Mieszkanie w stylu hygge

Mieszkanie w stylu hyggeHygge jest słowem wywodzącym się z Danii, które w uproszczeniu oznacza "duńską sztukę szczęścia". Jest to niejako rozwiązanie dla ludzi poszukujących wytchnienia w pędzie i stresie obecnego stylu życia społeczeństwa. Za jego sprawą można nauczyć się doceniania prostych przyjemności, odczuwania relaksu i stawiania komfortu na szczycie naszych potrzeb. Co więcej, można go przenieść również na modłę wnętrza mieszkania.

Tworzenie stylu hygge w mieszkaniu

W celu urządzenie mieszkania na podstawie duńskiego stylu, przede wszystkim trzeba będzie pomyśleć o odpowiednich akcesoriach umożliwiających nam osiągnięcie zarówno poczucia bezpieczeństwa, jak i komfortu. Dlatego pierwszym krokiem będzie inwestycja w dodatki. Wystarczy wyobrazić sobie perspektywę leniwego, przedłużonego odpoczynku, chociażby zimą, która nam nie straszna, ponieważ przykryci jesteśmy ciepłym i przyjemnym w dotyku kocem, trzymając wciągającą książkę w jednej dłoni oraz kubek ulubionej herbaty w drugim.

Niezbędne będzie również właściwe oświetlenie. Za sprawą nabycia dużej ilości świeczek będziemy w stanie stworzyć nie tylko przytulny, ale i zmysłowy klimat. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby nabyć lampy wraz z bawełnianymi kulami rozpraszającymi światło, które nadadzą całości dodatkowego ciepła oraz blasku.

Nie należy też zapominać o selekcji tekstur. Mowa tu, przykładowo o:

  • wełnianych pledach,
  • miękkich obiciach meblowych,
  • włochatych i puchowych dywanikach,
  • wiklinowych koszach,
  • elementach drewnianych (najlepiej, aby było to drewno jasne).

Z pewnością istotną wskazówką będzie to, że w przypadku tej stylistyki najlepiej będzie wybierać materiały oraz tekstylia naturalnego pochodzenia. Przy tym korzystne jest stawianie na minimalistyczne wzornictwo, kolory i zapewniające wygodę akcesoria. Na ścianach niech dominuje kolor biały oraz szary, meble w pomieszczeniach powinny być proste, ale niepozbawione pragmatycznego charakteru, a atmosfera całości kojarzyć się przede wszystkim z wygodą. Świetnie jest również stworzyć specjalne miejsce w domu, które byłoby przeznaczone do wyciszenia się i w którym będzie się znajdować bujany fotel. Dla wielu osób tego typu przestrzeń jest idealna, aby odpocząć pod długim dniu i oddać się chwili zasłużonego relaksu.

Podsumowanie

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie zaaranżować mieszkania w stylu hygge, bez obaw. Zawsze przecież można zwrócić się o pomoc do specjalistów wykańczania wnętrz. Dobrym przykładem jest godne zaufania Studio Loko.