Ocieplenie poddasza domu pianką poliuretanową

Ocieplanie poddasza domuOcieplanie poddasza domu natryskiem z pianki poliuretanowej. Adaptacja poddasza jest bardzo dobrym pomysłem na powiększenie powierzchni mieszkalnej. Jednak w wielu domach, szczególnie tych wybudowanych na początku ubiegłego stulecia nikt nie przywiązywał wagi do ocieplania poddasza budynków.

Grube mury na niższych kondygnacjach albo są na tyle solidne, że nie ma potrzeby ich ocieplania, albo już zostały ocieplone. Strych w takim domu najczęściej posiada tylko dach, przez który zimą wieje, a latem nagrzewa się cały dom. Dlatego nie ma mowy o zrobieniu z niego powierzchni użytkowej bez uprzedniej izolacji termicznej dachu i ścian.

Na rynku mamy szereg materiałów którymi możemy ocieplić poddasze styropian, wełny itp. Niestety każda z tradycyjnych metod wiąże się ze znacznym zmniejszeniem metrażu. Dodatkowo przytwierdzenie materiału izolacyjnego w małych szczelinach pod skosami może być trudne, natomiast pozostawienie takiej powierzchni niezabezpieczonej stawia pod znakiem zapytania powodzenie przedsięwzięcia.

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że największe ubytki ciepła w domu powstają właśnie przez takie mikro szczeliny w ociepleniu.

Kiedy warto ocieplić poddasze? Ocieplanie poddasza pianką

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy zamierzamy go przerobić na przestrzeń zamieszkaną czy nie zawsze. Po pierwsze zimą zaoszczędzimy sporą kwotę na ogrzewaniu, jeśli nie będzie nam ciepło uciekało przez poddasze,a zimne powietrze docierało do domu. Po drugie w sezonie letnim możemy sporo zaoszczędzić na klimatyzacji, lub przy dobrze wykonanym ociepleniu poddasza zupełnie z niej zrezygnować.

Materiały ociepleniowe - ocieplenie domu

Wełna mineralna jest sprawdzonym i skutecznym materiałem wykorzystywanym do ocieplania wewnętrznego. Jednak jeśli w domu mieszkają alergicy może uczulać wywoływać suchy kaszel, swędzącą wysypkę i szczypanie oczu. Dodatkowo nie zapobiega powstawaniu wilgoci, pleśni i grzybów, co jest obecnie dosyć często spotykane w domach dobrze uszczelnionych ze słabą wentylacją.

Natrysk pianki poliuretanowej

Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór natryskowej metody ocieplania wewnątrz budynków. Pianka poliuretanowa to produkt w stu procentach naturalny, który jest produkowany na bazie ciekłej żywicy. Pianka poliuretanowa dociera w każde nawet najmniejsze szczeliny, zapobiega powstawaniu wilgoci, pleśni i grzybów, jest produktem antyalergicznym, nie ulega zniszczeniu, nie utlenia się.

Działanie pianki poliuretanowej można porównać do pianki, na którą montowane są okna po uwolnieniu z pojemnika zaczyna się powiększać aż zabraknie jej miejsca.
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową może ograniczyć rachunki za ogrzewanie nawet o 40%. Dlatego przeglądając oferty materiałów do ocieplania warto wziąć pod uwagę również tą metodę. Często chcąc zaoszczędzić na ociepleniu rezygnujemy z usług fachowca i samodzielnie ocieplamy poddasze. W przypadku tradycyjnych metod typu styropian czy wełna jest to możliwe, chociaż możemy mimo naszych dobrych chęci nie sprostać zadaniu. W przypadku pianki nie ma możliwości wykonać docieplenia samodzielnie. Ten rodzaj ocieplenia wykonuje profesjonalna ekipa w specjalnych ochronnych kombinezonach, która została odpowiednio przeszkolona.

Komentarze