Oświetlenie

Panel natynkowy LED - poznaj zalety tej nowoczesnej oprawy oświetleniowej

Panele natynkowe LEDOświetlenie LED jest już standardem w naszych domach i miejscach pracy. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych opraw, które pozwalają nie tylko zyskać efektywne źródło światła, ale także poprawić estetykę pomieszczenia. Dobrym przykładem będzie tutaj panel natynkowy LED. Takie panele budzą duże zainteresowanie wśród osób urządzających swoje domy czy inwestorów, którzy wyposażają pomieszczenia biurowe, a także są promowane przez profesjonalnych designerów. Jakie są zalety tego typu opraw? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Więcej…

 

Oświetlenie szynowe - czym jest? Zalety i wady systemów oświetlenia szynowego

Oświetlenie szynoweOświetlenie szynowe zwane jest także szynoprzewodami i reflektorami. Każda z tych nazw określa jedno- system szynowy. Co ciekawe, mechanizm ten pozyskuje coraz większe grono zwolenników. W ostatnich latach miłośnicy tego typu oświetlenia decydują się na zastosowanie go w salonach, sypialniach oraz innego rodzaju pomieszczeniach. Nierzadko systemy szynowe wykorzystywane są także jako oświetlenie witryny sklepowej. Jakie wady i zalety ma rozwiązanie tego typu? Kiedy warto zdecydować się tego typu źródło światła w swoim pomieszczeniu?

Więcej…

   

Oświetlenie - inspiracje na 2020 rok

OświetlenieWraz z nowym rokiem podejmujemy wiele postanowień i deklaracji, mających na celu zmiany dotychczasowego stanu rzeczy. Niejednokrotnie słyszy się w mediach, że takie zmiany najlepiej zacząć od własnego otoczenia i nowy rok zdaje się stwarzać przed nami taką sposobność do zmian tego, co jest obok nas, abyśmy mogli dostrzec rzeczywistość w "lepszym świetle". Bo przecież odpowiednie oświetlenie pomaga wyeksponować zalety aranżacji, jaka znajduje się wewnątrz, a także potrafi za pomocą odpowiednich barw sprawić, że wnętrze będzie wydawać się mniej lub bardziej przytulne. Nowy rok przynosi także zmiany w trendach oświetleniowych, stwarzając wachlarz nowych inspiracji i ciekawych połączeń stylu. Jeśli szukasz noworocznych inspiracji oświetleniowych, poznaj kilka naszych rozwiązań, opartych o najnowsze trendy i dowiedz się jakie oświetlenie salonu będzie w tym roku na czasie, którą lampę wybrać i dlaczego.

Więcej…

 

Podział oświetlenia awaryjnego - gdzie i w jakim celu się je stosuje?

Oświetlenie awaryjneOczywiste jest, że budowa różnego rodzaju budynków, niezależnie od ich przeznaczenia, uwzględnia odpowiedni system zasilania wymagany do normalnej pracy urządzeń. Oświetlenie podstawowe (czy to zewnętrzne, czy wewnętrzne) zwykle jest jednak niewystarczające, gdyż awaria podstawowego źródła zasilania nie tylko uniemożliwi zachowanie ciągłości pracy, ale również może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających w danym budynku. Dlatego już na etapie planowania budowy uwzględnia się również konieczność uzupełnienia zasilania o niezależny od podstawowego system, zwany ogólnie oświetleniem awaryjnym.

Więcej…