Projekty domów stylizowanych

Projekty domów stylizowanychProjekty domów jednorodzinnych stylizowanych. Obecnie w modzie są projekty domów stylizowanych na dany okres czasowy, kraj czy kulturę. Takich pomysłów na stylizacje jest naprawdę wiele, ale najbardziej popularne są domy japońskie, greckie, stylizowane na kulturę Czarnego Lądu oraz domy stylizowane na wiejskie posiadłości oraz na staropolskie dworki.

Nowoczesne domu w stylu orientalnym są modne os dłuższego czasu, a ich popularność stale rośnie.

Inspiracja krajem Kwitnącej Wiśni jest widoczna zarówno na zewnątrz jak i w środku takiego domu. Zazwyczaj są to budynki o prostej i regularnej bryle. Z zewnątrz domy w stylu japońskim mogą wyglądać niepozornie. Ich sekret tkwi we wnętrzu. Dom w stylu japońskim powinien być dobrze oświetlony i jasny.

Niezbędne okażą się więc duże okna, najlepiej typowo balkonowe, przeszklone ściany stworzą w takim domu typowo wschodni klimat. Nie można również zapomnieć o odpowiednim zasłanianiu takich okien. W przypadku domów stylizowanych na kulturę Orientu najlepsze okażą się ekologiczne, bambusowe rolety. Jasne ściany z fototapetą, kojarzącą się z Japonią, zestawione z błękitnym sufitem dadzą niewiarygodny efekt. W takim domu poczujemy się, jakbyśmy mieszkali pod gołym niebem. Z kolei domy w stylu greckim są projektowane za wzór starożytnych świątyni.

Mogą się w nich pojawiać kolumny, trójkątne dachy nad wejściem i inne, typowo antyczne elementy. Obecnie wiele osób, zafascynowanych kultura Czarnego Lądu, decyduje się również na projekt domu inspirowanego Afryką. Takie budynki są proste, cechują się tradycyjna konstrukcją oraz wykorzystywaniem ekologicznych materiałów. Z kolei do wnętrza można wprowadzić nieco klimatu afrykańskiego safari. Bardzo modne są również obecnie domy stylizowane na wiejskie posiadłości.

Takie domy są idealnym rozwiązaniem w przypadku dużej działki. Można tam wybudować piękny, okazały dom, urządzony w stylu klasycznym. Na uwagę zasługują również projekty domów stylizowanych na staropolskie dworki. Można w ten sposób przebudować oraz wyremontować również istniejące domy.

Komentarze