Modne wnętrza. Nowoczesne trendy wnętrzarskie

Modne wnętrze 2021Modne wnętrza w 2021 roku to zerwanie ze sztampowymi rozwiązaniami. Projektanci wnętrz w tym roku stawiają na indywidualizm i wnętrza "szyte na miarę". W 2021 roku wraca moda na niebanalne wnętrza, które są dopasowane do potrzeb i gustu właścicieli. W modnych aranżacjach nie powinno zabraknąć rodzinnych pamiątek, unikatowych przedmiotów z targu, staroci i rozwiązań, które sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego unikalnego i spersonalizowanego charakteru.

Rok 2021 w aranżacji wnętrz jest bardzo wyjątkowy. Po raz pierwszy sytuacja na świecie tak mocno odcisnęła się na trendach wnętrzarskich. Po wielu miesiącach izolacji, podczas których dom stał się szkołą i miejscem pracy niemalże na całym globie, dekoratorzy wnętrz zupełnie zmienili podejście do aranżacji wnętrz. Zgodnie z powiedzeniem, że człowiek uczy się na błędach, w 2021 roku przekreślamy grubą kreską dotychczasowe trendy i organizujemy naszą przestrzeń życiową od nowa.

Modne wnętrza w 2021 roku - informacje aranżacyjne

Modne dotychczas sztampowe wnętrza - niczym z foldera - definitywnie żegnamy w 2021 roku. Długie miesiące, podczas których zmuszeni byliśmy przenieść nasze życie zawodowe i naukę do domu pokazały nam, że piękne i modne wnętrza 2020 są niepraktyczne. Wiele osób w tym czasie zdecydowało się na remont lub zmianę mebli, czyniąc swój dom bardziej praktycznym. Dla dekoratorów wnętrz był to czas wielkiego testu. Tegoroczne trendy są wynikiem obserwacji i próbą naprawy tego, co okazało niepraktyczne i frustrujące dla wielu osób. Rozwiązania stosowane w 2021 mają na celu dopasowanie aranżacji do stylu życia i potrzeb gospodarzy. W 2021 roku stawiamy na indywidualizm i wnętrza "szyte na miarę", takie, z którymi najchętniej byśmy się nie rozstawali. Modne wnętrza 2021 to takie, w których możemy komfortowo pracować, uczyć się i zrelaksować. A nic tak nie "oswaja" wnętrza, jak rodzinne pamiątki, unikatowe meble i dodatki.

W tegorocznych trendach bardzo ważną rolę jak nie najważniejszą odgrywają unikatowe meble i ozdoby. Dekoratorskie perełki, które można spotkać tylko w nielicznych wnętrzach, takie, które nadają indywidualny charakter całej aranżacji. Każda modna aranżacja 2021 powinna zawierać również indywidualne akcenty takie jak:

 • zdjęcia i portrety,
 • pamiątki z wakacji,
 • dekoracje, które zdradzą zainteresowania domowników.

Doskonały zwieńczeniem aranżacji jest przynajmniej jeden unikatowy mebel. Najlepiej antyk znaleziony na starociach, odnowiony i spersonalizowany. W tegorocznych trendach wnętrzarskich królują spersonalizowane wnętrza, dlatego każda aranżacja powinna być "szyta na miarę", dopasowana do potrzeb i upodobań domowników.

W trendach na 2021 rok znalazły się monochromatyczne wnętrza, jednobarwne aranżacje, które "malujemy" fakturą i formą. Miłośnicy bieli we wnętrzach, w tym roku mogą zaszaleć, malując ściany i meble na biało. Warunkiem jest jednak łączenie form, czyli różnych kształtów i stylów. W modnym monochromatycznym wnętrzu w 2021 wszystkie meble mogą być tego samego koloru co ściany pod warunkiem, że meble będą pochodziły z różnych epok. W takim wnętrzu wspólnym mianownikiem będzie biel w różnych odcieniach a urozmaiceniem różne faktury od gładkich z połyskiem, przez miękkie puchate, po szorstkie z grubym splotem.

Jak podkreślają dekoratorzy wnętrz, monochromatyczne aranżacje są bardzo uniwersalne i łatwo do nich dodać meble funkcyjne jak biurko, stolik pod komputer itp.

