Nowoczesna aranżacja kuchni: jakich produktów nie może zabraknąć?

Nowoczesna kuchniaKuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna być nie tylko nowoczesna i ładna, ale przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna. To bardzo trudne zadanie zwłaszcza, kiedy pomieszczenie nie jest duże.

Ostatnim etapem projektowania kuchni jest jej wyposażenie. Projektując kuchnię należy pamiętać, że nowoczesna kuchnia powinna być wyposażona w niezbędny sprzęt i dodatki.

Czego nie może zabraknąć w kuchni? Oto kilka pozycji, które obowiązkowo muszą się w niej znaleźć.

1. Okap

Urządzając kuchnię, nie zapominajmy o okapie. Wielu z nas okap kojarzy się z ogromnym, niezbyt estetycznie wyglądającym urządzeniem wiszącym nad kuchenką. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Inteligentne, ciche i funkcjonalne urządzenia mają niewielkie, nowoczesne kształty lub zamknięte są w formie niewielkiej płyty, którą z łatwością można zabudować w szafce kuchennej.

2. Płyta grzewcza

Podstawowa pozycja na liście sprzętów kuchennych. Oczywistością jest, że aranżując kuchnię od podstaw wybierzemy zabudowaną płytę indukcyjną zamiast wolnostojącej kuchenki lub płyty gazowej. Obecnie na rynku dostępna jest masa przeróżnych płyt grzewczych o różnych rozmiarach i kształtach. Wybierać można również spośród wielu funkcjonalności i kolorów.

3. Dobrze zorganizowany pojemnik na odpady

Selektor kuchenny to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie w dziedzinie segregacji śmieci w gospodarstwie domowym. To wbudowany w szafkę pojemnik z kilkoma przegródkami na kilka rodzajów odpadów. Znacznie ułatwia segregację śmieci w domu i wygląda dużo bardziej estetycznie niż klasyczny kosz na śmieci stojący w szafce.

4. Praktyczny zlewozmywak

Pomimo tego, że w każdej nowoczesnej kuchni na pewno znajdzie się zmywarka to odpowiednio dobrany zlewozmywak jest podstawą każdej kuchni. Nowoczesna aranżacja kuchni wymaga doboru odpowiednich materiałów. Wśród zlewozmywaków bez wątpienia prym wiodą odmiany granitowe. Są wytrzymałe i odporne na temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia. Występują w wielu rozmiarach i kształtach, posiadają jedną, półtorej lub dwie komory. Co ważne, są łatwo dostępne nie tylko w marketach budowlanych, ale też w internecie. Ciekawe propozycje z możliwością zakupów od ręki można znaleźć w tym miejscu.

5. Garnki i patelnie

Żadna, nawet najnowocześniej urządzona kuchnia nie będzie funkcjonowała bez odpowiednich narzędzi. W żadnej kuchni nie może zabraknąć idealnych garnków i patelni. Wbrew pozorom one również mogą być elementem wystroju kuchni. Firmy produkujące garnki i patelnie oferują różnorodne kolory, kształty i wzory. Najistotniejszy jest jednak materiał, z którego zostały wykonane. Garnki, których używamy muszą być przeznaczone do użytkowania ich na płytach grzewczych. Najpopularniejsze i zarazem najbardziej wytrzymałe są garnki stalowe lub szklane żaroodporne. Mniej wytrzymałe są garnki ceramiczne, które jednak bardzo długo utrzymują ciepło. Na rynku występują również garnki aluminiowe i emaliowane.

6. Zastawa

Idealnym dopełnieniem wystroju naszej kuchni jest starannie dobrana zastawa. Niegdyś zastawa była klasyczna, biała z ozdobnymi elementami. Dziś zastawa obiadowa dostępna jest w wielu wzorach i kolorach. Najpopularniejsze na rynku są zastawy wykonane z porcelany, kamionki i szkła.

7. Organizer na przyprawy

Inaczej nazywany przyprawnikiem. Pozwala na praktyczne i funkcjonalne przechowywanie przypraw. Dodatkowo wygląda dobrze i idealnie komponuje się w wyposażenie kuchni. Może być wykonany z drewna, metalu lub plastiku.

8. Wielofunkcyjny robot kuchenny

Może nie jest to absolutnie konieczny element wyposażenia, ale bez wątpienia bardzo nowoczesny i niezastąpiony. Takie roboty kuchenne potrafią wyręczyć nas niemal we wszystkim. Najnowocześniejsze roboty planetarne posiadają nawet funkcję smażenia czy gotowania. Są w stanie poradzić sobie z największymi wyzwaniami w kuchni i przede wszystkim oszczędzają masę naszego czasu i energii. Jeżeli zależy nam na naprawdę nowoczesnej kuchni warto zastanowić się nad taką inwestycją.

Każdy z nas preferuje różne style w kuchni. Niezależnie od tego, w jakim stylu zaaranżujemy naszą kuchnię, nie możemy zapomnieć o kompletnym jej wyposażeniu. Im więcej sprzętów i funkcjonalnych dodatków, tym szybciej i sprawniej będziemy mogli przygotowywać smaczne i aromatyczne posiłki.

Ocena: 5.0

Komentarze