Ogrzewanie

Ekologiczny opał z dostawą do domu

Ekologiczny opałWymagania konsumentów w kwestii wyboru opału cały czas rosną. Ma być nie tylko wydajny, niedrogi, ale i łatwy w użytkowaniu. Jednocześnie powinien być ekologiczny. Wymuszają to nie tylko coraz bardziej restrykcyjne, unijne normy. Również sami kupujący szukają rozwiązań jak najlepszych dla środowiska. Dlatego właśnie coraz większą popularnością na rynku paliw stałych cieszy się ekogroszek. Sprawdźmy co to za opał i czy rzeczywiście jest ekonomiczny, przyjazny środowisku i łatwy w użytkowaniu.

Więcej…

 

Bojler elektryczny do podgrzewania wody w domu

Bojler elektrycznyJednym z najczęściej stosowanych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej (c.w.u) jest podgrzanie jej za pomocą energii elektrycznej. To rozwiązanie wykorzystuje się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Przydaje się szczególnie w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej lub gazowej, a instalacja lokalnego systemu ogrzewania jest nieopłacalna. W takiej sytuacji bojler elektryczny okazuje się naprawdę dobrym pomysłem. Jak działa, jakie są jego zalety i o czym należy pamiętać, decydując się na niego?

Więcej…

   

Jak skutecznie ogrzać taras lub oranżerię? Uniwersalne i wydajne rozwiązanie

Ogrzewanie tarasuTaras czy oranżeria to obiekty pozwalające na komfortowe korzystanie z uroków ogrodu od wiosny do wczesnej jesieni. Dobra pogoda i sprzyjające okoliczności sprawiają, że w ciągu lata w tego typu miejscach chce się przesiadywać praktycznie przez cały dzień. Coraz niższe temperatury nie muszą być powodem do rezygnacji ze spotkania towarzyskiego na tarasie czy w szklanej oranżerii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, gwarantujących ocieplenie nawet na zewnątrz. Przekonaj się z jakiego rodzaju ogrzewacze okazują się najskuteczniejsze w tym kontekście.

Więcej…

 

Porównanie ogrzewania za pomocą kotłów na paliwo stałe i pompy ciepła

Pompa ciepła a kocioł na paliwo stałeDobór ogrzewania domu to decyzja, którą należy podjąć w oparciu o specyfikację technologiczną urządzeń, ich możliwości oraz przede wszystkim własne preferencje i potrzeby. Na rynku są dostępne różnorodne urządzenia, które można dostosować do nawet najbardziej specyficznych wymagań. Do najpopularniejszych sposobów ogrzewania należą kotły na paliwo stałe. Pellet i ekogroszek stały się najczęściej stosowanymi paliwami. Wynika to z wielu czynników. Składają się na to aspekty ekologiczne, ekonomiczne i eksploatacyjne. Jest to optymalne rozwiązanie, zarówno w przypadku nowopowstałych domów jak i starszych zabudować (podczas termomodernizacji).

Więcej…