Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie choinkowe

Oświetlenie choinkowePiękne oświetlenie choinkowe pozwoli na wprowadzenie do domu świątecznego klimatu. Możemy obecnie przebierać w kolorach czy nawet kształtach, dzięki czemu stworzymy aranżację zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Od dłuższego już czasu prym wiodą nowoczesne lampki choinkowe LED, dzięki którym nie trzeba martwić się o wysokie rachunki za prąd.

Mogłoby się wydawać, że wybór czegoś takiego jak światełka choinkowe jest czymś banalnie prostym i nie ma większego znaczenia, ale w praktyce jest już zupełnie inaczej. Warto przemyśleć swój zakup, aby był on jak najbardziej trafiony.

Jakie wybrać światełka choinkowe?

Przy wyborze lampek choinkowych trzeba najpierw określić to, czy mają być one używane na zewnątrz lub wewnątrz domu. Poszczególne modele różnią się parametrami - te na zewnątrz muszą być odporne na zmienne czynniki atmosferyczne, wytrzymałe na ujemne temperatury. Tradycyjne lampki choinkowe coraz bardziej wypierane są przez te nowoczesne ledowe. Wynika to z ich wydłużonej żywotności, energooszczędności. Można nimi przyozdobić dosłownie cały dom i to bez konieczności nadwyrężania budżetu. Święta bożenarodzeniowe są przecież tylko raz w roku, dlatego warto trochę zaszaleć i stworzyć sobie nastrojowy klimat. Kolejną zaletą będzie brak problemu z niedziałającym oświetleniem tylko dlatego, że jedna czy parę lampek uległo awarii. Każda lampka jest osobno połączona ze sterownikiem. Oczywiście tego typu oświetlenie jest droższe od tego tradycyjnego, ale będzie to długoterminowa inwestycja, która w dłuższej perspektywie czasu wiąże się z niemałymi oszczędności.

Tradycyjne lampki choinkowe są powszechnie dostępne i tanie, można przebierać w kolorach. Niestety ich żywotność pozostawia wiele do życzenia i trzeba jeszcze liczyć się z zaprzestaniem działania całego zestawy tylko z powodu uszkodzenia pojedynczej lampki. Znalezienie tej przepalonej jest nie lada wyzwaniem w przypadku długiego kabla. Minusem będzie także mocne nagrzewanie się lampek tradycyjnych, co stwarza ryzyko poparzenia się. Najwygodniejszym rozwiązaniem okazują się być lampki choinkowe LED bezprzewodowe. Nie trzeba podłączać ich do źródła zasilania, można sterować nimi zdalnie pilotem.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze lampek choinkowych?

Po wybieraniu rodzaju lampek choinkowych trzeba jeszcze zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Znaczenie będzie miał kolor emitowanego światła. Najlepiej sprawdza się podczas świąt bożonarodzeniowych mix kolorów. Prym wiedzie kolor czerwony, zielony, niebieski. Dalej mamy kwestię kształtu lampek - sopli lodu, płatków śniegu, choinek, gwiazdek itd. Długość i liczba sztuk w łańcuchu także ma znaczenie. Na uwadze powinno się mieć moc lampek choinkowych, zużycie prądu.

Szeroki wybór oświetlenia choinkowe znaleźć można w sklepie internetowym Interblue.

Komentarze