Poznaj parkiet dwuwarstwowy

Parkiet dwuwarstwowyPodłoga drewniana to jedno z najbardziej ponadczasowych rozwiązań do wnętrz urządzonych w różnych stylach i kolorystyce.

Naturalne deski stanowią uniwersalną bazę dla rozmaitych aranżacji, dodają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru i elegancki. Ponadto drewno pięknie się starzeje i można je wielokrotnie odnawiać, a nawet... poddawać dowolnym metamorfozom. Parkiet dwuwarstwowy to odpowiedź na oczekiwania współczesnego człowieka, szukającego rozwiązań prostych, trwałych i efektownych równocześnie. Dlaczego dwuwarstwowy pakiet nie ma sobie równych? Poznajmy wszystkie zalety i wybrane kolekcje proParkietu firmy Kaczkan!

Parkiet dwuwarstwowy

Dwie warstwy proParkietu

ProParkiet to parkiet dwuwarstwowy. Każda klepka została wykonana z dwóch warstw: górnej (z dębu europejskiego) oraz dolnej (podkładu iglastego, tzw, lamelu), połączonych ze sobą mocnym klejem. Grubość szlachetnej warstwy wierzchniej wynosi 4 - 6 mm, a grubość całej klepki nie przekracza 10 mm. Dzięki odpowiedniej obróbce, lakierowaniu lub olejowaniu i utwardzaniu UV - górna warstwa każdej klepki jest trwalsza i odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne niż ma to miejsce w przypadku innych podłóg drewnianych.

Zalety parkietu dwuwarstwowego

ProParkiet firmy Kaczkan to innowacyjna propozycja w kategorii najwyższej jakości podłóg drewnianych, które będą nam służyły przez długie lata. Parkiet dwuwarstwowy łączy w sobie wszystkie zalety naturalnego drewna z bezproblemowym montażem paneli podłogowych. Jak to możliwe? Każda pojedyncza klepka proParkietu jest produktem gotowym do położenia - w toku produkcji została już bowiem poddana wybranej obróbce, kilkukrotnemu lakierowaniu lub olejowaniu oraz utwardzaniu UV.

Parkiet dwuwarstwowy

Bezproblemowy montaż

Parkiet dwuwarstwowy może być użytkowany bezpośrednio po montażu, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek prac wykończeniowych wiążących się z zanieczyszczeniem pomieszczeń oraz uciążliwymi zapachami lakierów. ProParkiet doskonale sprawdzi się więc zarówno podczas aranżowania nowego domu czy mieszkania, jak i podczas gruntownego remontu zamieszkałego już obiektu. Wybierając ten rodzaj podłogi zaoszczędzimy czas i pieniądze, które wydalibyśmy na kosztowne prace montażowe i wykończeniowe.

Podniesiona trwałość i odporność

Wyjątkowa, dwuwarstwowa konstrukcja każdej klepki oraz jej odpowiednie wykończenie na etapie produkcji (lakierowanie, olejowanie, utwardzanie UV) gwarantują, że parkiet będzie zdecydowanie trwalszy i odporniejszy na różnego rodzaju czynniki: od wysokich temperatur, ekspozycji na słońce, zalania wodą czy uszkodzeń mechanicznych.

Parkiet dwuwarstwowy

Dobra współpraca z ogrzewaniem podłogowym

Podniesiona trwałość i wytrzymałość parkietu sprawia, że jest on odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również wysychanie czy pękanie drewna - proParkiet może być z powodzeniem stosowany na ogrzewanie podłogowe. Jest stosunkowo cienki (około 10 mm), dzięki czemu efektywnie przepuszcza ciepło i gwarantuje przyjemne użytkowanie.

Możliwość odnawiania

Parkiet dwuwarstwowy można nawet kilkukrotnie odnawiać, podobnie jak klasyczną podłogę drewnianą. Podczas odświeżania możemy również pokusić się o mniejsze lub większe metamorfozy wyglądu podłogi, dopasowując ją do nowych trendów lub zmienionych gustów. Wystarczy sięgnąć po wysokiej jakości lakiery lub oleje, które np. zmienią wybarwienia podłogi czy podkreślą rysunek drewna.

Parkiet dwuwarstwowy

Najpiękniejsze kolekcje proParkietu

Firma Kaczkan przygotowała dla swoich Klientów parkiet dwuwarstwowy w kilku niezwykłych odsłonach. Kolekcje: Top of the World, Beauty of Oil oraz Jodełka to spełnienie marzeń o najwyższej klasy podłodze z drewna, zachwycającej niebanalnymi wykończeniami i głębokimi kolorami.

Kolekcja Top of the World to parkiety inspirowane uniwersalnym pięknem naturalnych skarbów naszego świata - białych i szarych pereł, upierzeniem dostojnego szarego orła, ekskluzywnym szampanem i whisky, elegancją czarnego onyxu i barwą świeżo palonej kawy. Beauty of Oil to seria satynowych parkietów, w jasnych kolorach, w ciepłych i chłodnych odcieniach, z pięknie wyeksponowanym rysunkiem drewna. Jodełka to nowoczesne odsłona klasycznych parkietów drewnianych, w której klepki są docinane i układane pod kątem (45 stopni w jodełce francuskiej i 22,5 stopni w jodełce węgierskiej), tworząc charakterystyczny, dynamiczny wzór nawiązujący do gałązek drzewa iglastego.

Komentarze