Maksymalizm we wnętrzach - więcej znaczy więcej

Maksymalizm we wnętrzachMaksymalizm cieszy się równie dużą popularnością, co skandynawski minimalizm. We wnętrzach odzwierciedla umiejętne połączenie form, kolorów, wzorów i faktur w niebanalną całość. Tworząc aranżację w tym stylu, warto starannie kompletować meble i dodatki, by uniknąć przesytu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak stworzyć wyszukaną aranżację, w której zapomnisz o nudzie, a przy tym stylową i przytulną.

Maksymalizm dla początkujących

Aranżowanie wnętrz zgodnie z maksymalizmem nie oznacza zestawienia różnych mebli i dodatków. Ważne, by w tym połączeniu znaleźć wspólny mianownik. Dzięki temu zyskujemy punkt zaczepienia, który zwiąże wszystko w spójną całość. Z pozoru niepasujące do siebie części poprzez ten sam akcent kolorystyczny, detal czy materiał tworzą aranżację, w której więcej znaczy więcej. To bogactwo form nieustannie zachwyca - wyraziste pikowania mebli do relaksu, a do tego rzeźbienia mebli do przechowywania sprawiają, że wnętrze nabiera wielowymiarowości, w których chce się przebywać.

Bogactwo form w salonie

Staranne dobrane wyposażenie wnętrza sprawia, że nawet wyraziste formy nie powodują efektu zagracenia przestrzeni. Dlatego pikowania widoczne na meblach takich jak sofa, fotel, czy pufa zestawione z rzeźbionymi meblami mogą stworzyć harmonijne wnętrze. Piękne kształty mebli do relaksu gwarantują nie tylko doskonały efekt wizualny, ale i komfort podczas użytkowania. Także meble do przechowywania, w tym wszelkiego rodzaju szafki, komody, sideboardy i regały na książki i dekoracje dzięki ciekawej formie bądź misternie wykonanym detalom dają pożądany w maksymalizmie efekt bogactwa kształtów. Z kolei stolik kawowy wręcz wymaga przykuwającej spojrzenia, niebanalnej podstawy. Wybierając meble, należy pamiętać, by były wykonane z materiałów najwyższej jakości i z dużą starannością. Dzięki temu nasze wnętrze nie tylko będzie modnie wyglądać, ale i przez wiele lat nie straci uroku. Wręcz przeciwnie wraz z upływem lat meble zyskają pożądany efekt vintage, który nieustannie jest poszukiwany przez wielbicieli oryginalnego wzornictwa. Przepych form przejawia się także w doborze rzucającego się w oczy oświetlenia jak lampy sufitowe, stołowe i stojące. Zwłaszcza te ostatnie budują odpowiedni nastrój w pomieszczeniu, dlatego warto zatroszczyć się nie tylko o wizualnie pasujący kształt, ale i klosz umożliwiający szybką zmianę aranżacji.

Eklektyzm w dodatkach

Więcej oznacza jeszcze więcej właściwych dodatków. W tym celu położenie nacisku na równie oryginalną formę ozdób sprawdza się doskonale. Dlatego do bazy złożonej z wyrazistych mebli, dobranie równie oryginalnych dekoracji zdaje egzamin na ocenę celującą. I tak we wnętrzach urządzonych zgodnie z zasadami maksymalizmu, warto bawić się nie tylko formą dodatków, ale i postawić na zdecydowany kolor dodający całości pozytywnego charakteru. Sprawdzą się dywany w kolorowe wzory geometryczne, abstrakcja na ścianach w postaci plakatów i ręcznie malowanych grafik. Z kolei w kwestii akcesoriów pełniących funkcje dekoracyjne idealnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju figurki zwierząt z malowanej ceramiki. Atmosferę przytulności, podniosą rozłożone na sofie czy fotelu miękkie, wzorzyste poduszki. Do tego ułożone na stoliku, regałach, szafkach, czy bezpośrednio na podłodze, różniące się między sobą wysokością różne wazony z barwionego szkła. Na koniec projektowania wnętrza warto dodać kilka elementów nadających odpowiedni klimat. Można go uzyskać przy pomocy ciepłego światła świec schowanych w lampionach z ażurowego metalu.

Źródło: www.galameble.com.

Komentarze