Odpływ liniowy ścienny czy podłogowy - co wybrać?

Odpływ liniowy ścienny czy podłogowy?Zastosowanie odpływu liniowego w nowoczesnej łazience zwiększa estetykę danego pomieszczenia kąpielowego. W ten sposób można stworzyć nowoczesny prysznic typu walk-in bez brodzika. Konieczne jest tutaj zapewnienie odpowiedniego spadku i wybór właściwego odpływu liniowego. Czy lepiej wybrać podłogowy, a może sprawdzi się ścienny?

Odpływ liniowy podłogowy - co warto wiedzieć na jego temat?

Odpływ liniowy podłogowy jest stosunkowo często wybierany. Warunkiem jego montażu jest wykonanie odpowiedniego spadku w posadzce, który powinien wynosić ok. 2,5%, aby woda swobodnie spływała do kanalizacji. Spadek może znajdować się z jednej strony i wtedy mówimy o odpływie jednospadowym, ale bardzo efektywnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy odpływ znajduje się pośrodku prysznica, jest odpływ dwuspadowy. Do montażu odpływu liniowego podłogowego konieczna jest odpowiednia wysokość podłogi. Musi się zmieścić zarówno rynienka odprowadzająca wodę, jak i syfon doprowadzający wodę do kanalizacji i zapobiegający cofkom. Nie wszędzie można wykonać odpływ liniowy podłogowy. Jeśli strop jest cieńszy nie trzeba jednak rezygnować z tego rozwiązania, bo można zamiast tego wybrać odpływ liniowy ścienny. Sprawdzi się w blokach, a czasem także w starszym budownictwie.

Odpływy liniowe ścienne - nowoczesne rozwiązanie dla wymagających

Odpływy liniowe ścienne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie grubość stropu jest niewystarczająca. Odpływ z syfonem wymaga zazwyczaj ok. 15 cm miejsca w podłodze. Przy wyborze odpływu podłogowego tam, gdzie strop nie jest wystarczająco wysoki istnieje ryzyko jego uszkodzenia. Dlatego warto zdecydować się na model ścienny. Nie można uszkodzić takiego odpływu, gdyż się po nim nie stąpa. Warto oczywiście zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest odpływ. Najlepiej jeśli jest to stal nierdzewna. Dzięki temu będzie to element nie tylko estetyczny i trwały, ale i odporny na korodowanie. Taki ruszt bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Prosta konstrukcja o minimalistycznym designie świetnie podkreśla wystój nowoczesnej łazienki. Wybranie odwodnienia z możliwością zdjęcia rusztu znacząco ułatwia utrzymanie odpływu liniowego w czystości. Warto wybrać takie rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się do danej inwestycji. W przypadku remontu łazienki należy poradzić się fachowca, który wskaże najlepsze rozwiązanie.

Komentarze