Ogrzewanie

Ogrzewanie na podczerwień. Poznaj jego wady oraz zalety

Ogrzewanie na podczerwieńCoraz częściej wybierając ogrzewanie do naszych domów, szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam na uzyskanie nie tylko komfortu cieplnego, ale i znacznych oszczędności w budżecie domowym - czy takie podejście sprawi, że tradycyjne rozwiązania takie jak kaloryfery mają szansę zostać wyparte przez panele na podczerwień ? Sprawdź!

Więcej…

 

Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady

Ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe jest aktualnie instalowane w większości nowo powstających domów - z czego wynika tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem oraz czy ma ono wady, które powinny nas zniechęcić?

Więcej…

   

Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne i grzejniki podtynkowe

Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne - grzejniki podtynkoweGrzejniki ukryte w ścianie i pozbawione jakichkolwiek widocznych połączeń instalacyjnych - czy to w ogóle możliwe? Tak, jeżeli zastosujemy grzejniki podtynkowe zapewniające nie tylko estetyczny wygląd pomieszczeń i możliwość ich projektowania bez konieczności kompromisów mających na celu pogodzenie konieczności zapewnienia komfortu termicznego w pomieszczeniu z jego wyglądem, ale również zapewniające korzystny rozkład temperatur i niskie zużycie energii.

Więcej…

 

Niskotemperaturowe systemy ogrzewania

Niskotemperaturowe systemy ogrzewaniaNiskotemperaturowe systemy ogrzewania

Współczesna optymalizacja technologii grzewczych - zarówno pod względem kosztów ogrzewania, jak i ograniczenia szkodliwości dla środowiska naturalnego - jest siłą napędową dla instalacji niskotemperaturowych.

Więcej…