Maszyna czyszcząca kontra wózek sprzątający, czyli profesjonalizacja działań

Zestaw narzędzi ekipy sprzątającejZadbanie o idealną czystość podłóg w obiektach średnio- i wielkopowierzchniowych może okazać się stosunkowo trudne - zwłaszcza jeśli nie posiadamy profesjonalnego sprzętu czyszczącego. Wózki sprzątające, choćby najlepiej wyposażone, mogą nie poradzić sobie z dużymi, wymagającymi powierzchniami - szczególnie przy ograniczonej liczbie personelu lub ściśle wyznaczonych zasobach czasowych, jakie można poświęcić na czynności związane ze sprzątaniem danego pomieszczenia. Czy maszyny sprzątające są w stanie idealnie wyczyścić różnego rodzaju powierzchnie, jednocześnie oszczędzając czas?

Maszyny czyszczące - czy ta inwestycja się opłaci?

Nowoczesne maszyny czyszczące pchane mają za zadanie maksymalnie ułatwić pracę przy możliwie jak największej oszczędności czasu. Oprócz wydajnego działania, czyli idealnego czyszczenie każdego rodzaju powierzchni, ich zaletą jest również nowoczesny design, ergonomiczne kształty i łatwość użytkowania. Maszyny czyszczące nie tylko zmywają, ale również suszą sprzątane powierzchnie, pozostawiając je w idealnym stanie przy jednoczesnej oszczędności czasu i energii obsługujących je osób. Trudno wyobrazić sobie czyszczenie za pomocą nawet najlepszych mopów i szczotek dużych powierzchni użytkowych, z jakimi mamy do czynienia w centrach handlowych, szpitalach, szkołach, dużych obiektach sportowych i innych miejscach, gdzie panuje wzmożony ruch - a dbanie o czystość to absolutna podstawa.

Dodatkowo weźmy pod uwagę fakt, że używanie maszyn czyszczących jest o wiele bardziej higieniczne, ponieważ sprzątanie podłóg z ich pomocą odbywa się na zasadzie odprowadzania zabrudzonej wody do osobnego zbiornika, podczas, gdy zmywając posadzki naturalnymi metodami, używa się cały czas tej samej wody. Oczywiście maszyny czyszczące wymagają profesjonalnych środków czystości, ale dzięki nim nie tylko dokładniej umyje się podłogę (i to w miejscach, które są naprawdę trudne do doczyszczenia (np. fugi)), ale również znacznie opóźnia tworzenie się nowych zabrudzeń, nie mówiąc już o zminimalizowaniu efektu śliskiej powierzchni.

Maszyny szorująco-zbierające - co wchodzi w skład urządzenia?

Maszyny czyszczące pchane dzielą się na kablowe lub bateryjne. Zawierają wszystko to, co usprawni pracę, czyli:

  • specjalnie zaprojektowane panele sterujące, dzięki którym obsługa urządzenia jest intuicyjna;
  • ergonomiczne rączki, ułatwiające prowadzenie maszyny;
  • pokrętła regulujące siłę nacisku;
  • skrętne kółka, pozwalające w wygodny sposób manewrować urządzeniem, szczególnie na węższych i trudniej dostępnych powierzchniach.

Na średnich i dużych powierzchniach znacznie ułatwia pracę specjalnie zaprojektowany system ssaw. Niektóre z maszyn czyszczących mają również filtry wbudowane w zbiornik z wodą. Dodatkowym atutem większości z nich jest cichy tryb pracy.

Czy maszyny czyszczące są lepsze od wózków do sprzątania?

Podsumowując - nowoczesne wózki do sprzątania są doskonale wyposażone. Mają one pojemniki na czystą i brudną wodę i szereg akcesoriów niezbędnych do czyszczenia oraz dezynfekcji. Ich niewątpliwym atutem jest ich kompaktowość pozwalająca na dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Maszyny czyszczące to urządzenia profesjonalne i nowoczesne. Usprawniają one pracę personelu sprzątającego i to na dużych oraz wymagających powierzchniach. Z pewnością pozwalają na zaoszczędzenie czasu i wykonanie pracy dokładniej, przy mniejszym nakładzie sił. Warto pamiętać również o tym, że mycie powierzchni przy pomocy maszyn czyszczących nie ogranicza się tylko do usunięcia zabrudzeń. Ich zadaniem jest również szorowanie i suszenie powierzchni, co pozwala na jej użytkowanie zaraz po wyczyszczeniu i zwiększa bezpieczeństwo - wyczyszczone powierzchnie nie są tak śliskie, jak po sprzątaniu tradycyjnymi metodami.

Czy maszyny czyszczące to urządzenia bez wad?

Podczas użytkowania maszyn należy pamiętać o konieczności stosowania do nich profesjonalnych środków czystości. Pozwoli to unikać uszkodzeń urządzeń, które spowodowane są nadmiarem piany, wytwarzającej się przy tradycyjnych środkach.

Gdzie kupić profesjonalne maszyny czyszczące?

Duży wybór najlepszej jakości maszyn czyszczących znajdziesz na stronie Fair Play Plus - lidera na rynku dystrybucji urządzeń i środków czystości. Szeroki asortyment umożliwia dobranie maszyny najlepiej pasującej do powierzchni, jaką chcesz profesjonalnie utrzymać w czystości.

Komentarze