Rodzaje systemów Relax w meblach tapicerowanych

Komplet wypoczynkowy do salonuKupując komplet wypoczynkowy do salonu, staramy się, aby był on połączeniem efektownej stylistyki oraz wygody i funkcjonalności. W tym miejscu warto zastanowić się nad możliwością wyposażenia mebli tapicerowanych w funkcję relaksu. Aktualnie w ofercie firmy Bostonsofa znajdują się cztery rodzaje funkcji relaksu, które pozwalają dopasować meble do indywidualnych potrzeb.


Czym charakteryzuje się manualna funkcja Relax?

Manualna funkcja Relax jest podstawowym mechanizmem montowanym zarówno w fotelach, jak i sofach oraz narożnikach. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą specjalnej klamki zamontowanej z boku mebla. Zwolnienie mechanizmu powoduje automatyczne podniesienie podnóżka. Co ciekawe system manualny pozwala na rozłożenie fotela do pozycji leżącej. Stopień odchylenia oparcia można płynnie regulować, zmieniając siłę nacisku. Podnosząc się z fotela, oparcie automatycznie wróci do pozycji wyjściowej. W celu złożenia podnóżka należy nacisnąć go nogami. Dużym atutem funkcji Relax jest brak konieczności odsuwania mebla od ściany. Fotel rozkładając się, wysunie się do przodu. Dzięki temu opadające oparcie nie będzie zahaczać o ścianę.

Jak działa funkcja Relax z opcją obrotu i bujania?

Ten rodzaj systemu Relax, podobnie jak poprzedni, uruchamiany za pomocą specjalnej klamki. Prezentowana funkcja umożliwia obrót fotela o 360 stopni. Co istotne obrót mebla jest możliwy również przy rozłożonym podnóżku. W przypadku funkcji obrotu nie ma możliwości włączenia blokady.

Drugim rozwiązaniem w tym systemie jest funkcja bujania, która pozwala wprawić fotel w charakterystyczny, bardzo odprężający ruch. W tym przypadku istnieje możliwość blokady bujania i pozostawienia fotela tylko w trybie Relax. Uruchamiając funkcję rozkładania, automatycznie blokuje się możliwość bujania. W przypadku fotela bujano-obrotowego należy odsunąć mebel od ściany, aby zapewnić mu możliwość swobodnego ruchu. Funkcja Relax z opcją obrotu i bujania jest montowana wyłącznie w fotelach.

Jak działa elektryczna funkcja Relax?

Elektryczny system Relax pod względem funkcjonalności jest odzwierciedleniem wersji manualnej. Mechanizm automatyczny jest sterowany przez dwa przyciski znajdujące się z boku mebla. Jeden przycisk otwiera mechanizm, a drugi go zamyka. Elektryczne sterowanie pozwala na zatrzymanie oparcia w dowolnej pozycji. To daje duże możliwości wyboru najbardziej wygodnej pozycji. Elektryczna funkcja Relax, podobnie jak wersja manualna, montowana jest w fotelach, sofach i narożnikach.

Jak działa elektryczna funkcja Relax z podnośnikiem?

System Relax z podnośnikiem to odpowiedź na zapotrzebowanie osób w podeszłym wieku, które mogą mieć problem ze wstawaniem z fotela. Mebel posiada elektryczny moduł sterowania funkcją Relax za pomocą dwóch przycisków. Ponadto mebel został wyposażony w funkcję asystenta wstawania i siadania, która pozwala na pochylenie całego fotela do przodu. Dzięki temu ciało jest ustawione w pozycji zbliżonej do pionu, co znacznie ułatwia wstawanie. Funkcja Relax z asystentem wstawania jest montowana wyłącznie w fotelach.

Pełną ofertę mebli skórzanych wyposażonych w funkcję Relax możecie przejrzeć na stronie bostonsofa.pl. Wybierając idealny komplet mebli do salonu, warto rozważyć wyposażenie go w jeden z proponowanych systemów Relax.

Fot. bostonsofa.pl.

Komentarze