Sprzedaż nieruchomości w skupie krok po kroku

Sprzedaż nieruchomości - domu w skupieWiele osób, gdy przychodzi im sprzedać jakąś nieruchomość, zgłasza się do biura nieruchomości. Jeszcze inni, załatwiają wszystko od początku do końca na własną rękę. Są również tacy, którzy wybierają trzecią opcję, a mianowicie skup nieruchomości.

Zasady działania skupu nieruchomości

W zasadzie, można powiedzieć, że skup nieruchomości kupuje nieruchomość na takich samych zasadach jak każdy inny nabywca. Dlaczego więc warto sprzedać nieruchomość właśnie do skupu? Przede wszystkim z tego względu, że potencjalni nabywcy często wybrzydzają, długo się zastanawiają, i nie mogą się zdecydować, czy ostatecznie kupią nieruchomość. Skup nieruchomości natomiast podejmuje decyzję od razu. Na dodatek, zwykle jest to decyzja o kupnie nieruchomości.

Procedura sprzedaży

Wszystko przeważnie zaczyna się w internecie. To tam właśnie należy wypełnić odpowiedni, przygotowany dla nas formularz. Co musi się znaleźć w takim formularzu? Musimy zawrzeć tam informacje odnośnie nieruchomości którą chcemy sprzedać. Muszą to być informacje takie jak data powstania domu, czy też na przykład w przypadku mieszkania standard wnętrza. Kiedy już podamy wszelkie niezbędne informacje pozostaje nam jedynie oczekiwać, aż skup nieruchomości się z nami skontaktuje.

Jeśli okaże się, że skup z jakiegoś powodu nie jest zainteresowany naszą ofertą, prawdopodobnie również da nam znać. Jeśli jednak będzie chciał on nabyć naszą nieruchomość, niezwłocznie otrzymamy telefon z propozycją spotkania.

Kiedy już się spotkamy, zapewne jeden z przedstawicieli skupu nieruchomości będzie chciał obejrzeć naszą nieruchomość, aby móc dokonać jej wyceny. Najczęściej ,wycena dokonywana jest na miejscu, gdyż po przeczytaniu wypełnionego przez nas formularza rzeczoznawca już mniej więcej wie czego się spodziewać i ile jest to warte.

Wycena i podpisanie umowy

Kiedy wycena zostanie dokonana, a my zgodzimy się z rzeczoznawcą odnośnie wartości nieruchomości jaką określił, podpisujemy umowę sprzedaży nieruchomości. Od momentu podpisania umowy właścicielem nieruchomości jest skup nieruchomości, a nas już zupełnie nie musi interesować to, co będzie się dalej działo z nieruchomością. Jeśli na przykład skup będzie miał jakiś problem z jej sprzedażą, nie musimy zupełnie się tym przejmować, gdyż nasza zapłata nie jest od tego absolutnie w żaden sposób uzależniona. Otrzymujemy bowiem pieniądze za nieruchomość w gotówce natychmiast po tym, jak tylko podpiszemy umowę ze skupem nieruchomości.

Ile to wszystko trwa?

Zapewne, dla wielu osób największą udręką dotycząca sprzedaży domu, mieszkania czy też działki jest to, że często trwa to miesiącami. Bardzo trudno bowiem znaleźć potencjalnego kupca, który faktycznie byłby zdecydowany na kupno nieruchomości. Dlatego też, ludzie szukają sposobów na to, jak przyspieszyć sprzedaż. Rozwiązaniem na przyspieszenie sprzedaży zdaje się jak najbardziej być właśnie skup nieruchomości.

W skupie sprzedaż nieruchomości trwa co najwyżej kilka dni. Są takie skupy, które kupują nieruchomość nawet w ciągu 24 godzin. Jest to bez dwóch zdań tempo błyskawiczne. Nie musimy się oczywiście aż tak spieszyć, gdyż kilka dni to również niezbyt dużo. Lepiej jest zamiast sprzedawać mieszkanie czy inną nieruchomość w pośpiechu przeczytać dokładnie umowę sprzedaży przed jej podpisaniem i upewnić się, że cena na jaką się zgodziliśmy nie jest za niska.

Należy być ostrożnym, gdyż każdy skup nieruchomości stara się przekonać klientów do jak najniższej ceny. Oczywistym jest, że skupowi zależy bardzo na tym, aby nie przepłacić za mieszkanie. Jeśli bowiem skup zapłaci za nieruchomość za dużo, może mieć potem problem z tym, aby zarobić na danej nieruchomości. Mało tego, może dojść do tego, że skup nieruchomości będzie stratny na danej transakcji. Dlatego też, skupy maksymalnie obniżają cenę zakupu mieszkania czy jakiejkolwiek innej nieruchomości. Trzeba więc twardo negocjować, aby nie stracić pieniędzy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, ze nieruchomości nie są tanie, dlatego też mówimy tutaj o negocjacjach dotyczących tysięcy złotych.

Źródła:

Komentarze

HomeAgent
Ciekawy artykuł! Gdyby ktoś chciał sprzedać mieszkanie można skorzystać z usług biura nieruchomości https://www.homeagent.pl/