Oświetlenie

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzachWe współcześnie aranżowanych wnętrzach przeważa minimalizm i funkcjonalność. Dominuje wystrój w stylu nowoczesnym, który stroni od przepychu i nadmiaru elementów dekoracyjnych. W takich wnętrzach architekci zamiast licznymi zdobieniami i dekoracjami posługują się głównie prostą formą i stonowaną kolorystyką. Ze względu na ich charakter i design, również oświetlenie musi wyróżniać się na tle innych opraw oświetleniowych. Co je charakteryzuje i jak dopasować lampy do wystroju konkretnego wnętrza?

Więcej…

 

Zalety żarówek LED-owych - nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Żarówka LED-owaNowoczesne żarówki LED, określane również jako diody LED, mają całą listę zalet. Do najważniejszych z nich należą: długa żywotność, energooszczędność, dostępność szerokiej palety barw, jakie może oferować światło. Jest to rozwiązanie modne, nowoczesne, a do tego będące inwestycją na długi czas.

Poznajmy zalety LED-ów, które szturmem zdobywają rynek oświetleniowy.

Więcej…

   

Wybieramy oświetlenie do nowoczesnego salonu

Oświetlenie nowoczesnego salonuNowoczesne wnętrze wymaga też odpowiedniej oprawy w postaci światła. Oświetlenie do salonu powinno być zarazem funkcjonalne i eleganckie. Musi spełniać wymagania domowników pod względem użyteczności, z drugiej natomiast strony korespondować ze stylem architektury wnętrz. Z uwagi na fakt, że współczesne salony to najczęściej pomieszczenia wielofunkcyjne, powinno też odpowiadać potrzebom poszczególnych stref wydzielonych we wnętrzu i estetycznie łączyć się ze sobą w jedną spójną pod względem wizualnym całość.

Więcej…

 

Doświetlenie pomieszczenia bez okien

Doświetlenie pomieszczeń bez okienDoświetlenie pomieszczenia bez okien. Pomieszczenia lub ciągi komunikacyjne wewnątrz domu takie jak hol czy korytarz zwykle nie mają okien, a tym samym pozbawione są światła dziennego. Najprostszym, ale nieenergooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja oświetlenia elektrycznego. Są jednak metody, które pozwalają na doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym.

Więcej…