą cechą. Nie tylko wpływa na jego atrakcyjność, ale także stanowi potwierdzenie statusu społecznego właściciela, jego osobistego gustu i stylu życia. Dlatego, podczas budowy nowego domu lub remontu istniejącej konstrukcji, konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju elewacji. Zmiana wyglądu zewnętrznego domu, nawet przy stosunkowo niskim budżecie, może poprawić zarówno jego wygląd, jak i wartość. Estetyczne wykończenie ścian zewnętrznych budynków zapewnia, między innymi, wysokiej jakości kamień elewacyjny.

Kamień dekoracyjny jako alternatywa dla tradycyjnej elewacji

Kamień jako materiał towarzyszy człowiekowi od tysiącleci. Początkowo, stosowany był jedynie celów budowlanych, a gdy odkryto jego szlachetne, niezwykle rzadkie odmiany o unikalnych właściwościach, wzrósł do rangi materiału dekoracyjnego, a wysoka cena pozwalała na jego zakup tylko nielicznym. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i rozwojowi projektowania, możemy cieszyć się najważniejszymi zaletami kamienia bez wydawania fortuny. Zastosowanie kamienia jako okładziny ściany zewnętrznej jest jednym z najbardziej przyciągających wzrok elementów, nadających budynkowi elegancji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamienia elewacyjnego?

Podczas zakupu wariantu kamienia elewacyjnego, warto zastanowić się, czy budynek ma pozostawać w kontraście z resztą środowiska, czy też nie powinien się wyróżniać w otoczeniu. W obu przypadkach, należy wziąć pod uwagę nie tylko obszary elewacji, w których kamień zostanie umieszczony, ale także kompletny plan aranżacji wraz z elementami towarzyszącymi: kamień dopasowany do koloru ościeżnic lub dachówek może nie współgrać z kolorystyką ogrodzenia lub charakterem ogrodu otaczającego dom. Przy wyborze odpowiedniego rodzaju kamienia do pokrycia elewacji budynku należy zwrócić uwagę na jego właściwości, a więc powinien być odporny na mróz, wysoką wilgotność i dynamiczne wahania temperatury. Takimi cechami odznacza się jego betonowy wariant, który równocześnie zapewnia dodatkową warstwę izolacyjną, a więc chroni wnętrze przed utratą ciepła zimą, a latem- przed nadmiernym nagrzaniem. Właściwie położenie kamienia zapewnia jego długotrwałą żywotność, a ponadto, jest znacznie mniej niewygodny w utrzymaniu w porównaniu do gipsu czy drewna. Brud jest mniej widoczny, a kolory nie blakną w czasie, ponieważ kamienne panele są dodatkowo chronione impregnatem przeznaczonym specjalnie do produktów betonowych.

Jeśli wysokość zaplanowanego budżetu na wykończenie elewacji nie pozwala na zakup materiału w celu pokrycia wszystkich ścian lub, zgodnie z projektem, planowane jest położenie kamienia tylko na niektórych obszarach ścian, warto, na przykład, rozważyć zakup materiału typu Elbrus lub Jura. Idealnie sprawdzą się do pokrycia ścian w obrębie wejścia do domu czy tarasu. W ofercie salonów Hoff https://www.salonyhoff.pl/kamien-elewacyjny można znaleźć różne rodzaje kamienia elewacyjnego, począwszy od klasycznych, rustykalnych modeli po nowoczesne wzornictwo, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów.

Komentarze