Modne kolory wnętrz w 2021 roku

Trendy kolorystyczne we wnętrzach już od 18 lat są ustalane przez firmę Global Aesthetic Center Akzonobel, który śledzi światowe trendy i porównuje z oczekiwaniami i potrzebami użytkowników. Kolory wnętrz są co roku wybierane na spotkaniu z największymi projektantami wnętrz. W tym roku najmodniejsze kolory wnętrz wybrano w bardzo okrojony składzie.

Tegoroczne trendy kolorystyczne we wnętrzach zostały zdominowane przez sytuację panującą na świecie, wybrane barwy dają poczucie bezpieczeństwa, relaksują i napawają optymizmem. Reasumując, modne kolory wnętrz w 2021 mają nam dać wszystko to, co zabrała nam pandemia koronawirusa.

Wnętrze 2021 w stylu boho

Najmodniejszym kolorem roku 2021 został Brave Ground, który symbolizuje "Moc ziemi". Jest to spokojny ciepły kolor na pograniczu brązu i beżu. Brave ground zdaniem ekspertów zapewnia kolorystyczną równowagę we wnętrzach. Jest to barwa bardzo symboliczna, która ma jasny przekaz dom to azyl, miejsce odnowy i regeneracji. Oprócz Brave Ground koloru, który będzie królował w 2021 roku w aranżacji wnętrz, eksperci wybrali barwy dodatkowe.

Modne kolory wnętrz zostały podzielone na 4 palety, z których każda pełni inną funkcję:

1. Paleta kolorów bezpiecznych

Zaliczamy do niej spokojne barwy. Kolory tej palety tworzą we wnętrzach ciepłą atmosferę, łagodzą surowy minimalizm i dają poczucie bezpieczeństwa.

 • Stonowane brązy, relaksujące i wyciszające;
 • Szarości w stonowanych odcieniach.

2. Paleta kolorów ziemi

Jest to paleta, która symbolizuje powrót do natury, w miejskich wnętrzach kolory pochodzące z tej palety wprowadzają "ducha ziemi". Są to barwy zapewniające duchową odnowę, relaks, spokój i wewnętrzną regenerację.

 • Błękity, kojarzące się z niebem na plaży, przywołujące wspomnienia z wakacji i dające poczucie beztroski i szczęścia;
 • Szarości, które symbolizują kamienną plażę;
 • Zielenie, czyli bliskość z naturą, której w 2020 roku każdemu brakowało.

3. Paleta kolorów ponadczasowych

Jej zadaniem jest pozytywna inspiracja domowników.

 • Żółty w tradycyjnym i nowoczesnym wydaniu;
 • Ochra;
 • Brąz.

4. Paleta kolorów ekspresyjnych

Zawiera kolory energetyczne, dodające werwy i chęci do działania. Jednak uwaga: podobnie jak kolory z poprzedniej palety - te również stosujemy tylko pod postacią dodatków, w przeciwnym razie, wnętrze może być męczące.

 • Róż;
 • Czerwień;
 • Stłumiona cegła;
 • Spokojny liliowy.

Modne ściany w 2021 roku

Modne ściany w 2021 roku możemy, a nawet powinniśmy zdobić, wśród tegorocznych trendów znalazły się kwieciste tapety z mocnym wielobarwnym wzorem, które sprawiają, że wnętrza nabierają zupełnie innego charakteru. Jeśli nie lubicie tapet, nadal bardzo modna jest cegła na ścianie, którą można pomalować lub pozostawić surową.

Jeśli chodzi o kolory ściany w 2021 roku to istnieje kilka kontrastujących propozycji, spośród których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Na pierwszym miejscu znalazła się ponadczasowa i neutralna biel. Białe ściany w 2021 roku są trendy, do wyboru mamy wszystkie odcienie bieli. Biel jest traktowana przez dekoratorów jako barwa neutralna, czysta kartka papieru, którą można zapełnić w dowolny sposób. Wnętrze z białymi ścianami można uzupełnić meblami w wybranym kolorze lub zdecydować się na modne nadal białe meble w różnych odcieniach tworząc monochromatyczną przestrzeń. Oprócz bieli modnymi kolorami ścian w 2021 będą:

