Malowanie elewacji - jaką farbę wybrać?

Malowanie elewacjiMalowanie ścian zewnętrznych to spore wyzwanie, dlatego dobrze zaplanuj tę pracę i zadbaj o efekt, który stanie się wizytówką domu na długo! Sprawdź, jakie właściwości posiadają różne rodzaje farb fasadowych i wybierz tę najlepszą dla Twojego domu.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego wybierając farby do malowania elewacji warto wziąć pod uwagę przede wszystkim produkty wysokiej jakości, które zapewnią długotrwały i estetyczny wygląd fasady. . Farby elewacyjne silikonowe i silikatowe z rodziny Tikkurila Finngard są super trwałe, a także oferują szeroką gamę kolorów, które pozwolą Ci na stworzenie stylu, o jakim marzysz.

Farby silikonowe i silikatowe - co je łączy?

Farby silikonowe i silikatowe to szczególnie rekomendowane produkty do malowania elewacji. Jakie są ich zalety?? Przede wszystkim są trwałe i odporne na promieniowanie UV, co oznacza, że piękny, żywy kolor nie blaknie, a powłoka nie traci swojej elastyczności przez długie lata. Formuła tych farb sprawia, że przy tak wysokiej odporności nadal są paroprzepuszczalne. Nie blokują wymiany powietrza, a dzięki temu ściana oddycha, czyli m.in. umożliwia transport wilgoci ze ścian na zewnątrz. Zarówno farby silikatowe, jak i silikonowe posiadają także właściwości ochrony biologicznej. Hamują rozwój glonów, pleśni czy grzybów.

Zalety farby silikonowej

Farba silikonowa charakteryzuje się tym, że jest hydrofobowa, co oznacza, że woda deszczowa nie wnika w głąb elewacji. Woda nie wchłania się w powłokę fasadową, a spływa po niej. Zapewnia to wysoką trwałość i mniejszą tendencję do brudzenia. Jeśli zależy ci na wyrazistym pokryciu kolorem farba fasadowa silikonowa będzie doskonałym wyborem.

Co można zyskać dzięki farbie silikatowej?

Farba silikatowa inaczej nazywana jest krzemianową. Jej głównym składnikiem jest rozwodniony krzemian potasu, czyli potasowe szkło wodne. Farby silikatowe charakteryzują się tym, że są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do tego farby silikatowe mają zdolność łączenia się z podłożem mineralnym w wyniku reakcji chemicznej. Dzięki temu malowanie takie tworzy trwałą, niełuszczącą się powłokę. Posiadają także cechę niepalności, czyli w przypadku pożaru ograniczą rozprzestrzenienie się ognia na inne części budynku.

Rodzajów farb fasadowych jest wiele i mają różne zastosowania oraz nadają się do różnych typów podłoża. Jeżeli chcecie mieć pewność najlepszych właściwości farby fasadowej, postawcie na farby z serii Tikkurila Finngard z gwarancją trwałości powłoki i koloru.

tikkurila.pl

Ocena: 5.0