Nowoczesne płytki imitujące marmur. Rodzaje i właściwości

Płytki imitujące marmurObecnie wiele materiałów budowlanych pozwala na uzyskanie niesamowitego efektu wnętrza stosunkowo niewysokim kosztem. Dobrym przykładem będą płytki, które imitują marmur, posiadając oczywiście zdecydowanie niższą ceną od prawdziwego marmuru. Nowoczesne płytki imitujące marmur - sprawdź rodzaje i właściwości.

Płytki imitujące marmur

Każda osoba, która urządzała mieszkanie lub dom wie doskonale, że rodzajów płytek jest wiele, a kolekcji i wzorów wręcz niezliczona ilość. Zazwyczaj płytki gresowe, ze względu na właściwości stosuje się na podłogi, natomiast płytki ceramiczne wykorzystywane są głównie na ścianach, zwłaszcza w łazience. Producenci prześcigają się w kolejnych, oryginalnych wzorach. Coraz popularniejsze są płytki imitujące marmur.

Płytki wyglądające jak marmur - gdzie stosować?

Ze względu na spore rozmiary i specyficzną fakturę oraz wzory stosowane są zazwyczaj do dużych przestrzeni, które mają wyróżniać się niebywałą elegancją. Wydawać by się mogło, że płytki przypominające marmur pasują wyłącznie do klasycznych wnętrz, jednak często łączy się je właśnie z nowoczesnymi aranżacjami. Trzeba pamiętać, że marmur ze względu na wysoką cenę, jest materiałem rzadko stosowanym w mieszkaniach i domach. Dlatego coraz częściej klienci wybierają eleganckie płytki o wyglądzie marmuru, które do złudzenia przypominają prawdziwy marmur, nawet w dotyku. Tego typu płytki wykorzystuje się w salonach, łazienkach oraz jako materiał pokrywający konstrukcję schodów.

Płytki imitujące marmur

Właściwości płytek imitujących marmur

Płytki imitujące marmur idealnie pasują do dużych przestrzeni właśnie ze względu na swoją charakterystykę, czyli spore rozmiary. Większość producentów oferuje płytki marmurowe w formacie - 45x45 cm, 60x60 cm, 120x60 cm a nawet 120x120 cm. Dzięki temu płytki przypominające marmur dobrze pokryją ściany stanowiące duże przestrzenie.

Płytki marmuropodobne - rodzaje

W ofercie producentów znajdziemy różne rodzaje płytek marmuropodobnych. Stosuje się rozróżnienie ze względu na powierzchnię: matowe, polerowane oraz półpolerowane. Wzory imitujące prawdziwy marmur odwzorowane są specjalnymi maszynami, które wykorzystują technologie cyfrowe przy skanowaniu i nanoszeniu na materiał.

Źródło: www.sekretelegancji.pl.

Komentarze