Ogrzewanie

Jak dobrać moc grzewczą kominka do wielkości domu?

KominekZakup kominka do domu wiąże się z szeregiem istotnych decyzji - trzeba przemyśleć wybór technologii wkładu, rodzaj opału, sposób codziennej eksploatacji i aspekty aranżacyjne. Najważniejszą, choć marginalizowaną kwestią, jest moc grzewcza kominka dobrana odpowiednio do kubatury budynku. Jeśli będzie zbyt niska, kominek nie sprawdzi się jako źródło ciepła. Zbyt wysoka moc grzewcza doprowadzi do przegrzania budynku, czyli dyskomfortu domowników i kosztownych strat energii. Jak dobrać moc kominka do wielkości domu? To nie takie trudne!

Więcej…

 

Kotły CO - rodzaje i zasada działania

Kotły COKotły Centralnego Ogrzewania można podzielić ze względu na rozmaite kryteria i kategorie, od których zależy nie tylko komfort użytkowania, ale także koszty eksploatacyjne, walory ekologiczne itp. Kotły CO stosowane dziś w instalacjach grzewczych można choćby podzielić ze względu na liczbę funkcji, jakie są w stanie spełniać.

Więcej…

   

Ekologiczny opał z dostawą do domu

Ekologiczny opałWymagania konsumentów w kwestii wyboru opału cały czas rosną. Ma być nie tylko wydajny, niedrogi, ale i łatwy w użytkowaniu. Jednocześnie powinien być ekologiczny. Wymuszają to nie tylko coraz bardziej restrykcyjne, unijne normy. Również sami kupujący szukają rozwiązań jak najlepszych dla środowiska. Dlatego właśnie coraz większą popularnością na rynku paliw stałych cieszy się ekogroszek. Sprawdźmy co to za opał i czy rzeczywiście jest ekonomiczny, przyjazny środowisku i łatwy w użytkowaniu.

Więcej…

 

Bojler elektryczny do podgrzewania wody w domu

Bojler elektrycznyJednym z najczęściej stosowanych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej (c.w.u) jest podgrzanie jej za pomocą energii elektrycznej. To rozwiązanie wykorzystuje się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Przydaje się szczególnie w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej lub gazowej, a instalacja lokalnego systemu ogrzewania jest nieopłacalna. W takiej sytuacji bojler elektryczny okazuje się naprawdę dobrym pomysłem. Jak działa, jakie są jego zalety i o czym należy pamiętać, decydując się na niego?

Więcej…