Sejf domowy - jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Domowy sejfGdy przechowujemy w domu cenne rzeczy (np. pieniądze, biżuteria, ważne dokumenty) lub niebezpieczne (np. broń) zastanawiamy się jak możemy je zabezpieczyć w razie włamania lub aby nikt z domowników nie zrobił sobie krzywdy. Pada decyzja o kupnie sejfu domowego, jednak, jaki sejf wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sejfu?

Dla kogo sejf domowy?

Sejf domowy będzie dobrą opcją przede wszystkim dla tych osób, które chcą odpowiednio zadbać o swoje mienie. Większość modeli została wyposażona w kluczyk lub w zamek elektroniczny. Zakup mini sejfu będzie idealną opcją dla osób chcących zabezpieczyć swoją biżuterię, papiery wartościowe, czy również sentymentalnie ważne dla nas rzeczy. Warto pamiętać, że w takim sejfie nie musimy trzymać tylko drogich rzeczy, ale również takie, które są dla nas ważne. Ochroni on je w przypadku nie tylko włamania, ale również w przypadku powodzi, czy wybuchu pożaru. Kupując sejf warto zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednie zabezpieczenia, ale również na odporność na wszelkiego rodzaju wypadki.

Sejf do domu - jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego sejfu do naszego domu to ważna sprawa, która nie powinna być lekceważona. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, jednak łatwo wybrać źle i kupić coś, co niekoniecznie nadaje się jako ochrona cennych dla nas przedmiotów. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele wolnostojące, które można umieścić, np. w szafie oraz modele wbudowywane w ścianę. Wybór jest bardzo duży, od prostych skrytek na kluczyk, do ognioodpornych, dużych sejfów. Aby wybrać odpowiednio trzeba zwrócić uwagę kilka, bardzo ważnych rzeczy.

Domowy sejf

Na co zwrócić uwagę?

Chcąc chronić nasze wartościowe rzeczy warto zadbać o to, aby wybrany przez nas sejf był jak najlepszej jakości oraz odpowiednio zabezpieczony. Pomimo, że tzw. "supermarketowe" sejfy mogą kusić niską ceną oraz profesjonalnym wyglądem, nie zawsze są odpowiednim wyborem. Podczas zakupu sejfu zwróć uwagę na:

  • certyfikat - potwierdza on klasę urządzenia i jest wydawany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, jest on ważny szczególnie w przypadku, gdy zamierzamy przechowywać w sejfie broń, powinien on posiadać klasę bezpieczeństwa S1,
  • zamek - wybór zamka, jaki będzie posiadał sejf jest w większości uzależnione od naszych preferencji, najważniejsze, aby posiadał on certyfikat potwierdzający klasę bezpieczeństwa. W przypadku sejfów domowych mamy do wyboru trzy typy zamków: elektroniczny, na klucz oraz szyfrowy.
  • wielkość - wybierając sejf domowy musimy zastanowić się jak dużo rzeczy zamierzamy w nim umieścić i jakie to będą rzeczy. Warto również wziąć pod uwagę ewentualne zmiany w ilości rzeczy, które mogą się pojawić w przyszłości i wybrać wielkość tak, aby mieć jeszcze miejsce w zapasie. Warto pamiętać również, aby przy zakupie dużego sejfu wybrać dla niego nierzucające się w oczy miejsce, a jeśli zdecydujemy się na umieszczenie go w ścianie, najpierw należy sprawdzić wytrzymałość stropu.
  • przeznaczenie - sejf domowy kupujemy z zamiarem chronienia cennych dla nas rzeczy, może to być biżuteria, pieniądze, ważne dokumenty, pamiątki itd. Warto zawrócić uwagę na dostępne modele wodoodporne czy ognioodporne, które ochronią nasz dobytek również w razie wypadku.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli różnych sejfów. Ognioodporne, podłogowe, do zabudowania w ścianie, czy schowania w szafie. To, jaki sejf będzie dla nas odpowiedni zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz tego, do czego ma on nam służyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sejfach domowych i sprawdzić dostępne modele zajrzyj na stronę http://sejfexpert.pl/sejfy-domowe.

Komentarze