Kuchnia z czarnymi akcentami, czyli postaw na elegancję

Czarne akcesoria elektryczneKuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu, dlatego też nad jej aranżacją powinniśmy się bardzo dobrze zastanowić. Jeśli zależy nam na tym, aby nasza kuchnia nabrała eleganckiego charakteru, to koniecznie powinniśmy postawić na czarne akcenty, które w tym przypadku sprawdzają się najlepiej. Na jakie jednak dodatki powinniśmy postawić i w jaki sposób możemy je wyeksponować?

Czarne dodatki do kuchni: jakie wybrać?

Czarne dodatki to świetny sposób na to, aby nasza kuchnia nabrała eleganckiego charakteru, jednak podczas urządzania tego pomieszczenia musimy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ w innym przypadku nasza kuchnia zacznie nas przytłaczać ponurym charakterem. Na jakie czarne akcenty możemy sobie jednak pozwolić? Z pewnością na zakup urządzeń w czarnych barwach takich jak czajniki (https://fabrykaform.pl/tag/czajnik-elektryczny-czarny), toster, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, czy też wyciskarka do owoców. W takiej kuchni bardzo dobrze powinny prezentować się również różnego rodzaju akcesoria w czarnym kolorze takie jak kosze na owoce, pojemniki do przechowywania akcesoriów do gotowania, czy też wieszaki na ściereczki. Jeśli jesteśmy na tyle odważni, to możemy również zdecydować się na czarną zastawę kuchenną, która z pewnością zwiększy atrakcyjność serwowanych przez nas posiłków. Na stole i na blacie kuchennym nie powinno również zabraknąć ciemnych przyborów kuchennych w postaci cedzaków, chochelek, a także pieprzniczki oraz solniczki.

W jaki sposób wyeksponować czarne dodatki w kuchni?

Czerń idealnie komponuje się z bielą, nadając pomieszczeniu eleganckiego charakteru, dlatego też, jeśli zdecydujemy się na czarne dodatki w naszej kuchni, to najlepiej, jeśli wyeksponujemy je na białym tle. Połączenie tych dwóch kontrastujących ze sobą barw z pewnością stworzy przyjemną dla naszego oka kompozycję. W takim przypadku najlepiej, jeśli w naszej kuchni zagoszczą białe meble, a także ścienne kafelki w jasnych odcieniach. Z kolei, jeśli chodzi o blat, to dobrze, jeśli postawimy na jasne odcienie drewna lub marmur, na których nasze czarne dodatki zostaną w odpowiedni sposób wyeksponowane.

Komentarze