Oświetlenie

Oświetlenie - inspiracje na 2020 rok

OświetlenieWraz z nowym rokiem podejmujemy wiele postanowień i deklaracji, mających na celu zmiany dotychczasowego stanu rzeczy. Niejednokrotnie słyszy się w mediach, że takie zmiany najlepiej zacząć od własnego otoczenia i nowy rok zdaje się stwarzać przed nami taką sposobność do zmian tego, co jest obok nas, abyśmy mogli dostrzec rzeczywistość w "lepszym świetle". Bo przecież odpowiednie oświetlenie pomaga wyeksponować zalety aranżacji, jaka znajduje się wewnątrz, a także potrafi za pomocą odpowiednich barw sprawić, że wnętrze będzie wydawać się mniej lub bardziej przytulne. Nowy rok przynosi także zmiany w trendach oświetleniowych, stwarzając wachlarz nowych inspiracji i ciekawych połączeń stylu. Jeśli szukasz noworocznych inspiracji oświetleniowych, poznaj kilka naszych rozwiązań, opartych o najnowsze trendy i dowiedz się jakie oświetlenie salonu będzie w tym roku na czasie, którą lampę wybrać i dlaczego.

Więcej…

 

Nowoczesne oświetlenie do nowoczesnego domu - co wybrać?

Nowoczesne oświetlenieNowoczesny dom to? Dom o współczesnej architekturze lub dom inteligentny. Dom charakterystyczny ze względu wystrój industrialny czy też nietypowy układ pomieszczeń. Obecnie na miano domów nowoczesnych zasługuje wiele z nich. Nie musimy trzymać się utartych schematów i kanonów, bo to, co niegdyś uznawane za starodawne, dziś z powodzeniem może gościć w domach nowoczesnych. Jak jednak dobrać do nich oświetlenie, by wpisywały się w to pojęcie nowoczesności?

Więcej…

   

Podział oświetlenia awaryjnego - gdzie i w jakim celu się je stosuje?

Oświetlenie awaryjneOczywiste jest, że budowa różnego rodzaju budynków, niezależnie od ich przeznaczenia, uwzględnia odpowiedni system zasilania wymagany do normalnej pracy urządzeń. Oświetlenie podstawowe (czy to zewnętrzne, czy wewnętrzne) zwykle jest jednak niewystarczające, gdyż awaria podstawowego źródła zasilania nie tylko uniemożliwi zachowanie ciągłości pracy, ale również może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających w danym budynku. Dlatego już na etapie planowania budowy uwzględnia się również konieczność uzupełnienia zasilania o niezależny od podstawowego system, zwany ogólnie oświetleniem awaryjnym.

Więcej…

 

Kuchnia - jak wybrać nowoczesne oświetlenie?

Nowoczesne oświetlenieKuchnia to centrum domu. W żadnym innym pomieszczeniu rodzina nie spędza tyle czasu wspólnie, ile przy kuchennym stole. A skoro to pomieszczenie jest tak ważne, powinno być odpowiednio oświetlone. Niezależnie od wielkości, lampy do kuchni powinny dawać światło w newralgicznych punktach.

Więcej…