Oświetlenie

Dotykowy włącznik światła - rozwiązanie przyszłości dla każdego domu

Dotykowy włącznik światłaŻyjemy w otoczeniu wielu elektronicznych przedmiotów, których zadaniem jest ułatwianie codziennego funkcjonowania. Producenci sprzętu dokładają wszelkich starań, żeby dostarczyć nam produkty nowoczesne, funkcjonalne, które na dodatek staną się ozdobą każdego domu. Podobnie wygląda sytuacja z produktami oświetleniowymi. I nie mamy wyłącznie na myśli designerskich lamp - nowoczesnych i przykuwających uwagę. Obecnie liczy się wzornictwo każdego najmniejszego detalu we wnętrzu, dlatego projektanci zainteresowali się też wyglądem włączników światła. Obok klasycznych konstrukcji, ostatnio pojawiły się produkty dotykowe, które łączą w sobie wiele praktycznych funkcji, o których opowiemy dziś nieco więcej.

Więcej…

 

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzachWe współcześnie aranżowanych wnętrzach przeważa minimalizm i funkcjonalność. Dominuje wystrój w stylu nowoczesnym, który stroni od przepychu i nadmiaru elementów dekoracyjnych. W takich wnętrzach architekci zamiast licznymi zdobieniami i dekoracjami posługują się głównie prostą formą i stonowaną kolorystyką. Ze względu na ich charakter i design, również oświetlenie musi wyróżniać się na tle innych opraw oświetleniowych. Co je charakteryzuje i jak dopasować lampy do wystroju konkretnego wnętrza?

Więcej…

   

Zalety żarówek LED-owych - nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Żarówka LED-owaNowoczesne żarówki LED, określane również jako diody LED, mają całą listę zalet. Do najważniejszych z nich należą: długa żywotność, energooszczędność, dostępność szerokiej palety barw, jakie może oferować światło. Jest to rozwiązanie modne, nowoczesne, a do tego będące inwestycją na długi czas.

Poznajmy zalety LED-ów, które szturmem zdobywają rynek oświetleniowy.

Więcej…

 

Wybieramy oświetlenie do nowoczesnego salonu

Oświetlenie nowoczesnego salonuNowoczesne wnętrze wymaga też odpowiedniej oprawy w postaci światła. Oświetlenie do salonu powinno być zarazem funkcjonalne i eleganckie. Musi spełniać wymagania domowników pod względem użyteczności, z drugiej natomiast strony korespondować ze stylem architektury wnętrz. Z uwagi na fakt, że współczesne salony to najczęściej pomieszczenia wielofunkcyjne, powinno też odpowiadać potrzebom poszczególnych stref wydzielonych we wnętrzu i estetycznie łączyć się ze sobą w jedną spójną pod względem wizualnym całość.

Więcej…