Ogrzewanie

Porównanie ogrzewania za pomocą kotłów na paliwo stałe i pompy ciepła

Pompa ciepła a kocioł na paliwo stałeDobór ogrzewania domu to decyzja, którą należy podjąć w oparciu o specyfikację technologiczną urządzeń, ich możliwości oraz przede wszystkim własne preferencje i potrzeby. Na rynku są dostępne różnorodne urządzenia, które można dostosować do nawet najbardziej specyficznych wymagań. Do najpopularniejszych sposobów ogrzewania należą kotły na paliwo stałe. Pellet i ekogroszek stały się najczęściej stosowanymi paliwami. Wynika to z wielu czynników. Składają się na to aspekty ekologiczne, ekonomiczne i eksploatacyjne. Jest to optymalne rozwiązanie, zarówno w przypadku nowopowstałych domów jak i starszych zabudować (podczas termomodernizacji).

Więcej…

 

Ile kosztuje ogrzewanie gazowe? Sprawdzamy czy ogrzewanie gazem się opłaca

Ogrzewanie gazoweOgrzewanie domu w naszym klimacie to podstawa. Koszty z tym związane to często ponad połowa stałych kosztów w gospodarstwie. Warto zatem sprawdzić alternatywy, które mogą skutecznie obniżyć koszta eksploatacji domu. Jakie wydatki są związane z ogrzewaniem gazowym?

Więcej…

   

Ogrzewanie na podczerwień. Poznaj jego wady oraz zalety

Ogrzewanie na podczerwieńCoraz częściej wybierając ogrzewanie do naszych domów, szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam na uzyskanie nie tylko komfortu cieplnego, ale i znacznych oszczędności w budżecie domowym - czy takie podejście sprawi, że tradycyjne rozwiązania takie jak kaloryfery mają szansę zostać wyparte przez panele na podczerwień ? Sprawdź!

Więcej…

 

Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady

Ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe jest aktualnie instalowane w większości nowo powstających domów - z czego wynika tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem oraz czy ma ono wady, które powinny nas zniechęcić?

Więcej…