Ogrzewanie

Panele fotowoltaiczne do ogrzewania domu - czy to się opłaca?

Panele fotowoltaicznePanele fotowoltaiczne wykorzystywane są już nie tylko przez duże firmy, ale także coraz częściej dostrzec można je na dachach domów jednorodzinnych, a nawet bloków mieszkalnych w dużych miastach. Czy w ogóle jest to opłacalne w Polsce? Sprawdźmy!

Więcej…

 

Ile kosztuje ogrzewanie gazowe? Sprawdzamy czy ogrzewanie gazem się opłaca

Ogrzewanie gazoweOgrzewanie domu w naszym klimacie to podstawa. Koszty z tym związane to często ponad połowa stałych kosztów w gospodarstwie. Warto zatem sprawdzić alternatywy, które mogą skutecznie obniżyć koszta eksploatacji domu. Jakie wydatki są związane z ogrzewaniem gazowym?

Więcej…

   

Ogrzewanie na podczerwień. Poznaj jego wady oraz zalety

Ogrzewanie na podczerwieńCoraz częściej wybierając ogrzewanie do naszych domów, szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam na uzyskanie nie tylko komfortu cieplnego, ale i znacznych oszczędności w budżecie domowym - czy takie podejście sprawi, że tradycyjne rozwiązania takie jak kaloryfery mają szansę zostać wyparte przez panele na podczerwień ? Sprawdź!

Więcej…

 

Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady

Ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe jest aktualnie instalowane w większości nowo powstających domów - z czego wynika tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem oraz czy ma ono wady, które powinny nas zniechęcić?

Więcej…