Oświetlenie

Jak działają żarówki zmieniające kolor?

Żarówka zmieniająca kolorW zależności od tego, na jaki model zdecydujemy się przy zakupie żarówek zmieniających kolor, ich działanie może być zgoła inne. Tańsze produkty będą świeciły słabiej oraz nie będą miały możliwości sterowania nimi przez aplikacje, a jedynie za pomocą pilota dołączonego w zestawie. Droższe warianty umożliwią nam połączenie oświetlenia z WiFi lub kontrolowania jej poprzez bluetooth z pozycji smartfona. Natomiast najdroższe pozwolą nam na zarządzanie szeregiem świateł rozłożonym w całym domu lub gabinecie. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim celu chcemy zainstalować w swoim pomieszczeniu żarówki zmieniające kolor.

Więcej…

 

Oświetlenie - inspiracje na 2020 rok

OświetlenieWraz z nowym rokiem podejmujemy wiele postanowień i deklaracji, mających na celu zmiany dotychczasowego stanu rzeczy. Niejednokrotnie słyszy się w mediach, że takie zmiany najlepiej zacząć od własnego otoczenia i nowy rok zdaje się stwarzać przed nami taką sposobność do zmian tego, co jest obok nas, abyśmy mogli dostrzec rzeczywistość w "lepszym świetle". Bo przecież odpowiednie oświetlenie pomaga wyeksponować zalety aranżacji, jaka znajduje się wewnątrz, a także potrafi za pomocą odpowiednich barw sprawić, że wnętrze będzie wydawać się mniej lub bardziej przytulne. Nowy rok przynosi także zmiany w trendach oświetleniowych, stwarzając wachlarz nowych inspiracji i ciekawych połączeń stylu. Jeśli szukasz noworocznych inspiracji oświetleniowych, poznaj kilka naszych rozwiązań, opartych o najnowsze trendy i dowiedz się jakie oświetlenie salonu będzie w tym roku na czasie, którą lampę wybrać i dlaczego.

Więcej…

   

Podział oświetlenia awaryjnego - gdzie i w jakim celu się je stosuje?

Oświetlenie awaryjneOczywiste jest, że budowa różnego rodzaju budynków, niezależnie od ich przeznaczenia, uwzględnia odpowiedni system zasilania wymagany do normalnej pracy urządzeń. Oświetlenie podstawowe (czy to zewnętrzne, czy wewnętrzne) zwykle jest jednak niewystarczające, gdyż awaria podstawowego źródła zasilania nie tylko uniemożliwi zachowanie ciągłości pracy, ale również może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających w danym budynku. Dlatego już na etapie planowania budowy uwzględnia się również konieczność uzupełnienia zasilania o niezależny od podstawowego system, zwany ogólnie oświetleniem awaryjnym.

Więcej…

 

Doświetlenie pomieszczenia bez okien

Doświetlenie pomieszczeń bez okienDoświetlenie pomieszczenia bez okien. Pomieszczenia lub ciągi komunikacyjne wewnątrz domu takie jak hol czy korytarz zwykle nie mają okien, a tym samym pozbawione są światła dziennego. Najprostszym, ale nieenergooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja oświetlenia elektrycznego. Są jednak metody, które pozwalają na doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym.

Więcej…