Miniżuraw - czy lepiej go wynająć, czy kupić?

MiniżurawMiniżuraw, nazywany także minidźwigiem, to maszyna budowlana, która przydaje się przede wszystkim w wąskich oraz trudno dostępnych miejscach. W wielu firmach budowlanych miniżurawie spełniają ważną funkcję, dlatego dobrze zastanowić się nad tym, czy lepiej wynająć, czy też kupić taką maszynę.

Wynajem miniżurawia czy zakup?

Miniżuraw potrzebny jest na wielu budowach, i to zarówno na terenie otwartym, jak i w budynkach oraz zamkniętych przestrzeniach, takich jak hale magazynowe lub przemysłowe. Czasami przedsiębiorcy zastanawiają się nad tym, czy bardziej opłacalny jest wynajem, czy też zakup miniżurawia. Przede wszystkim szczególne znaczenie ma stwierdzenie, jak często maszyna jest wykorzystywana. W przypadku, w którym miniżuraw jest potrzebny na budowach w zasadzie codziennie, to można zdecydować się na jego zakup. Warto jednak zaznaczyć, że branża budowlana charakteryzuje się sezonowością, dlatego wiele maszyn jest potrzebnych tylko przez pewien okres w roku. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest wynajem takiego sprzętu. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej firmy, która ma w ofercie miniżurawie na wynajem. Warto wpisać w wyszukiwarkę hasło "miniżuraw Wrocław" i na tej podstawie wyszukać firmy, których oferta wyda się najbardziej atrakcyjna dla przedsiębiorcy. Można stwierdzić, że wynajem miniżurawia opłaca się zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym. Przedsiębiorstwo nie musi płacić za naprawy ani serwisowanie sprzętu, a dodatkowo na budowę od razu przyjeżdża maszyna w dobrym stanie, po przeglądzie technicznym. W przypadku, w którym miniżuraw jest używany sporadycznie, wynajem jest zdecydowanie dużo lepszą opcją, zwłaszcza że sprzęt, który stoi, może się zniszczyć i zużyć.

Jakie są zalety miniżurawi?

Miniżurawie to wielofunkcyjne maszyny budowlane, które mają sporo zalet. Stanowią alternatywę dla dużych i ciężkich dźwigów, co oznacza, że zmieszczą się one w niewielkich nawet przestrzeniach, ponieważ charakteryzują się małymi gabarytami. Umożliwiają one dodatkowo transport na różne budowy i sprawiają, że minidźwig jest bardzo mobilny oraz zwrotny. Warto dodać, że obecnie na rynku można kupić lub wynająć miniżurawie z silnikiem elektrycznym, który gwarantuje ekologiczną i bezpieczną pracę. Dzięki temu, że nie generuje spalin, maszyna może wjechać do przestrzeni zamkniętych, a także miejsc konserwatorskich, archeologicznych lub placówek muzealnych i szkolnych. Niewielki ciężar minidźwigu dodatkowo sprawia, że urządzenie może przejechać po nierównym i mało stabilnym gruncie. Miniżurawie znajdują szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, i to zarówno w przestrzeniach otwartych, jak i zamkniętych. Ponadto, dzięki zamontowaniu dodatkowych chwytaków, maszyny te świetnie sprawdzają się w instalacji okien i szyb. Minidźwigi przydają się w wielu firmach budowlanych, dlatego zdecydowanie warto je wynająć.

Komentarze