Sucha zabudowa a krzywa ściana - jak zakryć niedoskonałości płytami g-k?

Sucha zabudowa a krzywa ścianaRemont pomieszczeń wiąże się z koniecznością dostosowania sposobów realizacji do ich specyfiki oraz stanu technicznego. Jeśli masz do czynienia ze starym budownictwem, w którym ściany są krzywe, warto zastosować suchą zabudowę. Samo wykonanie nowego tynku nie jest wystarczające, by wyrównać ściany oraz osiągnąć optymalny wizualnie efekt.

Jak wyprostować ścianę przy użyciu suchej zabudowy?

Po wykonaniu sufitu należy rozpocząć realizację przedścianek, pozwalających na ukrycie nierówności oraz nieestetycznych prac sprzed lat.

Budowa przedścianek z płyt gipsowo-kartonowych polega na wykonaniu konstrukcji z profili mocowanych za pomocą elementów mocujących ES. Gdy elementy zostały przymocowane do stabilnej ściany, wykonuje się płytowanie z użyciem płyt gipsowo-kartonowych o odpowiednim przeznaczeniu. Kolejnym etapem wykonywania suchej zabudowy jest szpachlowanie połączeń między płytami a następnie szlifowanie.

Tak przygotowana powierzchnia może być malowana lub można nakładać na nią tapetę.

Kiedy warto stosować przedścianki z płyt gipsowo-kartonowych?

Przedścianki z płyt gipsowo-kartonowych stosuje się, jako alternatywę do innych sposobów równania powierzchni ścian. Ta metoda pozwala na uzyskanie perfekcyjnego efektu niezależnie od stopnia nierówności ścian.

Minusem tego rozwiązana może być zmniejszenie powierzchni pomieszczenia poprzez aluminiową konstrukcję oraz płyty. W ten sposób można stracić kilka centymetrów z każdej strony pomieszczenia.

W pomieszczeniach, gdzie nierówności są mniejsze można kleić płyty gipsowo-kartonowe na placki kleju gipsowego.

Inną opcją jest nałożenie na ściany gładzi gipsowej.

Więcej informacji na temat użycia płyt g-k przeczytasz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/instrukcje-montazu/286877/jak-wyprostowac-sciane-czyli-konstrukcja-przedscianki-na-profilach-ud-i-cd/.

Komentarze