Ogrzewanie

Ile kosztuje ogrzewanie gazowe? Sprawdzamy czy ogrzewanie gazem się opłaca

Ogrzewanie gazoweOgrzewanie domu w naszym klimacie to podstawa. Koszty z tym związane to często ponad połowa stałych kosztów w gospodarstwie. Warto zatem sprawdzić alternatywy, które mogą skutecznie obniżyć koszta eksploatacji domu. Jakie wydatki są związane z ogrzewaniem gazowym?

Więcej…

 

Ogrzewanie na podczerwień. Poznaj jego wady oraz zalety

Ogrzewanie na podczerwieńCoraz częściej wybierając ogrzewanie do naszych domów, szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam na uzyskanie nie tylko komfortu cieplnego, ale i znacznych oszczędności w budżecie domowym - czy takie podejście sprawi, że tradycyjne rozwiązania takie jak kaloryfery mają szansę zostać wyparte przez panele na podczerwień ? Sprawdź!

Więcej…

   

Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady

Ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe jest aktualnie instalowane w większości nowo powstających domów - z czego wynika tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem oraz czy ma ono wady, które powinny nas zniechęcić?

Więcej…

 

Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne i grzejniki podtynkowe

Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne - grzejniki podtynkoweGrzejniki ukryte w ścianie i pozbawione jakichkolwiek widocznych połączeń instalacyjnych - czy to w ogóle możliwe? Tak, jeżeli zastosujemy grzejniki podtynkowe zapewniające nie tylko estetyczny wygląd pomieszczeń i możliwość ich projektowania bez konieczności kompromisów mających na celu pogodzenie konieczności zapewnienia komfortu termicznego w pomieszczeniu z jego wyglądem, ale również zapewniające korzystny rozkład temperatur i niskie zużycie energii.

Więcej…