 • świetlisty popiel to jeden z najjaśniejszych odcieni popielu, który nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter, nie pomniejsza wizualnie powierzchni. Świetlisty popiel, ma wyciszać i uspokaja, sprzyja relaksowi, we wnętrzach w tym kolorze każdy czuje się dobrze;
 • musztardowy - po modzie na musztardowe ubrania i dodatki przyszedł czas na musztardowe ściany. Niestety, kolor ten optycznie zmniejsza pomieszczenie, więc nadaje się tylko do dużych przestrzeni;
 • butelkowa zieleń - tylko na jednej ze ścian, pomalowanie całego mieszkania na tak ciemny kolor może przytłaczać;
 • pistacjowy, czyli spokojna jasna zieleń napawająca optymizmem nadająca pomieszczeniu lekkości. Ten kolor można zastosować na wszystkich ścianach, nie obawiając się, że zmniejszymy pomieszczenie;
 • zgaszony fiolet - ciemny spokojny kolor, który można zastosować na jednej ze ścian lub pod postacią dodatków do białych ścian.

Modne meble w 2021 roku

Meble kuchenne w 2021 roku to ciemne matowe fronty, czarne, w kolorze butelkowej zieleni lub w barwach ziemi. Blat, podobnie jak meble kuchenne, powinien być matowy i funkcjonalny. W 2021 roku większość projektantów lansuje wolnostojący sprzęt AGD lub częściowo zabudowany. Jednak miłośnicy sprzętów do zabudowy mogą się pokusić o pełną zabudowę kuchni pod warunkiem, że meble będą gładkie, matowe i zrezygnujemy z uchwytów na rzecz szafek i szuflad otwieranych na dotyk.

Wnętrze 2021 w stylu art deco

Meble do salonu w 2021 roku to owalne stoliki i komody z zaokrąglonymi brzegami, które sprawiają, że wnętrze staje się lekkie, stylowe i eleganckie. Wśród tapicerowanych mebli w tym roku królują mocne barwy, fakturowane tkaniny, welury i obłe kształty miękkich bardzo wygodnych kanap i foteli. Już na pierwszy rzut oka wyglądają na wygodne, w tym wypadku o minimalizmie możemy zapomnieć. Modne sofy i fotele powinny być przede wszystkim komfortowe.

W 2021 roku stawiamy na eko design, a to oznacza, że meble z recyklingu są modne jak nigdy dotąd. W modnych wnętrzach w 2021 roku nie powinno zabraknąć przynajmniej jednego mebla z poprzedniej epoki. W tej roli doskonale sprawdzi się odnowiony mebel z babcinego strychu lub z targu staroci. Taki mebel będzie jak wisienka na torcie, która wieńczy całą aranżację.

Modne oświetlenie w 2021 roku

W 2021 roku przestrzeń kreujemy za pomocą oświetlenia, a to oznacza, że w każdej ze stref powinno znajdować się inne źródło światła. Takie podejście do oświetlenia pozwala na funkcjonalny podział dużej przestrzeni na mniejsze strefy oraz na wydzielenie funkcjonalnych stref w niewielkim pomieszczeniu. Modne wnętrze w tym roku to dobrze oświetlone wnętrze. W 2021 roku nadal stawiamy na lampy z przezroczystego szkła oraz proste sufitowe żyrandole. Nowością są natomiast neony modne w latach 60 ubiegłego stulecia. Oświetlenie ledowe, najlepiej pojawiające się w kilku punktach pomieszczenia.

Modna podłoga w 2021 roku

Modna podłoga w 2021 roku to podłoga drewniana, znów na topie są parkiety i drewniane mozaiki, ponadto dużą popularnością cieszy się podłoga ceramiczna, na której mile widziany jest wzór jodełki. O ile w ubiegłych sezonach na dużej otwartej przestrzeni dzieliliśmy podłogę na część kuchenną i wypoczynkową. W tym roku podłoga powinna być jednolita, wybieramy jeden materiał i konsekwentnie go stosujemy w całym domu. Odstępstwem może być łazienka, w której drewno na podłodze się nie sprawdzi.

Modne wnętrza 2021 - w jakim stylu urządzić wnętrze?

W 2021 roku stawiamy na wnętrza bliskie naturze, ale też takie, w których nie brakuje dostępu do naturalnego światła. Uzupełnieniem modnych aranżacji są naturalne tkaniny, najlepiej w barwach ziemi. Większość modnych aranżacji to oazy spokoju, harmonijne pomieszczenia, w których można się szybko zrelaksować i odpocząć.

