Kanapa do salonu - gładka czy we wzory? Różne style, różne rozwiązania!

Kanapa do salonuKanapa do salonu odgrywa w nim niezwykle istotną rolę. Oczywiście jej podstawową funkcją jest zapewnienie domownikom i gościom wygody podczas relaksu w salonie. Jednak oprócz tego, że mebel ten powinien być komfortowy, a więc po prostu powinno nam się na nim wygodnie siedzieć, to jeszcze powinien on cieszyć nasze oko. Na rynku znajdziemy wiele przeróżnych rodzajów kanap i sof. Różnią się one między sobą materiałem, kolorem oraz obecnością lub brakiem wzorów na tkaninie. Jaką kanapę do salonu wybrać, gładką czy we wzory?

Gładkie kanapy do salonu

Styl nowoczesny cieszy się bardzo dużą popularnością w naszych wnętrzach. Charakteryzuje się brakiem nadmiernej ilości dodatków, ozdobników i detali. Zasada ta dotyczy także nowoczesnych kanap do salonu. Dlatego oprócz ich prostego kształtu, są one zazwyczaj także całkowicie gładkie. Pstrokate, bogato zdobione tkaniny nie mają racji byty w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu. Tam liczy się przede wszystkim jakość tkaniny, jej splot oraz kolor naszych wypoczynkowych mebli do salonu.

Kanapy w stylu nowoczesnym

Bardzo często w nowoczesnych salonach możemy spotkać się z białymi lub czarnymi kanapami. Ich kolor jest zazwyczaj bardzo głęboki, co jest potęgowane przez gładki materiał mebla. Tak naprawdę to w nowoczesnych wnętrzach, sofy do salonu, wyróżniają się głównie swoim kolorem, który bardzo często kontrastuje z resztą wnętrza. Świetnie prezentują się białe kanapy do salonu na tle czarnej ściany i na odwrót. Mimo że materiał jest gładki i pozbawiony wzorów, to bardzo często możemy spotkać się z pikowaniami w nowoczesnych wnętrzach. Niekiedy są to jedyne ozdobne detale, które możemy w takiej aranżacji napotkać. Taki zabieg aranżacyjny może skutecznie ożywić każde wnętrze.

Ozdobne kanapy do salonu - do jakich wnętrz?

Niektóre aranżacje bardzo polubią się z wypoczynkowymi meblami do salonu, o których zdecydowanie nie można powiedzieć, że są nudne. Dużą popularnością wśród wzorzystych kanap do salonu cieszą się te o kwiecistym designie. Taka sofa świetnie sprawdzi się w klasycznych wnętrzach. Jeśli jej kolory są stonowane np. brązowe i beżowe, to z łatwością dopasujemy ją do eleganckich wnętrz pełnych dodatków. W klasycznych salonach często spotkać możemy gablotki z ozdobnymi dodatkami, wzorzyste tapety czy firany. Takim sposobem jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę ciepłe i przytulne wnętrze w stylu vintage.

Jakie wzory na kanapach są w modzie?

Oprócz kwiatów często możemy spotkać także motyw liściasty. Jeśli taka sofa jest utrzymana także w dosyć wyrazistej i wielobarwnej kolorystyce, to będziemy mogli dopasować ją do takich klasycznych stylów jak styl rustykalny, vintage czy retro. W tym ostatnim stylu, czyli retro, mamy jeszcze większe pole do popisu, jeśli chodzi o kanapy. Mogą one bowiem zostać przyozdobione wzorem w kratę, paski czy kropki. Tego typu aranżacje lubią rozmaitość kolorystyczną. Tego typu kanapa do salonu po prostu nie może być nudna! Popularne jest łączenie wielu podstawowych kolorów takich jak niebieski, żółty, pomarańczowy, zielony, czerwony. To sprytny sposób na urozmaicenie wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem outletmeblowy.pl.

Komentarze