Ogrzewanie

Jak skutecznie ogrzać taras lub oranżerię? Uniwersalne i wydajne rozwiązanie

Ogrzewanie tarasuTaras czy oranżeria to obiekty pozwalające na komfortowe korzystanie z uroków ogrodu od wiosny do wczesnej jesieni. Dobra pogoda i sprzyjające okoliczności sprawiają, że w ciągu lata w tego typu miejscach chce się przesiadywać praktycznie przez cały dzień. Coraz niższe temperatury nie muszą być powodem do rezygnacji ze spotkania towarzyskiego na tarasie czy w szklanej oranżerii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, gwarantujących ocieplenie nawet na zewnątrz. Przekonaj się z jakiego rodzaju ogrzewacze okazują się najskuteczniejsze w tym kontekście.

Więcej…

 

Porównanie ogrzewania za pomocą kotłów na paliwo stałe i pompy ciepła

Pompa ciepła a kocioł na paliwo stałeDobór ogrzewania domu to decyzja, którą należy podjąć w oparciu o specyfikację technologiczną urządzeń, ich możliwości oraz przede wszystkim własne preferencje i potrzeby. Na rynku są dostępne różnorodne urządzenia, które można dostosować do nawet najbardziej specyficznych wymagań. Do najpopularniejszych sposobów ogrzewania należą kotły na paliwo stałe. Pellet i ekogroszek stały się najczęściej stosowanymi paliwami. Wynika to z wielu czynników. Składają się na to aspekty ekologiczne, ekonomiczne i eksploatacyjne. Jest to optymalne rozwiązanie, zarówno w przypadku nowopowstałych domów jak i starszych zabudować (podczas termomodernizacji).

Więcej…

   

Ile kosztuje ogrzewanie gazowe? Sprawdzamy czy ogrzewanie gazem się opłaca

Ogrzewanie gazoweOgrzewanie domu w naszym klimacie to podstawa. Koszty z tym związane to często ponad połowa stałych kosztów w gospodarstwie. Warto zatem sprawdzić alternatywy, które mogą skutecznie obniżyć koszta eksploatacji domu. Jakie wydatki są związane z ogrzewaniem gazowym?

Więcej…

 

Ogrzewanie na podczerwień. Poznaj jego wady oraz zalety

Ogrzewanie na podczerwieńCoraz częściej wybierając ogrzewanie do naszych domów, szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam na uzyskanie nie tylko komfortu cieplnego, ale i znacznych oszczędności w budżecie domowym - czy takie podejście sprawi, że tradycyjne rozwiązania takie jak kaloryfery mają szansę zostać wyparte przez panele na podczerwień ? Sprawdź!

Więcej…