Modne wnętrze 2021 roku w stylu wabi sabi

Wnętrze w stylu wabi sabi to przytulna dobrze doświetlona przestrzeń wypełniona naturalnymi tkaninami, roślinnością i prostymi funkcjonalnymi meblami. W aranżacjach wabi sabi nie powinno zabraknąć zasłon z grubo tkanego lnu, ozdobnych koszy z prawdziwej wikliny, poduszek ozdobnych z naturalnej bawełny i papierowej lub drewnianej lampy. Aranżując takie wnętrze warto pamiętać o "udawanej naturalnej skórze", z której jest wykonana kanapa lub wygodny fotel. Bardzo dużą rolę w takich wnętrzach odgrywa również naturalna roślinność, którą można komponować z suszonymi trawami. Styl wabi sabi to proste i funkcjonalne wnętrze, w którym meble, jak i dodatki powstają z naturalnych materiałów a całość dopełnia naturalna roślinność.

Retro minimalizm, czyli wnętrza na miarę 2021 roku

Retro minimalizm, czyli minimalizm z lat 60 XX wieku - to nurt w dekoracji wnętrz, którego motto to "mniej znaczy więcej". Jest to uporządkowana przejrzysta aranżacja bez bibelotów i innych zbędnych przedmiotów wprowadzających chaos we wnętrzu. W retro minimalizmie funkcję ozdobną pełnią meble, urocze i funkcjonalne, a nawet kolorowe, wszystko zależy od upodobań gospodarzy. W takiej aranżacji nie powinno zabraknąć mebli z epoki lub stylizowanych na lata 60, które pod koniec ubiegłego roku pojawiły się w popularnych sieciówkach meblowych.

Wnętrze w stylu japońskim - harmonia i funkcjonalność na miarę XXI wieku

Styl japoński charakteryzuje minimalizm, harmonia, funkcjonalność i prostota. Wnętrza w stylu japońskim są czytelne, przejrzyste proste w formie i maksymalnie funkcjonalne. Podobnie jak w wabi sabi - odrzucamy bibeloty i zbędne dodatki, które mogłyby zakłócić harmonijną aranżację. W takim wnętrzu nie powinno natomiast zabraknąć żadnego użytkowego przedmiotu, który powinien się znaleźć w danym pomieszczeniu. Jeśli mowa o salonie absolutnym must have będzie komoda RTV, w której ukryjemy wszystkie przedmioty związane ze strefą telewizyjną. W kąciku wypoczynkowym nie może zabraknąć wygodnej kanapy, stolika lub stolików kawowych w przypadku kanapy narożnej, komfortowego podnóżka oraz funkcjonalnego gazetnika, który pomoże nam utrzymać porządek i przejrzystą formę wnętrza. Urządzając wnętrze w stylu japońskim stawiamy na stonowane barwy wyposażenia i dodatki w mocniejszych kolorach. Jedno jest pewne - styl japoński nie jest odpowiedni dla bałaganiarzy i osób, które nie lubią odkładać przedmiotów na miejsce lub mają zamiłowanie do bibelotów.

Wnętrze 2021 w stylu japońskim

Boho i skandynawski - modne wnętrza 2021 dla kochających funkcjonalną swobodę

Styl skandynawski w 2021 roku znów jest na topie, tym razem w nowej odsłonie. Wnętrza w stylu skandynawskim podkreślają związek człowieka z naturą, są przytulne, funkcjonalne, ale też designerskie. Idealne wnętrze w tym stylu to białe ściany, proste i funkcjonalne meble z naturalnego drewna oraz dodatki w kolorze zielonym i kilka akcentów w barwach ziemi.

Scandi boho - styl boho, który jest modny od kilku sezonów, w tym roku łączymy z równie popularnym stylem skandynawskim. Wnętrza w stylu scandi boho - niezależne dekadenckie i swobodne aranżacje - powstały z połączenia skandynawskiej funkcjonalności i swobody boho.

