Meble na wymiar do domu - dlaczego warto?

Meble na wymiar do domuMeble na wymiar są synonimem wysokiej jakości, idealnego dopasowania do specyfiki pomieszczenia oraz spełnienia marzeń jego właściciela o idealnym, dopracowanym w najdrobniejszym szczególe wnętrzu. Są to rozwiązania, w które szczególnie warto zainwestować, jeśli stoimy przed wyzwaniem urządzenia od podstaw docelowego domu - miejsca, w którym będziemy mieszkali przez wiele kolejnych lat. Sprawdźmy, dlaczego warto w nie zainwestować!

Droższe znaczy lepsze? Czy wysoka cena zawsze idzie w parze z jakością?

Meble na wymiar to rozwiązania, które są dość kosztowne w zakupie, zwłaszcza jeśli porównamy je do gotowych mebli, dostępnych w wielkopowierzchniowych sklepach. Wyższa cena nie jest jednak podyktowana chęcią wysokiego zarobku zakładu stolarskiego, lecz wynika wprost z jakości i funkcjonalności tworzonych przez niego rozwiązań. Meble na zamówienie powstają w oparciu o indywidualny projekt, co oznacza, że nie ma dwóch takich samych zestawów meblowych.

Każdy szczegół jest starannie analizowany i planowany po to, aby meble idealnie pasowały do wymiarów pomieszczenia oraz potrzeb ich przyszłych użytkowników. Ci z kolei uczestniczą w bezpośrednio w procesie ich projektowania - zamawiając meble na wymiar, klient ma wpływ na ich kolor, wykończenie, styl, zastosowane systemy, a także dodatkowe funkcjonalne rozwiązania. Zanim meble trafią do produkcji, otrzymuje wizualizacje, które pozwalają zobaczyć, jak jego wnętrze będzie prezentowało się po zakończonych pracach montażowych. Na tym etapie możliwe jest także wprowadzenie zmian i ulepszeń - wszystko po to, aby meble na wymiar idealnie odpowiadały potrzebom klienta.

Meble na wymiar to rozwiązania, które cienimy przede wszystkim za jakość. Realizujące je zakłady stolarskie posiadają specjalistyczne know how, które pozwala im proponować klientom wyłącznie najlepsze, sprawdzone materiały oraz systemy renomowanych producentów. Wszystko to sprawia, że meble na zamówienie są nie tylko estetyczne, lecz przede wszystkim trwałe - kluczowy warunek, który powinny koniecznie spełniać meble przeznaczone do docelowego domu.

Meble na wymiar do kuchni i łazienki

Meble na zamówienie dla większości osób kojarzą się z rozwiązaniami przeznaczonymi do kuchni. Jest to bowiem pomieszczenie, które okazuje się zwykle tym najbardziej wymagającym pod kątem aranżacji. Stawiając na meble na wymiar, możemy być pewni, że każdy centymetr kwadratowy naszej kuchni zostanie funkcjonalnie i estetycznie wykorzystany. W przypadku mebli na zamówienie nie ma bowiem mowy o takich problemach, jak m. in. wolne przestrzenie między ścianą a zabudową czy odstęp między górnymi szafkami a sufitem, gdzie będzie gromadził się kurz i tłuszcz.

Meble kuchenne wykonane przez Pracownia Kogut

Realizacja ze strony: pracowniakogut.pl.

Okazuje się jednak, że kuchnia to nie jedyne pomieszczenie w domu, w którym meble na wymiar ujawniają swój potencjał! Coraz więcej świadomych klientów decyduje się na zamówienie zabudowy meblowej także do łazienki. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wysokie szafki nad stelażem wc, które idealnie sprawdzają się m. in. do przechowywania kosmetyków, środków czyszczących i drobnych akcesoriów łazienkowych. Popularnym rozwiązaniem jest także zabudowa pralki i suszarki, która pozwala na uzyskanie spójnego, harmonijnego i minimalistycznego wystroju łazienki.

Meble na zamówienie do pokoju dziennego, sypialni i gabinetu

Meble na wymiar idealnie odnajdują się także w salonie, sypialni i domowym gabinecie. Wystroju pokoju dziennego perfekcyjnie dopełni zaprojektowana od postaw biblioteczka, która pomieści nawet najbardziej obszerną kolekcję książek każdego miłośnika dobrej lektury, zwolennicy oglądania telewizji docenią natomiast zaprojektowaną specjalnie z myślą o ich potrzebach meblościankę z szafkami, półkami i komodą RTV.

W sypialni i gabinecie, które w większości polskich domów posiadają problematyczne skosy, świetnie odnajdą się natomiast przestronne szafy na wymiar - idealne do przechowywania zarówno odzieży, jak i książek, dokumentów i akcesoriów sezonowych. Dopełnieniem wystroju sypialni będzie także łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, które również można wykonać na wymiar, zapewniając sobie tym samym komfortowy wypoczynek oraz spójne, utrzymane w preferowanej estetyce wnętrze - miejsce, w którym wszystkie elementy harmonijnie się ze sobą łączą, tworząc jedną, kompletną oraz przemyślaną w najdrobniejszym detalu całość.

Komentarze