Oświetlenie

Oświetlenie - inspiracje na 2020 rok

OświetlenieWraz z nowym rokiem podejmujemy wiele postanowień i deklaracji, mających na celu zmiany dotychczasowego stanu rzeczy. Niejednokrotnie słyszy się w mediach, że takie zmiany najlepiej zacząć od własnego otoczenia i nowy rok zdaje się stwarzać przed nami taką sposobność do zmian tego, co jest obok nas, abyśmy mogli dostrzec rzeczywistość w "lepszym świetle". Bo przecież odpowiednie oświetlenie pomaga wyeksponować zalety aranżacji, jaka znajduje się wewnątrz, a także potrafi za pomocą odpowiednich barw sprawić, że wnętrze będzie wydawać się mniej lub bardziej przytulne. Nowy rok przynosi także zmiany w trendach oświetleniowych, stwarzając wachlarz nowych inspiracji i ciekawych połączeń stylu. Jeśli szukasz noworocznych inspiracji oświetleniowych, poznaj kilka naszych rozwiązań, opartych o najnowsze trendy i dowiedz się jakie oświetlenie salonu będzie w tym roku na czasie, którą lampę wybrać i dlaczego.

Więcej…

 

Dotykowy włącznik światła - rozwiązanie przyszłości dla każdego domu

Dotykowy włącznik światłaŻyjemy w otoczeniu wielu elektronicznych przedmiotów, których zadaniem jest ułatwianie codziennego funkcjonowania. Producenci sprzętu dokładają wszelkich starań, żeby dostarczyć nam produkty nowoczesne, funkcjonalne, które na dodatek staną się ozdobą każdego domu. Podobnie wygląda sytuacja z produktami oświetleniowymi. I nie mamy wyłącznie na myśli designerskich lamp - nowoczesnych i przykuwających uwagę. Obecnie liczy się wzornictwo każdego najmniejszego detalu we wnętrzu, dlatego projektanci zainteresowali się też wyglądem włączników światła. Obok klasycznych konstrukcji, ostatnio pojawiły się produkty dotykowe, które łączą w sobie wiele praktycznych funkcji, o których opowiemy dziś nieco więcej.

Więcej…

   

Doświetlenie pomieszczenia bez okien

Doświetlenie pomieszczeń bez okienDoświetlenie pomieszczenia bez okien. Pomieszczenia lub ciągi komunikacyjne wewnątrz domu takie jak hol czy korytarz zwykle nie mają okien, a tym samym pozbawione są światła dziennego. Najprostszym, ale nieenergooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja oświetlenia elektrycznego. Są jednak metody, które pozwalają na doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym.

Więcej…

 

Dlaczego zużycie prądu zależy od instalacji elektrycznej?

Instalacja elektrycznaWiele osób zastanawia się, w jaki sposób zmniejszyć swoje rachunki za prąd. W tym celu stosujemy różne rozwiązania – m.in. wymieniamy żarówki oraz zwracamy uwagę na klasę energetyczną kupowanych sprzętów RTV i AGD. Coraz częściej zmieniamy także dostawcę prądu, na tego, który zaproponuje nam korzystniejszą cenowo ofertę. Wszelkie starania obniżenia rachunków za energię elektryczną mogą jednak okazać się niewystarczające, gdy w domu posiadamy starą instalację. Dlaczego?

Więcej…