Od lat instalacje grzewcze nie tylko skupiają się na ogrzewaniu budynku w okresach jesienno-zimowych, ale również odpowiadają za przygotowanie c.w.u. Działają tak zarówno tradycyjne piece c.o. wykorzystujące węgiel czy drewno, jak i nowoczesne systemy oparte o odnawialne źródła energii. Kotły elektryczne połączone z instalacją fotowoltaiczną cieszą się coraz większą popularności, zwłaszcza w nowym budownictwie.
Ogrzewanie
Wymienniki ciepła, zasobniki i bufory ciepła - różnice w budowie i zastosowaniu urządzeń
Jak dobrać moc grzewczą kominka do wielkości domu?
Zakup kominka do domu wiąże się z szeregiem istotnych decyzji - trzeba przemyśleć wybór technologii wkładu, rodzaj opału, sposób codziennej eksploatacji i aspekty aranżacyjne. Najważniejszą, choć marginalizowaną kwestią, jest moc grzewcza kominka dobrana odpowiednio do kubatury budynku. Jeśli będzie zbyt niska, kominek nie sprawdzi się jako źródło ciepła. Zbyt wysoka moc grzewcza doprowadzi do przegrzania budynku, czyli dyskomfortu domowników i kosztownych strat energii. Jak dobrać moc kominka do wielkości domu? To nie takie trudne!
Kotły CO - rodzaje i zasada działania
Kotły Centralnego Ogrzewania można podzielić ze względu na rozmaite kryteria i kategorie, od których zależy nie tylko komfort użytkowania, ale także koszty eksploatacyjne, walory ekologiczne itp. Kotły CO stosowane dziś w instalacjach grzewczych można choćby podzielić ze względu na liczbę funkcji, jakie są w stanie spełniać.
Ekologiczny opał z dostawą do domu
Wymagania konsumentów w kwestii wyboru opału cały czas rosną. Ma być nie tylko wydajny, niedrogi, ale i łatwy w użytkowaniu. Jednocześnie powinien być ekologiczny. Wymuszają to nie tylko coraz bardziej restrykcyjne, unijne normy. Również sami kupujący szukają rozwiązań jak najlepszych dla środowiska. Dlatego właśnie coraz większą popularnością na rynku paliw stałych cieszy się ekogroszek. Sprawdźmy co to za opał i czy rzeczywiście jest ekonomiczny, przyjazny środowisku i łatwy w użytkowaniu.
Bojler elektryczny do podgrzewania wody w domu
Jednym z najczęściej stosowanych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej (c.w.u) jest podgrzanie jej za pomocą energii elektrycznej. To rozwiązanie wykorzystuje się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Przydaje się szczególnie w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej lub gazowej, a instalacja lokalnego systemu ogrzewania jest nieopłacalna. W takiej sytuacji bojler elektryczny okazuje się naprawdę dobrym pomysłem. Jak działa, jakie są jego zalety i o czym należy pamiętać, decydując się na niego?
Jak skutecznie ogrzać taras lub oranżerię? Uniwersalne i wydajne rozwiązanie
Taras czy oranżeria to obiekty pozwalające na komfortowe korzystanie z uroków ogrodu od wiosny do wczesnej jesieni. Dobra pogoda i sprzyjające okoliczności sprawiają, że w ciągu lata w tego typu miejscach chce się przesiadywać praktycznie przez cały dzień. Coraz niższe temperatury nie muszą być powodem do rezygnacji ze spotkania towarzyskiego na tarasie czy w szklanej oranżerii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, gwarantujących ocieplenie nawet na zewnątrz. Przekonaj się z jakiego rodzaju ogrzewacze okazują się najskuteczniejsze w tym kontekście.
Więcej artykułów…
- Montaż klimatyzacji - najważniejsze informacje
- Porównanie ogrzewania za pomocą kotłów na paliwo stałe i pompy ciepła
- Co to jest pompa ciepła? Zasada działania, parametry, zalety i wady
- Ile kosztuje ogrzewanie gazowe? Sprawdzamy czy ogrzewanie gazem się opłaca
- Ogrzewanie na podczerwień. Poznaj jego wady oraz zalety
- Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady
- Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne i grzejniki podtynkowe
- Pompy ciepła - rodzaje, zastosowanie, ceny
- Niskotemperaturowe systemy ogrzewania
- Ogrzewanie nadmuchowe - zalety i wady