Pamiętaj o odpowiedniej armaturze

Armatura łazienkowaWybór armatury łazienkowej to podstawa w czasie wykonywania remontu lub urządzania mieszkania czy domu. To doskonała okazja, by odświeżyć łazienkę, a także kuchnię oraz zorganizowanie jej na nowo, zgodnie z naszym stylem lub zmieniającymi się trendami. Nieodzownym elementem jest wówczas wybór takich elementów wyposażenia, jak zlew do kuchni czy WC kompakt do toalety. Na szczęście producenci dają szeroką gamę możliwości.

Wygoda w nowej łazience

Urządzanie łazienki na nowo wcale nie musi być zadaniem ponad siły. Fakt, ogromny wybór na półkach z armaturą może sprawić, że trudno jest podjąć decyzję, jednak wystarczy tylko pomyśleć o najważniejszych potrzebach i zastanowić się, jak funkcjonalnego pomieszczenia potrzebujemy. A łazienka musi być funkcjonalna, to fakt. Warto zadbać o wystarczającą ilość miejsca, tak więc meble i armatura muszą być ustawione na tyle praktycznie, by można się było obrócić, schylić do szuflady czy otworzyć drzwiczki szafki.

Co jest potrzebne do łazienki?

Elementem obowiązkowym w łazience jest wanna albo prysznic. W zależności od miejsca albo upodobań można się zdecydować na jedno albo drugie rozwiązanie. Konieczne są także umywalki łazienkowe, Cersanit jest jednym z producentów, którzy w ofercie mają szeroki wybór takich produktów. Umywalki mogą być nablatowe, podblatowe, wiszące. Także kolory można dobrać odpowiednio do aranżacji. Wspomniane umywalki łazienkowe Cersanit dostępne są w wielu wersjach, różniących się także wymiarami i kształtem.

Pod umywalką można umieścić szafkę, w której warto chować na przykład detergenty. Można również zdecydować się na szafkę wisząca nad umywalką. Będzie okazja umieścić w niej szczoteczki i pastę do zębów lub żel pod prysznic. Dostępne są także szafki z lustrem na froncie. Jeśli w łazience nie ma zbyt dużo miejsca, to komfortową i praktyczną opcją są inne szafki, tak zwane słupki, również wiszące albo stojące.

Armatura łazienkowa

Nie zapomnij o toalecie

Także w toalecie warto raz na jakiś czas wykonać remont. Nowy sedes z pewnością się przyda. Bardziej praktyczna może się okazać deska wolnoopadająca albo antybakteryjna. Muszla WC z bardziej wytrzymałego materiału również będzie dobrym pomysłem. Najwygodniejszym wyjściem jest WC kompakt, czyli cały zestaw, w zasadzie gotowy do podłączenia. Muszla połączona jest ze spłuczką, nie trzeba więc marnować czasu na szukanie poszczególnych elementów. Także łatwość montażu to na pewno istotny argument podczas podejmowania decyzji w sprawie toalety. Wiadomo, że ostateczny wybór zależy od wielkości toalety czy kwestii hydrauliki. Najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą, który doradzi, na co się zdecydować.

Kuchnię również warto odświeżyć

Remont domu lub mieszkania albo urządzanie wybudowanych właśnie pomieszczeń oznacza konieczność umeblowania wszystkich pokojów, łazienki oraz kuchni. Ta ostatnia to może być wizytówką całego mieszkania lub domu. Wystarczy na przykład efektowny zlewozmywak granitowy, który wspaniale prezentuje się w blacie w kuchni. Zakup tego typu produktu może być znakomitym pomysłem. Warto bowiem podkreślić, że zlewozmywak granitowy to nie tylko piękny wygląd, ale również trwałość. Jest odporny na działanie wielu czynników, między innymi zarysowania, temperaturę czy uderzenia. Możemy więc być pewni, że posłuży nam dłużej, niż zwykły zlew do kuchni. Warto jednak zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do impregnowania i czyszczenia tego typu zlewozmywaków. Pozwoli to na jeszcze dłuższe korzystanie z produktu. Polecane zlewy: https://www.bridom.pl/zlewy-i-okapy/zlewy.

Armatura kuchenna

W kuchni można także postawić na stylowe meble. Najbardziej popularne są białe serie, które prezentują się nowocześnie i świetnie zaaranżowane podkreślają wystrój wnętrza. Konieczna jest także na przykład lodówka i zmywarka, w zabudowie albo nie, w zależności od możliwości oraz preferencji.

Ocena: 5.0