Letni odpoczynek, czyli kilka pomysłów na wakacje 2020

Wakacje 2020Każdy z nas marzy o wyjątkowych wakacjach wypełnionych spokojem i wypoczynkiem, jednak często zdarza się, że brakuje nam na nie pomysłu. Gdzie najlepiej spędzić urlop, by okazał się naprawdę udany? Oto kilka propozycji.

W góry czy nad morze? Gdzie wybrać się tego lata

Planując swoje wakacje, wiele z nas waha się między wyjazdem w góry a urlopem w nadmorskim kurorcie. Gdzie lepiej się zrelaksujemy i naprawdę oderwiemy od codzienności?

Jeśli należymy do grona wielbicieli aktywnego wypoczynku, postawmy na wypad w górskie regiony Polski. Wędrując po szlakach o różnym stopniu trudności, zaznamy uroków dzikiej natury i w końcu odetchniemy świeżym powietrzem. Dodatkowo nocując w popularnych przydrożnych schroniskach, poznamy innych zakochanych w górach piechurów oraz zaprzyjaźnimy się z niezwykle gościnnymi gospodarzami, którzy znają polskie pasma od podszewki i zawsze chętnie o nich opowiadają.

Jeśli jednak nie lubimy długich wędrówek, zamiast wyjazdu w góry zdecydujmy się raczej na wakacje nad polskim morzem. Plaża, kąpiele w słonej wodzie, kultowe smażalnie ryb oraz eleganckie lodziarnie sprawią, że nie tylko doskonale się tu zrelaksujemy, ale również będziemy się świetnie bawić.

Domki drewniane, czyli wypoczynek na działce

Prawdziwy wypoczynek wielu z nas kojarzy się z wypadem na działkę. Uwielbiamy leniuchować na trawie, uprawiać grządki i grillować w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Niestety często zdarza się, że na tego typu posesji brakuje miejsca do spania i ku naszemu rozczarowaniu każdy taki wyjazd musi zakończyć się wraz z zachodem słońca. Na szczęście istnieje prosty sposób na zwiększenie funkcjonalności naszej działki. Jaki? Postawmy na domki drewniane! Te niewielkie budynki nie tylko znacząco poprawią standard naszego ogródka działkowego, ale również sprawią, że w końcu będziemy mogli spędzić w nim kilka dni, tym samym unikając nocnych powrotów do zatłoczonego miasta.

Oprócz pełnienia funkcji noclegowej, domki drewniane wspaniale sprawdzają się również jako schowki na rzeczy, których nie chcemy za każdym razem wozić ze sobą działkę. Pamiętajmy, że w czasie naszej nieobecności, bez trudu przechowamy w nich narzędzia ogrodowe, rowery, grilla i inne tego typu akcesoria – w ten sposób ochronimy je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wakacje w mieście

Choć wakacje w mieście mogą wydawać się niezbyt atrakcyjnym rozwiązaniem, to tak naprawdę wszystko zależy od naszych zdolności organizacyjnych i nastawienia. Pamiętajmy, że nawet pozostając w miejscu zamieszkania, możemy urządzić sobie wspaniały urlop. Jak to zrobić? Przede wszystkim postawmy na dobre rozplanowanie wolnych dni. Zastanówmy się, co sprawia nam przyjemność i z czego zazwyczaj musimy zrezygnować ze względu na pracę czy domowe obowiązki. Sprawdźmy repertuary kin, teatrów i sali koncertowych, zorganizujmy wycieczkę do pobliskich parków krajobrazowych lub umówmy się ze znajomymi na kolację w restauracji, którą od dawna chcieliśmy wypróbować. Oprócz tego zróbmy sobie listę zaległych książek oraz filmów i każdego dnia wygospodarujmy czas na ich nadrabianie.

Komentarze