Ocieplenie fundamentów - najważniejsze informacje

Ocieplanie fundamentówPodczas izolacji budynku należy pamiętać szczególnie o ociepleniu fundamentów. Stanowią one konstrukcję domu czy wnętrza gospodarczego. Możesz do ich zabezpieczenia użyć np. pianki poliuretanowej, która zyskuje na popularności. Poznaj zalety rozwiązania i dowiedz się, o czym jeszcze należy pamiętać podczas natrysku piany.


Izolacja fundamentów pianą PUR - korzyści

Bardzo ważną zaletą piany jest jej uniwersalność. Co należy przez to rozumieć? Może być stosowana zarówno w nowych budynkach, jak i starych, gdzie masz do czynienia np. z przemarzaniem fundamentów. Piana PUR jest świetnym termoizolatorem, cechuje ją wysoka wytrzymałość mechaniczna i wykazuje właściwości paroprzepuszczalne. Szybka w aplikacji, bo już w zaledwie jeden dzień doświadczony wykonawca można ocieplić nawet 250 m2 powierzchni. Dodatkowo nie wymaga przycięcia, co ma miejsce w przypadku styropianu czy wełny mineralnej. Dociera do trudnodostępnych miejsc, szczelnie je wypełniając, a tym samym eliminuje mostki termiczne Nie stanowi siedliska pleśni czy grzybów, dzięki paraprzepuszczalności odprowadza wilgoć na zewnątrz. Piana nie nasiąka wodą, nie traci więc pod wpływem wilgoci parametrów gwarantowanych przez producenta.

Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, a także twardością. Dobrze przylega do ścian, nie osuwa się. Zachowuje swoje właściwości na długie lata, nie wymagając dodatkowego zabezpieczenia.

W porównaniu do styropianu czy polistyrenu znacznie lepiej chroni budynek, nie wymaga kołków montażowych, nie wchodzi w reakcję z lepikiem. Eliminuje powstawanie tzw. mostków termicznych, czyli miejsc połączenia materiału izolacyjnego, w których może nastąpić utrata ciepła. Po aplikacji zwiększa swoją objętość, dlatego szczelnie przylega do fundamentów.

Co ważne, schnie błyskawicznie. Już w kilka sekund stanowi ochronę budynku. Wystarczy jeden pogodny, suchy dzień, aby ocieplić fundamenty w domu (o metrażu od 100-300 m2). Nadaje się zarówno do ocieplenia ich w pionie, jak i poziomie.

Sprawdź więcej informacji o ociepleniu fundamentów pianką na:

https://purios.com/blog/skuteczny-sposob-na-energooszczednosc-izolacja-fundamentow-pianka-poliuretanowa

O czym należy pamiętać podczas izolacji natryskowej?

Wilgoć, która przedostanie się przez izolację do budynku, może wyrządzić wiele szkód. Aby temu zapobiec, warto wiedzieć, jak poprawie wykonać ocieplenie fundamentów. Najczęściej popełnianym błędem jest niewłaściwy wybór materiału. Na rynku spotkasz ich wiele, nie wszystkie jednak wykazują jednakowe właściwości. Jeśli nie wiesz, który materiał wybrać, zapytaj specjalistę.

Materiał powinien spełniać najwyższe standardy. W przeciwnym wypadku nawet odpowiednie zabezpieczenie warstwy posadzki, podpiwniczenia czy ław i ścian fundamentowych wciąż będzie powodowało utratę ciepła. Aby ocieplenie fundamentów dało zamierzone efekty, zleć pracę profesjonalistom. Dzięki wiedzy i latami zdobywanemu doświadczeniu poprawnie wykonają izolację w Twoim domu.

Komentarze