Modne meble 2020 - wnętrzarskie inspiracje dla domu

Modne mebleZastanawiając się nad zakupem mebli i dodatków do swojego domu, staramy się dostosowywać nasze wybory do tego, co się nam podoba lub też opieramy się na tym, co ktoś nam doradzi. Warto jednak wyjść troszeczkę poza obszar standardowych rozwiązań i pokusić się o trochę modnych zmian. Istnieją nowinki, na które warto zwrócić uwagę, aby stworzyć modne wnętrza w domu. Wybraliśmy najbardziej gorące trendy na 2020 rok. Zapraszamy do lektury!

Trendy na 2020 rok - zwrot ku naturze

Dynamicznie rozwijające się społeczeństwo zaczęło zauważać, że należy przykładać większą wagę do ekologii, a także trzeba dbać o przyrodę. Takie poglądy znalazły swoje odbicie również w wystroju wnętrz. Rosnąca świadomość wspomnianej ekologii sprawiła, że zaistniało zjawisko powrotu do korzeni. Przejawem tego nurtu są naturalne materiały, tradycyjne rzemiosło, a w szczególności naturalne żywe rośliny. Z tego względu swój prym zaczęły wieść ściany wertykalne, tapety z motywami roślin, panele roślinne, ogrody, czy też domowe uprawy roślin i ziół. W ten trend 2020 wpisuje się doskonale kolekcja Havana, posiadająca boki wykonane w odcieniu Dębu Lefkas z czarnymi frontami co nawiązuje do nastroju, jaki panuje w lesie. Jeżeli ten zestaw połączymy z żywą roślinnością, to otrzymamy wspaniały efekt. Takie modne meble warto ustawić na ścianie właśnie z tapetą przedstawiającą roślinność, a natomiast w całym salonie dobrze jak pojawią się obrazki nawiązujące także do zielonych motywów.

Modne meble

Trendy na 2020 rok - geometria

Surowe kanciaste kształty od zawsze były kojarzone z nowoczesnością. Ten tren przetrwał do dziś i nawet w 2020 roku wciąż jest modny i powielany przez wielu projektantów oraz dekoratorów. Meble do salonu czy też modne meble kuchenne posiadające motywy geometryczne świetnie komponują się z już istniejącymi klasycznymi rozwiązaniami, jak również i współczesnymi. Jak można było się spodziewać, geometrycznego dekoru będzie bardzo dużo w 2020 roku. A w jakiej formie? Wystarczy spojrzeć na kolekcję Luci. Ciemne fronty połączone z barwieniem w stylu Dąb Artisan wpisują się w trend wspomnianej już natury. Natomiast przedzielenie mebli prostokątną listwą led wprowadza nas w nowoczesność. Ten projekt podzielony jest na dwa plany jeden z prostokątnymi ciemnymi frontami, a drugi z prostokątnymi elementami w barwieniu Dąb Artisan. W ten sposób otrzymujemy duże geometryczne bryły doskonale korelujące z trendami na 2020 rok.

Geometrię spotkamy również w detalach takich jak dywany, kanciaste stoły, kwadratowe półki lub też heksagonalne płytki czy też geometryczne ozdoby. Motyw geometrii powinien ożywić wnętrze stonowane oraz stanowią doskonałą przeciwwagę do naturalnych akcentów zieleni.

Trendy na 2020 rok - neutralne kolory zieleni i barwy ziemi

Jak zdążyliśmy zauważyć do tej pory bardzo powszechnym kolorem w naszych domach była biel i szarość. Ten trend jednak pomału ustępuje na poczet innych kolorów. Widać, że ewidentnie znudziliśmy się chłodnymi wnętrzami, które są minimalistyczne i monotonne. Z tego względu w roku 2020 będziemy, zamiast po biel sięgać po delikatne beże i pastele, a także jak już wspomniano powyżej, po ciepłe i przytulne barwy ziemi. Ten ostatni kolor to cała paleta brązów, ciemnych zieleni, ochry i pomarańczy. Aby jednak nie okazało się, że jest zbyt monotonnie, wymienione barwy będziemy konfrontować z wyrazistym granatem, butelkową zielenią, różem, brzoskwinią i koralem.