Wnętrza 2021 w stylu art deco - dla miłośników luksusu

Art deco - to styl w aranżacji wnętrz, w którym nie brakuje szykownych tkanin i każdy przedmiot ma swoje miejsce. W stylu art deco oś symetrii wyznacza nadrzędność wnętrza i architektury nad sprzętami, a to oznacza, że wybieramy powtarzalne bryły i linie. Ozdoby na suficie lub podłodze powtarzamy dobierając dywany i meble tapicerowane. W stylu art deco bardzo ważne są również płynne linie, zaoblone kształty.

Naturalna roślinność - must have w każdym modnym wnętrzu 2021

Żywe rośliny znalazły się w każdej modnej aranżacji na rok 2021 - jest to kolejny trend, który powstał pod wpływem ubiegłorocznych wydarzeń. Izolacja i tęsknota za naturą sprawiły, że w trendach wnętrzarskich na 2021 rok pojawiły się żywe rośliny, które dopełniają każdą aranżację. W tym roku modne są wszystkie rośliny domowe, od wysokich palm po drobne minimalistyczne roślinki, które zapewniają kontakt z naturą w domowym zaciszu.

Modna aranżacja kuchni w 2021 roku

W 2021 roku modna kuchnia to kuchnia otwarta na salon i jadalnię. Projektanci wnętrz proponują stworzyć dużą otwartą przestrzeń, w której jadalnia będzie urządzona na granicy kuchni i salonu oraz stworzy płynne przejście z części roboczej - kuchni do części wypoczynkowej. Między kuchnią a jadalnią mile widziany jest w 2021 roku porządny ekspres do kawy. Modna kuchnia w tym roku kuchnia powinna być urządzona przede wszystkim funkcjonalnie, nie powinno w niej zabraknąć ultra nowoczesnych sprzętów i mebli na wymiar, najlepiej stylu industrialnym.

W industrialnych kuchniach sprzęt AGD pozostawiamy na widoku. Warunek jest jeden - wybieramy ultranowoczesne sprzęty, które sprawiają, że kuchnia jest nie tylko piękna, ale też bardzo funkcjonalna i dopasowujemy do nich zlewozmywak. I tutaj kolejna nowość, projektanci radzą zrezygnować ze zlewozmywaków pod kolor blatu kuchennego na rzecz dużego zlewu w kontrastującym kolorze, które w funkcjonalnej kuchni jest równie ważny, jak sprzęt AGD.

Modne materiały wykończeniowe

Wśród modnych materiałów wykończeniowych w 2021 nie powinno zabraknąć:

 • naturalnego drewna,
 • szkła,
 • metalu,
 • prawdziwego kamienia,
 • mosiądzu,
 • naturalnych tkanin,
 • eko skóry, która imituje naturalną.

Bardzo modne są też dodatki z wikliny i rattanu.

Tegoroczne wnętrzarskie trendy są w dużym stopniu powrotem do natury, modne wnętrza w 2021 podkreślają silny związek człowieka z naturą. Modny dom w 2021 roku to dom azyl, pełne harmonii i spokoju, ale też taki, który możemy szybko zamienić w komfortowe biuro lub salę lekcyjną.

Komentarze

Kali
Naturalne materiały to zdecydowanie świetny trend wnętrzarski! Jako wielbicielka stylu boho mam w domu wiele dekoracji w tym klimacie, między innymi trawy pampasowe od https://fabrykatraw.pl/ i hamaki. Uważam że wygląda to bardzo stylowo, przytulnie i delikatnie. Człowiek od razu inaczej funkcjonuje w takim spokojnym wnętrzu.
Kinia
Ja właśnie upatrzyłam sobie kolor królewski diament, też od magnata ceramic, bo wygląda cudnie. Sypialnia będzie mega przytulna. Do tego jakieś fajne zasłony i będzie extra :)
Ewa
Właśnie ja malowałam sypialnię magnatem ceramic care, jestem alergikiem, a ta farba pochlania z powietrza szkodliwe związki i jestem zadowolona, pomalowałam 1 warstwę i wyszło super
Kinimod
Świetna strona. Oryginalne pomysły. Wystrój zawsze najlepiej uzupełni oświetlenie. Ja swoje lampy zamówiłem na Lumenpro.pl. Bardzo solidna firma.
Unka
Malujemy od lat magnatem. Teraz postawiliśmy w salonie na srebrzysty granit i wyszło przepięknie. Plusem jest też plamoodporność.