Nowe trendy w meblach kuchennych na wymiar - co będzie modne w 2020?

Meble kuchenne na wymiarKuchnia jest pomieszczeniem, w którym najłatwiej dostrzeżemy zmianę trendów na przestrzeni lat. Spędzamy w niej zdecydowanie najwięcej czasu, co z kolei przekłada się na systematyczną wymianę dodatków i częste remonty. Ponadto kuchnia to domowy łącznik - podczas posiłków spotyka się w niej cała rodzina, a czas wolny spędzamy w niej tak samo chętnie, jak w salonie.

Jeśli właśnie planujemy remont lub dopiero zabieramy się za projektowanie nowego pomieszczenia, to warto zapoznać się z trendami, które z dużą pewnością będą królować w kolejnym roku.

Meble na wymiar do kuchni - na bogato czy skromnie?

Znalezienie równowagi pomiędzy przepychem a skromnością jest niezmiernie trudne. Zazwyczaj decydujemy się na kuchnię tylko w jednym stylu. Jednak tym razem dodatkowo punktowane będą próby połączenia ze sobą bogato zdobionych mebli i prostych dodatków lub odwrotnie.

Otoczenie nie powinno zbytnio przyciągać uwagi, dlatego dodatkowe dekoracje na ścianach nie będą potrzebne. Pomalujmy je w naturalne lub pastelowe odcienie.

Zaakcentuj meble na wymiar za pomocą ich naturalnych walorów

Wybierając płyty do mebli na wymiar, możemy pokusić się o te, które wyglądają na nieobrobione i naturalne. Słoje i żyły podkreślą charakter kuchni, a także dodadzą jej nieco surowości. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na drewniany blat, ponieważ boimy się go zarysować, to przykryjmy go szybą. Szkło również będzie modne i nie zasłoni naturalnych walorów mebli.

Kuchnia na wymiar o geometrycznych kształtach

Geometryczne kształty będą pojawiać się coraz częściej. Co więcej, spotkamy je w zestawieniu z naturalną surowością. Meble na wymiar łatwo zaprojektować tak, aby prezentowały się nowocześnie. Wystarczy kilka niecodziennie wyglądających półek i fronty szafek w niejednolitym odcieniu - na przykład w paski lub trójkąty.

Zwieńczeniem takiej kuchni będą minimalistyczne obrazy i rzeźby, jednak uważajmy, by nie przesadzić z ich ilością.

Skandynawska kuchnia na wymiar - czy dalej będzie trendy?

Wielbiciele skandynawskich wnętrz nie będą dłużej na topie. Minimalistyczne i chłodne wnętrza powoli odchodzą w zapomnienie. Zastąpi je styl określany jako japandi, czyli połączenie norweskiej stylistyki z japońską estetyką wabi-sabi. Dalekowschodni trend cechuje się zwróceniem uwagi na wszystko, co niedoskonałe i stare. W przeciwieństwie do klasycznej obróbki materiałów tu zostawia się naturalnie występujące skazy i wkomponowuje je w projekt.

Kuchnia na wymiar w stylu japandi - jakie dodatki wybrać?

Dodatki do kuchni na wymiar w tym stylu powinny być naturalne i minimalistyczne. Nie gromadzimy wszystkiego na półkach, a zostawiamy tylko to, z czego faktycznie korzystamy. Uroku wnętrzu dodadzą doniczki z ziołami, które możemy wykonać ze starych kubków lub innych naczyń. W przeciwieństwie do geometrycznych trendów tutaj fronty mebli powinny być minimalistyczne, a kolory otoczenie stonowane i naturalne.

Czym jeszcze możemy urozmaicić takie wnętrze? Drewnianymi lampami, bambusowymi deskami do krojenia oraz prostymi zasłonami.

Obłe meble? Kuchnia na wymiar z lat siedemdziesiątych powraca!

Najdziwniejszy i najbardziej charakterystyczny trend zostawiliśmy na koniec. Coraz częściej wśród projektantów możemy spotkać nawiązania do lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Kuchnie w tym stylu wyglądają niczym ze starych amerykańskich sitcomów.

Obłe stoły i szafki o prostych liniach łączy finezja wykonania. Dodatki są ze szlachetnych materiałów, co jednocześnie wprowadza poczucie przepychu. Dominujące kolory to zielenie, musztardowa żółć, czerwień i złoto. Spotkamy je nie tylko na ścianach, ale też na ciężkich zasłonach i tapicerowanych krzesłach. Meble na wymiar są tworzone z zachowaniem zasad geometrii, a położenie każdej półki jest dobrze przemyślane.

Niecodziennym elementem mogą być meble z czasów PRL-u, ponieważ świetnie wpisują się w nowy trend i są łatwe do znalezienia na pchlich targach. Ich odnawianiem mogą zająć się fachowcy.

Autor: www.meblemistrz.pl.

Komentarze

Iwonka
Słyszałam wiele opinii na temat mebli kuchenny. Dziś wiem, że wybór respolhpl.pl był odpowiedni.Jedn ak co meble na wymiar, to meble na wymiar POLECAM