Pokój dla nastolatka - jak go zaaranżować?

Pokój dla nastolatkaNie ma wątpliwości, że nastolatki bywają wymagające i często trudno je zadowolić. Należy jednak mieć na względzie, że dzieciaki w tym wieku są poddane silnej presji rówieśników, a ich dnie wypełnia ciągła nauka. Każdy wie, że czasy liceum bywają trudne, a proces dojrzewania jest naprawdę ciężkim wyzwaniem. Jak zaaranżować pokój dla nastolatka, który odpowie na potrzeby ciągle zmieniającego się młodego człowieka? Na jakie rozwiązania postawić? Podpowiadamy!

Wydziel strefy

Na początku pracy nad wystrojem pokoju dla nastolatka, postaraj się podzielić daną przestrzeń na kilka stref: przestrzeń do spania, do relaksu, oraz do nauki. Jeśli dysponujesz większym metrażem, możesz również pokusić się o zaaranżowanie strefy do hobby lub kącika towarzyskiego, gdzie nastolatek będzie mógł zaprosić znajomych. Każdą poszczególną strefę warto chociaż symbolicznie wydzielić, za pomocą ścianki działowej, lameli, czy regału. Możesz również wydzielać strefy za pomocą oświetlenia bądź kolorów. Takie działanie ma na celu uporządkowanie danej przestrzeni i nadanie jej pewnego schematu. Jest to bardzo przydatne podczas użytkowania pokoju i poprawia codzienne funkcjonowanie.

Postaw na wysoką jakość wykonania

Nastolatki często zmieniają hobby i zainteresowania. Bywa, że przez to trudno jest za nimi nadążyć i stworzyć wystrój pokoju, który będzie odpowiadał preferencjom młodej osoby. Dlatego właśnie warto postawić na uniwersalne i łatwe do przearanżowania wnętrze, które będzie można dopasować do aktualnych potrzeb. Ważne jednak, aby stałe elementy pokoju były wysokiej jakości i wystarczyły na lata, wtedy zmieniać będziesz tylko dodatki.

W ramach stworzenia idealnej aranżacji, możesz skorzystać z usługi, która oferuje wykończenie wnętrz w Baltic Interiors. Tego typu pracownia wnętrz oferuje kompleksowe usługi, od zaprojektowania wystroju wnętrza do wykonania remontu z zachowaniem najwyższej jakości obsługi. Pokój dla nastolatka, który będzie praktyczny ale jednocześnie odpowie na wysokie wymagania młodej osoby to nie lada wyzwanie, więc warto zasięgnąć opinii specjalistów.

Indywidualny charakter

Pokój nastolatka to miejsce, w którym młody człowiek naprawdę może być sobą Powinien być urządzony w sposób odzwierciedlający osobowość nastolatka. Częstym zwyczajem wśród młodych jest również zapraszanie kolegów i koleżanek, więc wnętrze pokoju powinno być reprezentatywne i pozwalać na szybkie dostosowanie przestrzeni do przyjęcia gości. Oto kilka wskazówek dotyczących dekoracji pokoju nastolatka:

  • postaw na wysokiej jakości łóżko z wygodnym materacem, a jeśli metraż pokoju na to pozwala, wstaw jeszcze dodatkową sofę z możliwością spania (posłuży dla znajomych),
  • dołącz biurko z dużą ilością miejsca do przechowywania oraz przestronnym blatem, który pomieści wszystkie sprzęty potrzebne do nauki,
  • stwórz miejsce do kreatywnej pracy, takiej jak rysowanie, rękodzieło, czy malowanie,
  • wstaw wygodny fotel do czytania, oglądania telewizji i innych form relaksu,
  • użyj jasnych kolorów i wzorów, aby ożywić pokój i sprawić, że będzie zachęcający ale praktyczny.

Pamiętaj, żeby zawsze dać swojemu nastolatkowi możliwość postawienia „kropki nad i” w wystroju wnętrza. Niech mieszkaniec pokoju wybierze zasłony, plakaty czy obrazy na ściany. Konsultuj wybory mebli i innych ważnych kwestii, dotyczących remontu.

Komentarze