Rola domu w życiu człowieka

Rola domu w życiu człowiekaWarto zastanowić się nad pytaniem: Jaka jest rola budynku mieszkalnego w życiu człowieka? Odpowiedz nasuwa się sama, że dom powinien być miejscem odpoczynku, relaksu i miejscem regenerowania sił do dalszego, jak najkorzystniejszego funkcjonowania, jako członek rodziny, jako pracownik, przyjaciel, kompan, itd.

Czym powinien być dom?

Dom powinien być miejscem wytchnienia. Nie powinien nastręczać nadmiernej pracy, kłopotu, zabiegów, wydatków. Powinien posiadać taki wystrój wnętrz, by każdy domownik czuł się w nim komfortowo i miał swoje miejsce.

Lecz nie powinien pochłaniać całej naszej energii. By tak się stało, aby móc utrzymać maksimum porządku przy minimum pracy należy wystrój wnętrz dostosować do swojej wizji domu, która zakłada minimalizm. Dom będzie wygodny, gdy będzie w nim mało mebli i sprzętów. Gdy aranżując wystrój wnętrz stworzymy przestrzeń, która pozwoli na swobodną komunikację, jak również na swobodny przepływ energii pomiędzy meblami, sprzętami i pomieszczeniami, to wtedy poczujemy psychiczny komfort.

Ponadto niewielka ilość mebli i sprzętów pozwoli dotrzeć do najdalszych zakątków pomieszczenia, co sprawi, że łatwiej będzie zadbać o porządek nie przesuwając mebli i sprzętów. Zminimalizowanie sprzętów pozwoli uniknąć nieustannego wikłania się i zaczepiania o wszechobecne kable, które utrudniają domową komunikację. Wystrój wnętrz w stylu nowoczesnym, a wiec takim, gdzie kładzie się nacisk na wygodę i minimalizm pozwoli uniknąć chaosu w domu.

To z kolei - przeniesie się z pozytywnym skutkiem na życie rodzinne, zawodowe, itd. Mniej pracy, mniej chaosu, to sprzyja zdrowiu, wypoczęciu i regeneracji organizmu. A wszystko przekłada się na dobrą kondycję psychiczną, która daje energię wewnętrzną, dobry humor i chęć podejmowania nowych życiowych wyzwań.

Komentarze