Jednym z najpopularniejszych kolorów wnętrz w 2020 roku jest oczywiście róż, czerwień i pomarańcz. Jeśli chodzi o pierwszą z tych barw, to swój prym wiedzie ciepły i stonowany róż o wyraźnych tonach morelowych oraz jasna odmiana tej barwy, która jest odświeżająca i uspokajająca. Zdaniem ekspertów róż ma napawać optymizmem w czasach lęku i niepokoju. Ma on również sprzyjać integracji i wzbudzać poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Jak więc stworzyć wnętrze napawające optymizmem? Najlepiej zastosować róż w różnych jego odmianach jako dekoracja ścian mieszkania. Można również wybrać meble w tym odcieniu, a także dodatki. Omawiana barwa doskonale skomponuje się z metalicznymi elementami wprowadzonych dekoracji, takich jak miedź czy mosiądz. Nie wolno zapomnieć także o zwiewnych tkaninach, takich jak długie półprzejrzyste zasłony.

Modne meble

Trendy na 2020 rok - przytulność to podstawa

Designerskie meble, kuchnia otwarta na salon, ciekawe aranżacje, a to wszystko komfortowe i przytulne. W 2020 roku trendem jest odejście od minimalistycznego i industrialnego chłodu na poczet komfortu i ciepła "domowego ogniska". Z tego względu we wnętrzach znajdziemy dużo miękkich tkanin w pastelowej kolorystyce, zaokrąglone krawędzie i oczywiście wszechobecną naturę.

Loftowy chłód i minimalizm pomału odchodzi w cień na poczet wspomnianej już przytulności kojarzonej z duńskim stylem hygge. Warto wspomnieć, że do tego stylu doskonale pasują modne meble i dodatki obite welurem.

Co wyróżnia hygge? Sprawdźmy

  • Naturalne materiały - kwestia ekologii jest bardzo poważnie traktowana przez Duńczyków. Z tego względu stosują oni naturalne materiały, a więc króluje drewno, skóra i ceramika;
  • Jasna kolorystyka i dużo światła - styl hygge wykorzystuje w głównej mierze jasne kolory w różnych odcieniach
  • Naturalne podłogi drewniane - Naturalne drewno czy też elementy fornirowane wracają do łask. Nie ma nic bardziej przytulnego od drewnianej, ciepłej podłogi, po której można chodzić boso.
  • Meble zachęcające do spotkań - W omawianym stylu preferuje się duże stoły z minimum ośmioma krzesłami. Co więcej, kuchnia otwarta na salon to must have. Ponadto powinna znaleźć się komfortowa sofa lub narożnik oraz fotele i pufy w salonie.
  • Naturalne tkaniny oraz tekstylia - we wnętrza w stylu hygge powinny pojawić się tkaniny bawełniane oraz lniane. Zasłony powinniśmy wybierać muślinowe, które będą dodawać przyjemnego klimatu w pomieszczeniu. Ponadto nie możemy zapomnieć o zakupie poduszek i koców wełnianych oraz dywanów, które nadają przytulności oraz wprowadzają ciepło w każdym pokoju.

Trendy na rok 2020 czyli grandmillenial style

Ze względu na znużenie panującą nowoczesnością na zachodzie, pojawił się termin "grandmillenial style", który oznacza projektowanie wnętrz przy zaczerpnięciu rozwiązań znanych z domów babć. Nie jest to jednak całkowite podkradanie staromodnych rozwiązań. Każde zaczerpnięcie przepuszczane jest przez współczesne trendy, aby było przytulnie, a zarazem praktycznie i zgodnie z naturą.

Pamiętajmy jednak, aby urządzić mieszkanie zgodnie z naszymi upodobaniami, korzystając z trendów na 2020 rok. W ten sposób na pewno uzyskamy pożądany efekt przytulności!

Komentarze