Najlepsze pralki wolnostojące do łazienki

PralkaZastanawiasz się, co powinna mieć pralka wolnostojąca, by była idealna do łazienki? I czy zawsze najlepiej kupić drogi model z dodatkowymi funkcjami? Poniższy poradnik pozwala nie tylko wybrać, ale i samodzielnie podłączyć pralkę.

Kilka godzin pracy specjalisty zajmującego się przyłączaniem pralek może kosztować w dużym mieście tyle samo, co sama pralka. Zależy oto oczywiście od rodzaju urządzenia. I tu pojawia się znacząca różnica pomiędzy pralkami wolnostojącymi, a tymi do zabudowy. To warto wziąć uwagę przed zakupem:

  • Jeśli remontujesz i urządzasz wnętrze od podstaw, możesz pozwolić sobie na dowolny model pralki. W już zabudowanej łazience większość osób wybierze pralki wolnostojące, bo ich montaż będzie najprostszy. Pralka wolnostojąca - jak ją podłączyć samodzielnie, bez konieczności dzwonienia po fachowca? Pamiętaj, że najłatwiej podłączysz pralkę, jeśli masz swobodny dostęp do zaworu wody. W łazienkach, w których jest on zabudowany lub ukryty, pewnie nie obejdzie się bez kucia ścian.
  • Urządzenie łazienki, w której jest pralka wolnostojąca, zawsze będzie tańsze niż w przypadku zabudowy. Poszczególne modele mają różne wielkości, więc szafki do zabudowy trzeba będzie zamówić na wymiar, a to dodatkowo kosztuje.
  • Droższe modele pralek mają dodatkowe funkcje, takie jak pranie parowe. Często wiążą się one jednak z koniecznością podłączenia pralki również do źródła ciepłej wody. Na działce czy w domku na wsi, gdzie ciepła woda pochodzi z podgrzewacza przepływowego, nie uda się skorzystać z niektórych funkcji. Praktyczniejsze będą więc podstawowe wersje pralek.
  • Pralka

Które pralki wolnostojące najlepsze?

Internet daje duże możliwości jeśli chodzi o zakup elektroniki i sprzętów domowych. Specjaliści odradzają jednak kupowanie pralek na zagranicznych portalach czy od anonimowych sprzedawców. Lepiej też nie decydować się na najtańsze modele z marketów. Znany producent od lat obecny w Polsce to gwarancja łatwego serwisu i dostępności części. Prawdopodobnie łatwiej będzie też znaleźć w sieci poradnik krok po kroku dotyczący podłączania popularnego modelu pralki niż rynkowej nowinki.

Zwracaj uwagę na ładowność pralki. Przy dużej rodzinie popularne 5 kg ubrań pojemności to za mało. Bez problemu również w średniej cenie znajdziesz pralki o pojemności 8 i więcej kilogramów. Funkcje, które były kiedyś zarezerwowane dla droższych urządzeń, dziś można znaleźć wśród najtańszych pralek na rynku. Sprawdź, czy pralka ma funkcję prania antyalergicznego i szybkiego, jeśli będziesz ich potrzebować na co dzień. Ciekawostką może być fakt, że już pralki wolnostojące za ok. 1000 złotych mają czasem funkcję obsługi za pomocą smartfona.

Pralka

Co poza pralką wolnostojącą?

Ideałem byłaby pralka i suszarka w każdej łazience. Jednak gdy przychodzi do montażu tego drugiego urządzenia, wiele osób szybko zdaje sobie sprawę, że pralko-suszarka 2 w 1 byłaby bardziej praktyczne. Poza tym suszarki wywiewowe działają dopiero podłączone do systemu wentylacji. Jego montaż i podłączenie takiego urządzenia to już większy wydatek, dlatego gdy liczy się cena i wygoda, lepiej wybrać pralko-suszarkę. Podłącza się ją tylko raz, na takiej zasadzie, jak zwykłą pralkę.