Poliwęglan vs włókno szklane - co lepsze i dlaczego?

Poliwęglan a włókno szklaneNa temat tego co jest lepsze - poliwęglan czy włókno szklane - można długo dyskutować. Jednak bez względu na długość debat większość argumentów wyraźnie dowodzi, że to produkty poliwęglanowe są zwycięzcą. Chociaż laik może nie zauważyć od razu różnicy między tymi dwoma materiałami, prawda jest taka, iż w istocie istnieje wiele różnic, o których nawet jako laik musisz wiedzieć, abyś mógł dokonać mądrego wyboru. Poniżej wymieniono powody, dla których poliwęglanowe produkty, są lepsze niż włókna szklane - pod każdym względem.

Produkty poliwęglanowe są znacznie czystsze niż włókna szklane i nie pogarszają swojego wyglądu pod względem wyglądu nawet pod wpływem światła słonecznego i innych warunków środowiskowych. Jest to najważniejsza zaleta dachu poliwęglanowego. Bez względu na rodzaj środowiska i bez względu na rodzaj modyfikacji dachu, poliwęglany zawsze zachowują swój nieskalany wygląd, podczas gdy włókno szklane stosunkowo szybciej wygląda coraz gorzej, matowieje i tym podobne.

Jeśli chodzi o trwałość - na pewno, jak każdy inny właściciel domu bądź lokalu chcesz, aby Twój dach był tak trwały, jak tylko to możliwe, a przy okazji byś nie miał kłopotów z wymianą lub naprawą - nawet przez wiele lat po instalacji.

I znowu: poliwęglan jest wyraźnym zwycięzcą, ponieważ może wytrzymać nawet najsurowsze warunki środowiskowe, takie jak:

  • ekstremalny klimat
  • opady śniegu
  • ulewny deszcz
  • promienie UV
  • wiatr
  • wszelkie inne

Poliwęglan jest używany w kuloodpornych oknach, więc możesz sobie wyobrazić, jak silny jest to materiał!

Poliwęglan vs włókno szklane: instalacja i bezpieczeństwo użytkowania

Montaż poliwęglanu jest bardzo łatwy i bezproblemowy, głównie dlatego, że produkty poliwęglanowe są naprawdę lekkie i łatwe do przenoszenia. Poliwęglan waży o 40% mniej niż włókno szklane, co ułatwia transport i instalację, skutkując również opłacalnością.

Poza tym, w odniesieniu do kwestii bezpieczeństwa praca z poliwęglanami w porównaniu z modyfikowaniem włókna szklanego jest:

  • łatwiejsza
  • czystsza
  • nieszkodliwa

Włókno szklane jest wykonane z przeplatanych włókien, które powodują odpryski po modyfikacji. Niezależnie od tego, czy chcesz wywiercić otwór, czy przyciąć - praca z włóknem szklanym może być drażliwa i szkodliwa, ponieważ materiał wytwarza kurz, który może podrażniać skórę i oczy, a także jest niebezpieczny w odniesieniu do jego wdychania. Z drugiej strony, poliwęglan, nawet gdy jest cięty lub wiercony nie jest problemowy, ponieważ materiał ten wytwarza małe wióry, które nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, a także są łatwe do czyszczenia.

Autor: www.robelit.pl.

Komentarze